brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: triathlon Mietków
środa, 21 czerwca 2017 09:46

Kacper Adam zwycięża w Mietkowie!

Dwa dni triathlonowego święta za nami! Jedna z większych w Polsce, a na Dolnym Śląsku największa impreza tego typu - Triathlon Mietków zakończyła się w niedzielę.

Gorąca atmosfera, sportowa rywalizacja spowodowały, że emocje były ogromne. Już pierwszego dnia, podczas Triathlonowej Sztafety Firmowej gdzie drużyny ścigały się w kilku kategoriach temperatura sięgała zenitu, a sportowego ducha nie brakowało! Sztafeta miała swój cel charytatywny, podczas zawodów zbieraliśmy fundusze na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodzieży.


Do tej rywalizacji na trasie dołączyli uczestnicy zawodów indywidualnych 1/8 IM gdzie do pokonania było 475m pływania; 22,5 km rowerem i 5,25 km biegu więc dystans dostępny dla wszystkich którzy chcieliby spróbować swoich sił w triathlonie. Najdzielniejszym zawodnikiem jednogłośnie okrzyknięty został Jasiek Kmieć który wystartował wraz ze swoim rehabilitantem Łukaszem Malaczewskim.

 


W niedzielę w morderczym upale zawodnicy ścigali się w zawodach indywidualnych na dystansie 1/4 IM. Na tym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Kacper Adam z teamu Olimpius.pl, który zwyciężył z czasem 2:01:21. Na kolejnych szczeblach podium uplasowali się zawodnicy GVT BMC – Maciej Chmura oraz Marek Szewczyk!
Mimo wysokiej temperatury i zaciętej sportowej rywalizacji humory dopisywały!


Wyniki 1/4 IM wyniki.datasport.pl/results2196/
Wyniki sztafety: wyniki.datasport.pl/results2194/
Wyniki 1/8 IM: wyniki.datasport.pl/results2194/.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wraz z kibicami i rodzinami! Gratulujemy zwycięzcom, tym którzy pobili własne rekordy oraz tym którzy wystartowali!


Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć to zapraszamy do galerii www.facebook.com/triathlonmietkow/ i relacji video www.facebook.com/art.of.drone.wroclaw/videos/

 

http://triathlonzgorzelec.pl/wp-content/uploads/2017/02/dystanse2-e1485947896963.jpg

 

Zapraszamy na kolejne zawody Pucharu Sportów Wytrzymałościowych - Triathlon Zgorzelec już 17 września. Liczymy, że przyciągniemy wielu sympatyków triathlonu z całego kraju, a także z zachodniej granicy. Zawodnicy staną na dwóch dystansach OLIMPIJSKIM oraz SPRITERSKIM na nowej trasie z możliwością zamknięcia ruchu samochodowego. Kolejnym urozmaiceniem jest możliwość jazdy w grupie (drafting), natomiast koniecznym warunkiem jest start na rowerze szosowym (nie czasowym), bez „lemondki”.


Deficyt zawodów i możliwości startów właśnie na tym dystansie zachęciło nas do tego, żeby taką możliwość zorganizować właśnie na koniec sezonu w Zgorzelcu. - Drugim istotnym powodem zmiany jest piękne, super czyste jezioro Berzdorfer See po stronie niemieckiej na którym rozgrywamy zawody, z którego aż szkoda wychodzić po 950 metrach.


www.triathlonzgorzelec.pl


Platforma Sportów Wytrzymałościowych
Fundacja PRO SPORT PRO LIFE

Opublikowane w Wydarzenia

W miniony weekend zawodnicy GVT BMC Triathlon Team rywalizowali na trzech frontach. W sobotę i niedzielę odbył się Triathlon Mietków, a w ostatnim dniu tygodnia sportowa rywalizacja toczyła się również w Warszawie i Augustowie.


