brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: triathlon series

Kolejnym po Olsztynie miastem gospodarzem przyszłorocznego cyklu Elemental Tri Series będzie Blachownia. Zawody w tej miejscowości na stałe wpisały się w kalendarz imprez triathlonowych i w 2018 roku odbędą się już po raz trzeci. W przyszłym roku triathloniści zmierzą się na Śląsku już 29 lipca.

Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: supersprint, sprint i „olimpijkę". Na najdłuższym dystansie – olimpijskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu, w konwencji bez draftingu, a ponadto będzie można rywalizować w sztafecie triathlonowej, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Na krótszych dystansach, sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,2 km – 10 km – 2,5 km), dozwolona będzie jazda w grupie.

www3

Zawody w ramach cyklu Elemental Tri Series co roku cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich przystępną formułę. Na najkrótszym dystansie zmagają się najczęściej młodzi adepci triathlonu oraz zawodnicy, którzy debiutują i chcą spróbować swoich sił na najkrótszym triathlonowym dystansie. Na sprincie rywalizuje elita polskich triathlonistów oraz wszyscy ci, którzy chcą zadebiutować w triathlonowych zmaganiach. Na dystansie olimpijskim natomiast startują najbardziej doświadczeni amatorzy długich dystansów.

www1

Największy triathlon na Śląsku rozgrywany będzie w okolicach Jeziora Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska będzie szybka i płaska, poprowadzona, tak jak podczas tegorocznej edycji, przez drogę wojewódzką nr 492. Trasa biegowa prowadzić będzie w pobliżu Jeziora Blachownia i okolicznych stawów. Centrum zmagań wraz z biurem zawodów, strefą zmian i EXPO usytuowane będzie na boisku piłkarskim w Blachowni.

Ponownie odbędą się także zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi wystartują w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Ponadto w ramach imprezy zostanie rozegrany bieg na 10 km, który zostanie przeprowadzony na atestowanej przez PZLA trasie.

„Cieszymy się, że cykl Elemental Tri Series ponownie zagości w Blachowni. Zawody w tej miejscowości zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. Na trasie i w centrum imprezy triathlonistów dopinguje wiele kibiców. Blachownia to doskonałe miejsce do organizacji tego typu zawodów, a po stale rosnącej frekwencji widać, że jest zapotrzebowanie na tego typu event w tym regionie" – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

www5

Zapisy na zawody z cyklu Elemental Tri Series ruszają 2 stycznia 2018 roku o godzinie 12. Więcej informacji już w najbliższym czasie na oficjalnej cyklu www.triathlonseries.pl.

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 16 października 2017 14:51

Olsztyn gospodarzem Pucharu Europy w Triathlonie

Po 8 latach wyczekiwania do Polski wraca Puchar Europy w Triathlonie! Najlepsi zawodnicy z kontynentu zmierzą się na dystansie sprinterskim już 26 maja 2018 roku (sobota). Miastem gospodarzem tych prestiżowych zawodów będzie Olsztyn, który został wybrany przez Europejską Unię Triathlonu spośród dziesiątek innych zgłoszeń! W drugim dniu zmagań (niedziela) jak co roku rozegrany zostanie Elemental Triathlon Series, gdzie zawodnicy amatorzy będą mieli możliwość wystartowania na jednym z trzech dystansów: supersprinterski, sprinterski i olimpijski.

 

ETS20181

 

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tej informacji i szczęśliwi, że po wielu latach przerwy Puchar Europy w Triathlonie ponownie odbędzie się w Polsce i to właśnie w Olsztynie. Jest to niewątpliwie pierwszy krok do powrotu wielkich i prestiżowych imprez triathlonowych do naszego kraju. Dzięki temu stwarzamy polskim zawodnikom możliwości ścigania się w zawodach o najwyższej randze i do rywalizacji z najlepszymi! Dodatkowo organizacja takich właśnie imprez pokazuje jak widowiskową dyscypliną jest triathlon. Olsztyn jest doskonałym miejsce do organizacji tak wspaniałego wydarzenia jakim jest Puchar Europy" – powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z Labosport Polska.