Enea 5150 Warsaw:


11 czerwca odbyła się druga edycja największej imprezy triathlonowej w Warszawie – Enea 5150 Warsaw. Wyścig rozgrywany był na dystansie olimpijskim bez draftingu. Na liście startowej kategorii PRO pojawiła się krajowa czołówka. W wyścigu Pań m.in: Agnieszka Jerzyk (Real 64-STO Leszno), Maria Cześnik (Airbike Armexim Tri Team) oraz ubiegłoroczna triumfatorka – Paulina Kotfica (GVT BMC Triathlon Team). W wyścigu mężczyzn startowali m.in: olimpijczyk i były mistrz Europy – Filip Ospaly (Ekol Team), Marcin Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice), aktualny mistrz Polski Kacper Stępniak (UKS Tri Team Rumia), Tomasz Szala (Airbike Armexim Tri Team) oraz zawodnicy GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor, Łukasz Kalaszczyński, Mateusz Kaźmierczak i Robert Wilkowiecki.

 

GVT BMC 5150 2.jpg

Fot. Szymon Gruchalski GVT BMCPierwszy z wody wyszedł Mateusz Rak (UKS Tri Team Rumia), ale tuż za jego plecami znajdował się Tomasz Brembor. Na trasie rowerowej zawodnik GVT BMC Triathlon Team szybko wyszedł na prowadzenie. Niestety chwilę później rozpoczął się prawdziwy dramat czołowego triathlonisty w tegorocznych, polskich imprezach. Kłopoty zdrowotne – ból brzucha i ogólne osłabienie, nie pozwalały mu na nadawania wysokiego tempa na rowerze.
Na około 10 kilometrze na prowadzenie wyszedł Białorusin – Aliksandr Vasilevich. Jak później się okazało, nie oddał go już do samego końca. Zawodnik zza naszej wschodniej granicy „odjechał” reszcie stawki. Kilka minut za jego plecami, na drugie miejsce wyszedł Łukasz Kalaszczyński.

 

GVT BMC 5150 3.jpg

Fot. Szymon Gruchalski GVT BMC


Przy wyjściu na bieganie – Kalaszczyński miał dwie i pół minuty straty do Vasilevicha. Niestety nie udało mu się dogonić rywala, a różnica została zniwelowana do 1 minuty i 20 sekund. Trzecie miejsce zajął Marcin Ławicki. Szósty był Mateusz Kaźmierczak, który przez błąd w T2 stracił około 20 sekund i tym samym szansa na walkę o podium została zaprzepaszczona. Trzynaste miejsce zajął walczący na trasie z problemem technicznym Robert Wilkowiecki, a Tomasz Brembor niestety nie ukończył rywalizacji i potrzebował pomocy służb medycznych.
W rywalizacji Pań, ton rywalizacji nadawała Agnieszka Jerzyk, która prowadzenie utrzymała od początku do końca. Niestety Paulina Kotfica na trzecim kilometrze biegu, kiedy znajdowała się na drugim miejscu – skręciła kostkę. W efekcie kontynuowała bieg w wolniejszym tempie i na mecie była trzecia. Wygrała Agnieszka Jerzyk przed Marią Cześnik.

Elemental Tri Series – Augustów, Puchar Polski


GVT BMC Augustów 1.jpg

Fot. GVT BMC


W Augustowie na dystansie sprinterskim rozegrano drugą odsłonę tegorocznego Pucharu Polski. Kilka tygodni temu w Olsztynie Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team) uplasowała się na drugim miejscu, a tym razem zwyciężyła w zawodach! Bardzo dobre piąte miejsce zajęła Hania Kaźmierczak (GVT BMC Triathlon Team).

Triathlon Mietków:

W sobotę w Mietkowie rozegrano dwa wyścigi. Najpierw w rywalizacji sztafet na dystansie 1/4 IM triumfowała drużyna GVT BMC Triathlon Team w składzie (Chmura, Gucwa, Szewczyk), a później na dystansie 1/8 IM po indywidualny triumf sięgnął Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team). W niedzielę wyścig na 1/4 IM wygrał Kacper Adam (Olimpus PL), a podium uzupełnił duet GVT BMC Triathlon Team – Maciej Chmura i Marek Szewczyk.