 

Puchar Europy w triathlonie rozegrany zostanie na dystansie sprinterskim w sobotę, 26 maja 2018 roku. Sercem zmagań najlepszych triathlonistów będzie Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Trasy zawodów będą rozgrywane na krótkich pętlach, a co za tym idzie będą niezwykle widowiskowe. Dzień później, w niedzielę 27 maja w Olsztynie, odbędzie się inauguracja cyklu Elemental Tri Series 2018. Podczas tego dnia zawodów triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse: supersprinterski, sprinterski i olimpijski.

ets2018 foto41

 

Triathlon w Olsztynie tym samym zmienia termin rozgrywania zawodów w stosunku do lat poprzednich. Impreza, została przesunięte w czasie o dwa tygodnie z połowy maja, na ostatni weekend majowy. Dzięki temu jest gwarancja ciepłej wody i lepszej pogody, co z pewnością przełoży się na lepszy komfort dla startujących.

 

O zawody rangi Pucharu Europy w Triathlonie co roku starają się największe miasta Europejskie, a tym samym Polska dołącza do takich państw jak Hiszpania, Portugalia, Holandia, Austria, Belgia czy Szwecja, w których to w tym roku również zostanie rozegrany europejski puchar. Ostatnio w naszym kraju, 8 lat temu odbyły się zawody pod egidą Europejskiej Unii Triathlonu, a na listach startowych znaleźli się m.in. medaliści Mistrzostw Świata, czy Europy, olimpijczycy, czy chociażby świeżo upieczony Mistrz Świata w Triathlonie na dystansie Ironman Patrick Lange. W Olsztynie również organizatorzy spodziewają się głośnych nazwisk, co sprawi, że widowisko będzie na najwyższym poziomie.

 

Ostatni weekend maja w Olsztynie zapowiada się niezwykle interesująco i będzie bez wątpienia wielkim świętem triathlonu! Zapraszamy do Olsztyna i po więcej informacji na www.triathlonseries.pl

Opublikowane w Aktualności

Przed nami kolejna edycja zawodów z cyklu Elemental Tri Series 2016. W najbliższą niedzielę zawodnicy będą ścigać się w Blachowni koło Częstochowy na jednym z trzech dystansów: olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz supersprinterskim (0,2 km – 10 km – 2,5 km). Dla najmłodszych zawodników organizatorzy przygotowali zawody biegowe Elemental Kids.

 

Do Blachowni, która jako miasto gospodarz debiutuje w cyklu, zgłosiło się już ponad 500 zawodników. Wśród nich znajdują się jedni z najlepszych polskich triathlonistów, którzy będą ścigać się w ramach Pucharu Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Na listach startowych widnieje nazwisko między innymi Tomasza Marcinka, który po dwóch edycjach w Olsztynie i Augustowie prowadzi w klasyfikacji generalnej PP. Swój udział w Elemental Tri Series Blachownia potwierdzili także aktualny Mistrz Polski na dystansie sprinterskim Mateusz Rak, ponadto srebrny medalista Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim Kacper Stępniak oraz Filip Przymusiński, Kamil Damentka, Maciej Bodnar, Paweł Najmowicz czy Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka kadry narodowej oraz vice Mistrzyni Polski seniorów na dystansie sprinterskim i olimpijskim w 2015 roku.

 

maratomaniaOlsztyn-00105

 

„W ramach Pucharu Polski w Triathlonie najlepsi polscy zawodnicy mają okazję rywalizować nie tylko o prestiż i uznanie, ale także o nagrody finansowe. Z kolei dla młodych triathlonistów jest to doskonała okazja, by stanąć na linii startu z członkami Kadry Narodowej i zebrać cenne doświadczenie” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

 

Centrum imprezy ze strefą zmian, expo i biurem zawodów zlokalizowane będzie nad Jeziorem Blachownia, w którym odbędzie się etap pływacki. Trasa kolarska będzie szybka i płaska. Bieganie odbędzie się w okolicy jeziora, w którym wcześniej pływali zawodnicy, a także zostanie przeprowadzone wokół przepięknych stawów w Blachowni. Jako pierwsi wystartują najmłodsi w ramach zawodów biegowych Elemental Kids. Dzieci i młodzież będą miały do wyboru jeden z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) lub 1000 m (12-15 lat). Równo o godzinie 11:00 nastąpi start dystansu supersprinterskiego. Ścigający się w ramach Pucharu Polski rozpoczną rywalizację o godzinie 11:55, a tuż za nimi wystartują zawodnicy na dystansie olimpijskim.