Opublikowane w Wydarzenia

Triathlonowa Sztafeta Firmowa – czyli pierwszy dzień rywalizacji w Mietkowie.
Piękna, malownicza trasa w Mietkowie, świetna atmosfera i dobra organizacja zawodów w tym roku przyciągnęła już ponad 1000 osób. Do rywalizacji TRIATHLONOWYCH SZTAFET FIRMOWYCH zawodnicy staną już 10 czerwca, w pierwszym dniu Triathlonu Mietkowskiego. W każdej ze sztafet wystartują trzy osoby, gdzie jedna płynie, jedna jedzie na rowerze i jedna biegnie.
Celem tegorocznej sztafety jest zbiórka funduszy na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodzieży, w realizacji której pomaga Dolnośląska Federacja Sportu oraz wrocławskie drużyny triathlonowe: TMTeam i GVT. Główną ideą jest, rozwijać utalentowaną sportowo młodzież, by kształcić przyszłe triathlonowe kadry Polski i szlifować sportowe "diamenty". Każde 100 PLN z wpisowego od sztafety jest przeznaczone właśnie na ten cel. Startujesz – Wspierasz!

 

 

Na imprezie wystartuje przyszły ambasador akademii – 10 letni, sprawny trochę mniej, choć wielki sportowym duchem - Jasiek Kmieć, który wspólnie ze swoim rehabilitantem i zawodnikiem GVT Łukaszem Malaczewskim wystartują razem z innymi uczestnikami. Na razie trenują i startują na innych biegach i można ich spotkać już za tydzień podczas Biegu Mietkowskiego. Jasiek i Łukasz są wielkimi fanami sportu i zawsze dobrze się bawimy goszcząc ich na naszych zawodach. Podczas biegu Jasiek będzie jechał w specjalnym wózku z przodu, na odcinku rowerowym zasiądzie na jednokołówce za rowerem. Najbardziej spektakularny będzie odcinek w wodzie. Łukasz będzie bowiem połączony linką z Jaśkiem, który będzie w dużym, stabilnym pontonie.

 

 

W samych zawodach bierze też udział wielu sportowców, ale i wielu „normalnych” pracowników, którzy „tylko” biegają, lub jeżdżą i na ten dzień triathlonowego święta organizują się w drużynę, żeby spędzić na sportowo dzień, dobrze się bawić, trochę lepiej poznać no i przeżyć triathlonową przygodę, bo gwarantuję, że emocje będą nam towarzyszyły do ostatnich metrów przed metą. Kilka drużyn na poważnie trenuje aby zwyciężyć, kilka podchodzi do tego zupełnie zabawowo – i każda forma jest dobra.

Nie zabraknie też triathlonowych mocarzy i swój udział w napiętych występach potwierdzili już:

 

 

Miłosz Sowiński – pierwszy Polak w historii, który wieku dwudziestu jeden lat zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman w Australii 2016. Jednocześnie jest najmłodszy w swojej kategorii zawodników PRO. Miłosz Startuje w teamie ze swoim tatą: Marcinem Sowińskim oraz prezesem TU Europa Maratem Nevretdinov’em.

 

C:\Users\psw\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\kacper adam.jpg

 

Kilkukrotny zwycięzca Mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IM – Kacper Adam, którego widzieliśmy ostatnio na Majorce trenującego podjazdy, zapewne pod mietkowskie „górki”. Przypominamy, że „życiówka” Kacpra na dystansie 1/2 IM to 3:50 !!! a startuje w teamie z bratem i trenerem triathlonu Jakubem Adamem oraz tatą Włodzimierzem Adamem reprezentując drużynę Olimpius.pl. Zapowiadają nową taktykę na zawodach: „startujemy od początku na maksa, a później tylko przyspieszamy”. Najmocniejszego zawodnika Pana Włodzimierza wystawiają na bieganie – twierdząc, że to czarny koń zawodów.