 

maratomaniaolsztyn-00300

 

„Elemental Kids to nie jedyne atrakcje, które przygotowaliśmy dla dzieciaków. Będą mogły one skorzystać z bezpłatnej strefy rodzinnej firmy Beko, w której znajdą dmuchaną zjeżdżalnię, basen z kulkami czy bezpłatny popcorn. Zapraszamy wszystkie dzieci do spróbowania swoich sił w biegach, na które mamy jeszcze wolne miejsca” – dodał Szołowski.

 

Cały czas można zapisywać się na zawody Elemental Tri Series Blachownia. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Opublikowane w Wydarzenia
czwartek, 21 kwietnia 2016 23:59

Plan do sprintu i olimpijki cz.3

Elemental Tri Series Olsztyn to impreza, która otwiera sezon triathlonowy już po raz czwarty. To właśnie 15 maja w nowoczesnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na trzech dystansach: olimpiskim bez draftingu (1,5-40-10), sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5), a także dystansie dla najmłodszych adeptów triathlonu, jak i dla tych starszych, którzy chcą spróbować swoich sił w krótszej odmianie tego sportu, czyli dystansie supersprinterskim (0,2-10-2,5). Warto dodać, że na sprincie swoją obecność zapowiadają najlepsi zawodnicy z naszego kraju, gdyż poza nagrodami finansowymi jakie przygotował organizator, triathloniści będą ścigać się w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. Ponadto dzieci będą mogły zmierzyć się w zawodach biegowych Elemental Kids, które rozgrywane będą na dystansie 200, 500 i 1000m.

 

Zobacz jak było rok temu w Olsztynie:

 

Przypominamy, że Elemental Tri Series, to cykl triathlonowy, który składa się 4 zawodów. Pierwsze z nich to wspomniany Olsztyn, drugi etap rozegrany zostanie 12 czerwca w Augustowie, trzeci 31 lipca w Blachowni k. Częstochowy, a wielki finał odbędzie się 22 sierpnia w Białymstoku. Zapisy na zawody w Olsztynie, jak i na cały cykl wciąż trwają, a zapisać się można na stronie www.triathlonseries.pl .

 

Dzisiaj prezentujemy ostatnie już 4 tygodnie planu treningowego przygotowanego przez specjalistów z Labosport Polska, który doprowadzi Cię do triathlonowego debiutu. Program treningowy przeznaczony jest dla zawodników początkujących przygotowujących się do dystansu sprinterskiego oraz olimpijskiego. POWODZENIA!

 

POBIERZ PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU SPRINTERSKIEGO W WERSJI PDF (tydzień 9-12)

POBIERZ PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU OLIMPIJSKIEGO W WERSJI PDF (tydzień 9-12)

 

Plan treningowy do dystansu sprinterskiego cz. 3/3

ets2016 plan_treningowy_sprint_mikro_9-12

 

Plan treningowy do dystansu olimpijskiego cz. 3/3
ets2016 plan_treningowy_sprint_mikro_1-4 

 

Pierwszą część planu do sprintu i olimpijki możecie zobaczyć TUTAJ, a drugą TUTAJ. Z niecierpliwością czekamy na Wasze relacje po pierwszych zawodach!

Opublikowane w Aktualności
czwartek, 07 kwietnia 2016 13:45

Supersprint - triathlon dla każdego

Już od minionego poniedziałku 4 kwietnia można zapisywać się na dystans supersprinterski w ramach zawodów triathlonowych cyklu Elemental Tri Series, którego inauguracja nastąpi 15 maja w Olsztynie. Następnie zawodnicy będą mogli ścigać się w Augustowie (12.09.2016), Blachowni k. Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Oprócz dystansu supersprinterskiego uczestnicy zawodów mają do wyboru również dystans olimpijski (1,5-40-10) oraz sprinterski (0,75-20-5).

 

Dystans supersprinterski pozwala na start w zawodach osobom, które są początkujące w tej dyscyplinie sportu oraz jest dobrym powodem do debiutu w triathlonie. Pokonanie etapu pływackiego, rowerowego oraz biegowego, którego odległości wynoszą odpowiednio 0,2 km, 10 km oraz 2,5 km, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i jest możliwe dla każdej osoby, która choć trochę jest aktywna.