 

 

Zwycięzcy tatrzańskiego ultra triathlonu Harda Suka – Joanna Garlewicz i Bartek Czyż. Trzecia osoba w ich drużynie jest jeszcze zagadką, podobno szykują niespodziankę. Mimo, że Aśka i Bartek nie są tak medialni jak wielu innych triathlonistów to mają niesamowite wyniki: Joanna ostatnio wygrała Maraton na Cyprze w swojej kategorii, a Bartek poza zwycięstwem z dużą przewagą na Hardej Suce, startuje w Mistrzostwach Świata na Hawajach jest w czubie lub wygrywa wiele zawodów.

 


W Sztafecie biorą też udział zawodnicy GVT BMC Triathlon Team w składzie: Maciej Chmura, Mateusz Petelski oraz Marek Szewczyk, członkowie pierwszej polskiej profesjonalnej grupy triathlonowej „pod dyrekcją” Zbyszka Gucwy. Swoją drogą Zbychu też startuje w sztafecie i od początku zawodów jego drużyna rozgrywa w Mietkowie swoje mistrzostwa na dystansie ¼ IM.

 

Pozostaje mi tylko zaprosić chętnych i jeszcze niezdecydowanych do udziału w czerwcowych zmaganiach. Przyjedźcie ze swoimi drużynami z firmy, z rodziny lub wystartujcie jako reprezentanci klubu w kategorii PRO. A jeśli nie chcecie startować to zapraszam do kibicowania do Mietkowa. 10 i 11 czerwca 2017 To już niebawem. 

Podziwianie krajobrazu, wspólny start z profesjonalnymi zawodnikami i sportowa zabawa to namiastka tego czego możecie spodziewać się na Triathlonowej Sztafecie Firmowej. Jest to jedna z najlepszych imprez ogólnopolskich rozgrywanych na dystansie ¼ Iron Mana – w zeszłym roku zawody zajęły II miejsce w plebiscycie Akademii Triathlonu na najlepszą imprezę tri na dystansie 1/4 IM, wyprzedzając takie potęgi jak IM Warszawa, Gdańsk.


Wszystko po to by spełnić marzenia najmłodszego pokolenia i stworzyć Akademię Młodych Mistrzów, którą uruchomimy już od jesieni tego roku.


Zapisz się, wystartuj i sprawdź się na trasie z Prosami! I jak wspomniałem powyżej: Startujesz – Wspierasz naszą akcję!


Z triathlonowym pozdrowieniem
Tomasz Sakuta – główny organizator

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 14 czerwca 2016 16:42

Triathloniści zmierzyli się w Mietkowie

Z palącym słońcem, wiatrem i morderczymi podbiegami zmagali się wczoraj triathloniści, podczas trzeciej już edycji Triathlonu Mietków. Na starcie zawodów rozgrywanych na dystansie ¼ Iron Mana, stanęło blisko pół tysiąca zawodników. Na triathlonistów czekało 950 metrów do przepłynięcia po Zalewie Mietkowskim, 45 kilometrów do przejechania na rowerze, a na sam koniec 10,5 km do przebiegnięcia. Sportowych emocji ani dopingujących kibiców nie brakowało!

 

Jak przyznawali na mecie sami zawodnicy trasa była bardzo wymagająca, biegaczom w szczególności utkwiły w pamięci schody, którymi musieli wbiec na samą koronę wału zalewu na ostatnim etapie zawodów. Pierwszy na mecie ze świetnym wynikiem zameldował się Robert Wilkowiecki, który całość zawodów ukończył z łącznym czasem 1h59min51 s.

 

 TriathlonisciZmierzyliSieWMietkowie2


— Czas z jakim zjawił się na mecie Robert to naprawdę nie tylko polska, ale bez przesady można powiedzieć, że już światowa czołówka – mówił Tomasz Sakuta, organizator zawodów. Kolejni na mecie byli Jakub Kulesza oraz Michał Nawracaj. Wśród pań najlepsze okazały się Magdalena Biskupska, Anna Kurpiewska oraz Alicja Kaucka.


— Jesteśmy dumni, że nasza impreza choć jeszcze tak młoda to z każdym rokiem przyciąga więcej i zawodników i kibiców i na stałe już wpisała się do triathlonowego kalendarza imprez – podsumowuje Tomasz Sakuta.