 

maratomaniaolsztyn-131

 

„Do startu w supersprincie zapraszamy gorąco także młodzież, ponieważ na tym dystansie mogą wystartować osoby już od 14. roku życia. Uważamy, że jest to doskonała okazja na promocję triathlonu wśród młodszych zawodników oraz na pierwszy start w tej dyscyplinie. W zasadzie wszystkich, którzy potrafią przepłynąć 200 metrów, posiadają jakikolwiek rower i nie jest im straszne przebiec kilka kilometrów, zapraszamy na triathlon na tym dystansie! Dla zawodników zainteresowanych dystansem supersprinterskim przygotowaliśmy po 100 pakietów startowych na każdą edycję” - powiedział Marcin Florek z Labosport Polska, dyrektor cyklu.

 

W tym roku na tym dystansie będzie można wystartować w czasie wszystkich edycji Elemental Tri Series, co jest istotną zmianą w stosunku do poprzedniego roku, kiedy supersprint dostępny był tylko dla zawodników ścigających się w Olsztynie. Nowością jest także dodanie klasyfikacji młodzik do klasyfikacji generalnej cyklu, gdzie będą liczyły się czasy z czterech imprez wchodzących w skład Elemental Tri Series. Debiutanci i młodzi triathloniści w czasie startów będą mogli spotkać ścisłą czołówkę kraju w tej dyscyplinie, która będzie ścigać się o Puchar Polski w Triathlonie. Rozegrany on zostanie na dystansie sprinterskim z draftingiem, podczas imprez wchodzących w skład cyklu. Będzie to wyjątkowa okazja by zebrać cenne doświadczenie od bardziej doświadczonych kolegów.

 

 DSC0294

 

Zapisy na wszystkie dystanse są już uruchomione. Na zawody zarejestrować się można za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje można również znaleźć na profilu facebookowym cyklu: www.facebook.com/triathlonseriespl.

Opublikowane w Aktualności

Dystans olimpijski, to najpopularniejszy dystans triathlonowy na świecie. Składa się z 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Jego największym atutem jest to, że można go rozegrać na dwa sposoby (z draftingiem lub bez) i potraktować jako element przygotowania do sezonu na dłuższych dystansach, a dla osób, które nie myślą o połówce, czy pełnym dystansie Ironman jako głównym celu triathlonowej podróży. Czas rozgrywania tego dystansu jest różny w zależności od poziomu zaawansowania zawodnika. Najlepsi na świecie potrafią ukończyć takie zawody w 1 godz. i 45 minut, natomiast początkującym osobom zajmuje to nawet do 4 godzin!


Młodszy brat „olimpijki” – dystans sprinterski, w którym triathloniści mają do pokonania 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, zyskuje coraz większą sławę, nie tylko na najbardziej prestiżowej serii Mistrzostw Świata organizowanych przez federację ITU (International Triathlon Union), ale przede wszystkim wśród osób, które chcą po raz pierwszy spróbować wyzwania, jakim jest ukończenie TRI imprezy! Niezwykła dynamika tego dystansu jest jego głównym atutem, ale jest jeszcze jeden mocny punkt sprintu – JEST ON DLA KAŻDEGO!


maratomaniaolsztyn-133


Zaczynasz przygodę z triathlonem? Chcesz ukończyć swoje pierwsze zawody? Jeśli na jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi TAK, to właśnie dla takich osób jak Ty, specjaliści z Labosport Polska przygotowali program treningowy, który doprowadzi Cię do debiutu. Rozpoczynając od 22 lutego zostaje dokładnie 12 tygodni do oficjalnego otwarcia sezonu triathlonowego w Polsce, które odbędzie się 15 maja 2016 roku w Olsztynie podczas pierwszego etapu cyklu Elemental Tri Series.


Poniżej przedstawiamy pierwsze 4 tygodnie dla „sprinterów” :) , natomiast plan dla „olimpijczyków” znajdziecie na oficjalnej strony cyklu www.triathlonseries.pl . POWODZENIA!

 

 

POBIERZ PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU SPRINTERSKIEGO W WERSJI PDF

 

ZOBACZ NA STRONIE CYKLU ELEMENTAL TRI SERIES PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU OLIMPIJSKIEGO

 

Po kliknięciu w konkretną część planu zostaniecie odesłani to pliku PDF. 

 

plan elemental_luty2016

 

plan sprint2_luty2016

 


Druga część planu dostępna będzie zarówno na portalu Akademia Triathlonu jak i na stronie cyklu już 17 marca, natomiast ostatnia część opublikowana zostanie 14 kwietnia. O efektach treningu poinformujcie nas w komentarzach 15 maja ;)

Opublikowane w Trening

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test