 

TriathlonisciZmierzyliSieWMietkowie3


Niedzielne zmagania kończyły triathlonowy weekend w Mietkowie. W sobotę ten sam dystans przebyły triathlonowe sztafety firmowe, których celem była pomoc w zakupie handbike’a dla niepełnosprawnego sportowca, Tomka Łyko. W tym roku Triathlonowa Sztafeta Firmowa w Mietkowie, to największe tego typu zawody w Polsce. — Frekwencja była kilkukrotnie większa, w porównaniu do ubiegłego roku, a na starcie zjawiło się ponad 90 sztafet, zarówno duże korporacje jak i mniejsze firmy, dlatego zabawa i rywalizacja były kapitalne. Drugiej tak licznej imprezy jak nasza, w Polsce nie ma — mówi Sakuta.

 

Wyniki triathlon Mietków


Kolejny triathlonowy weekend w Mietkowie już w przyszłym roku. 

 

https://youtu.be/CpmCvG3j-m0

Opublikowane w Wydarzenia

Zawody triathlonowych sztafet firmowych, połączone z firmowo-rodzinnym piknikiem to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Z jednej strony firmy rywalizują ze sobą w tej trudnej dyscyplinie, z drugiej zaś korzystają z okazji do integracji, poznania się i budowania zespołu.
 Zawody zostaną rozegrane 11 czerwca (sobota) nad Jeziorem Mietkowskim (ok. 30km od Wrocławia). 
W sztafetach weźmie udział ok. 900 zawodników, a dzień później, 
w zawodach indywidualnych Triathlonu Mietkowskiego, kolejnych 500.
          Patronem medialnym zawodów są m. in.: TVP Wrocław, Radio Wrocław, MaratonyPolskie.pl, Słowo Sportowe, Akademia Triathlonu, E-Life.
Szczegóły na temat zawodów, wpisowego oraz regulamin są dostępne na stronie: www.triathlonfirmowy.pl         

 Dzięki formule sztafet, każda drużyna będzie mogła sprawdzić swoje granice wytrzymałości. Do pokonania jest:


 

• 950 metrów pływania

• 45 km jazdy rowerem


• 10,5 km biegu


          Sztafeta ma CHARYTATYWNY CHARAKTER: ZBIERAMY NA HANDBIKE’A (ROWER Z NAPĘDEM RĘCZNYM) DLA TOMKA ŁYKO. Szczegóły dotyczące naszego wsparcia dla Tomka: http://triathlonfirmowy.pl/charytatywny-cel 

Mamy nadzieję, że jest to dla was świetna okazja do sprawdzenia się na triathlonowych zawodach, do integracji pracowników firmy, a charytatywny charakter tych zawodów, przekona Was do wzięcia w nich udziału.

 

plakat2016


Charytatywny cel Triathlonowej Sztafety Firmowej 2016:
ZBIERAMY NA HANDBIKE’A DLA TOMKA ŁYKO

 

223097 145929265486665_6343595_n

 

Tomek po wypadku w pracy od 8 lat jeździ na wózku, zawsze był aktywny sportowo. Od kilku lat ściga się w ogólnopolskich i światowych zawodach na handbike'u w kategorii H4. Ścigałby się więcej, ale nie ma na czym.  Prześledziwszy karierę Tomka, jego osiągnięcia i możliwości Tomek realnie może sięgnąć po czołową lokatę na Mistrzostwach Świata – a trzymamy kciuki za zdobycie tytułu Mistrza Świata. Musi jednak mieć na czym ten cel osiągnąć. Pomóżmy mu. Zbieramy na rower dla Tomka!

 

   tome mietkow_luty2016  

 

Z każdego wpisowego określona kwota jest przeznaczona na rower i rośnie wraz ze wzrostem liczby uczestników – im więcej sztafet, tym większa kwota z każdego wpisowego idzie na zakup sprzętu, na którym Tomek będzie walczył w Mistrzostwach Świata o czołową lokatę! W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Zapraszam!

 

Tomasz Sakuta – główny organizator zawodów

 

 

mietkow mainpage

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 03 listopada 2015 07:32

Ruszyły zapisy na Triathlon Mietków 2016

Triathlon Mietków wraz z Triathlonową Sztafetą Firmową to dwa dni triathlonowego święta na Dolnym Śląsku, w Mietkowie, ok. 30km od Wrocławia. Zarówno pierwszego dnia, w rywalizacji sztafet, jaki drugiego podczas zawodów indywidualnych zawodnicy ścigają się na dystansie 1/4 IM (950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu). Widok na Ślężę, trasa częściowo wokół Jeziora, dobra infrastruktura i wyśmienity asfalt – to recepta organizatorów na świetne zawody. Pierwszego dnia, w sobotę, rozgrywana będzie rywalizacja sztafet firmowych, która ma charakter charytatywny. Zbierane są pieniądze na zakup profesjonalnego „handbike” dla niepełnosprawnego kolarza ręcznego Tomka Łyko.

 

Tomek, po wypadku w pracy, od 8 lat jeździ na wózku. Zawsze był aktywny sportowo. Od kilku lat trenuje kolarstwo ręczne, obecnie ściga się  już nie tylko w ogólnopolskich, ale i światowych zawodach na handbike’u w kategorii H4. Jego ostatnie osiągnięcia to:

– Mistrzostwo Polski w indywidualnej jeździe na czas EDF TOUR 2014 w kategorii H3,
– 5 i 6 ta pozycja w Mistrzostwach Polski w kategorii H4 w 2015r,
– dwa razy 4-te miejsce w zawodach Pucharu Świata.

 

tOMEK-YKO-ZDJCIE

 

Celem Tomka jest zdobycie Mistrzostwa Polski w kategorii H4 oraz podium Pucharu Świata.

 

Z każdego wpisowego część kwoty oraz dochód z zawodów, wszystkie wpłaty od sponsorów lub indywidualnych osób poczynione na rzecz Tomka, w 100% przeznaczone będą na zakup Handbike’a. Szczegóły możecie przeczytać pod linkiem: http://triathlonfirmowy.pl/charytatywny-cel, a także na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonmietkow.pl, oraz na fb: https://www.facebook.com/triathlonmietkow.

 

Podczas niedzielnych zawodów swoje wewnętrzne mistrzostwa rozgrywają wszystkie znane wrocławskie drużyny triathlonowe GVT – GucwaVeloTrainer, Grupa Triathlonowa RAT, Tribition. 

 

plakat2016

 

Organizatorem zawodów jest:  Platforma Sportów Wytrzymałościowych oraz Fundacja PRO SPORT PRO LIFE. 

 

 

Opublikowane w Aktualności

Gdy podczas pierwszego treningu w kwietniu na mietkowskich wodach otwartych wszedłem do wody, było tak zimno, że bolał każdy centymetr skóry. Woda wlewająca się pod piankę to był sam lód – takie miałem wrażenie. Twarzy nie dało się zamoczyć na dłużej niż kilka sekund, a trenować można było jedynie kraul dyrektorski (odnosząc się do popularnej żabki dyrektorskiej).


Obecnie spotykamy się już w dużo większy gronie, wspólnie pływamy, jeździmy i biegamy, przygotowując się do sezonu oraz startu w Mietkowie. Mimo, że czasem leje, wiatr urywa głowę, jest zimno zawsze znajdzie się kilku zapaleńców, którzy są na wspólnym treningu. I nawet jeśli pogoda nie pozwala na odpowiedni trening fizyczny, to jest to wtedy z pewnością trening mentalny - jak być twardym, jak wytrzymać i ukończyć zawody, kiedy wieje, pada i jest super zimno. Dziękuję wszystkim, którzy przyjeżdżali!

 


Na szczęcie już jest ciepło, słońce grzeje -  czas wykorzystać siłę i moc zbudowaną podczas zimowych treningów. Okazja będzie już 13 czerwca koło Wrocławia. Triathlon Mietków na dystansie ¼ IM, czyli wystartować spróbować może prawie każdy. Zostało nam tylko 30 wolnych pakietów, wystarczy wejść na stronę www.triathlonmietkow.pl, zarejestrować się i opłacić wpisowe. Wprawdzie jeszcze nie można u nas zdobyć slota, ale powalczyć będzie mógł każdy.


Dla najlepszych przewidujemy nagrody pieniężne, a wśród wszystkich uczestników będzie przeprowadzone losowanie nagród, w tym nagroda główna: rower Merida Crossway. Szczegóły na temat nagród możecie zobaczyć na stronie: http://triathlonmietkow.pl/nagrody


Dodatkowo każdy uczestnik Triathlonu Mietkowskiego, chcący wystartować w Międzynarodowym Triathlonie Łużyckim we wrześniu, będzie mógł skorzystać z 20% bonifikaty w opłacie startowej.

 


Przy okazji Triathlonu Mietkowskiego odbywa się też klasyfikacja drużynowa - Triathlonowych Sztafet Firmowych. Będą zorganizowane atrakcje dla dzieci i rodzin osób kibicujących. Po zawodach planujemy długi piknik nad jeziorem. Sportowa rywalizacja i dobra zabawa – gwarantowana!


Przyjedź wystartuj w Mietkowie, albo przyjedź i kibicuj zawodnikom!

 

 

mietkow


Dla czytelników Akademii Triathlonu mamy konkurs. Do wygrania jest pakiet startowy. Wystarczy poprawnie odpowiedzieć na dwa pytania w komentarzu poniżej. O zwycięstwie decyduje kolejność zgłoszeń oraz poprawność odpowiedzi.

Pytanie 1.

Na bliskiej jezioru Mietkowskiemu, górze Ślęża co roku jest obchodzona Noc Kupały. Którego dnia obchodzi się to święto?

Pytanie 2.

W jakim Parku Krajobrazowym znajduje się Jezioro Mietkowskie?

 

Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku 1 czerwca do godziny 11:00.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 30 marca 2015 07:15

Triathlonowa rywalizacja firm w Mietkowie

W historii polskiego triathlonu nie było jeszcze roku tak obfitego w zawody. Sezon 2015 zapowiada się naprawdę bardzo emocjonująco. Na triathlonową mapę wskakują kolejne zawody, w których będzie można sprawdzić swoje siły. Po zeszłorocznej "koleżeńskiej preedycji", świetnej zabawie na trasie i pozytywnych opiniach organizatorzy zapraszają na Triathlon Mietków. Zalew Mietkowski i doskonałe trasy rowerowe wokół to idealne miejsce na triathlon. Krótka strefa zmian i doskonała nawierzchnia dróg na pewno pozwolą na uzyskanie świetnych czasów. Trasa biegowa, choć nie należy do najłatwiejszych, jest usytuowana na koronie wału brzegowego, co pozwala przez prawie cały czas podziwiać piękno okolic Mietkowskich.


W drugim dniu zawodów odbędzie się Triathlonowa Sztafeta Firmowa, w której startować będą drużyny składające się z pracowników tej samej firmy. Jest to świetna okazja do rywalizacji z kolegami z pracy, z którymi można być albo w jednej sztafecie albo można w kilka sztafet z danej firmy ścigać się między sobą. Rywalizacja odbywa się też pomiędzy różnymi firmami. W trzech różnych kategoriach: Sztafeta Kobiet, Mężczyzn i Mieszana, nieoficjalnie wyłonimy Firmową Sztafetę Triathlonową Roku na dystansie ¼ Iron Man.

Istotą drugiego dnia zawodów jest to, że cały dochód uzyskany podczas Firmowych Sztafet wspiera Fundację Potrafię Pomóc, która opiekuje dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ruchowymi. Celem jest pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego prowadzonego przez Fundację. Przeznaczony zostanie na to cały dochód z imprezy oraz wsparcie sponsorów, na które liczymy.

 

Szczegóły na stronie organizatora: 

 

TRIATHLON MIETKÓW

FACEBOOK

 

 

TM i TF - finish bez sponsorw

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test