brett sutton
Home Aktualności Newsy Artykuły w etykiet: triathlonowa sztafeta firmowa
środa, 21 czerwca 2017 09:46

Kacper Adam zwycięża w Mietkowie!

Dwa dni triathlonowego święta za nami! Jedna z większych w Polsce, a na Dolnym Śląsku największa impreza tego typu - Triathlon Mietków zakończyła się w niedzielę.

Gorąca atmosfera, sportowa rywalizacja spowodowały, że emocje były ogromne. Już pierwszego dnia, podczas Triathlonowej Sztafety Firmowej gdzie drużyny ścigały się w kilku kategoriach temperatura sięgała zenitu, a sportowego ducha nie brakowało! Sztafeta miała swój cel charytatywny, podczas zawodów zbieraliśmy fundusze na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodzieży.


Do tej rywalizacji na trasie dołączyli uczestnicy zawodów indywidualnych 1/8 IM gdzie do pokonania było 475m pływania; 22,5 km rowerem i 5,25 km biegu więc dystans dostępny dla wszystkich którzy chcieliby spróbować swoich sił w triathlonie. Najdzielniejszym zawodnikiem jednogłośnie okrzyknięty został Jasiek Kmieć który wystartował wraz ze swoim rehabilitantem Łukaszem Malaczewskim.

 


W niedzielę w morderczym upale zawodnicy ścigali się w zawodach indywidualnych na dystansie 1/4 IM. Na tym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Kacper Adam z teamu Olimpius.pl, który zwyciężył z czasem 2:01:21. Na kolejnych szczeblach podium uplasowali się zawodnicy GVT BMC – Maciej Chmura oraz Marek Szewczyk!
Mimo wysokiej temperatury i zaciętej sportowej rywalizacji humory dopisywały!


Wyniki 1/4 IM wyniki.datasport.pl/results2196/
Wyniki sztafety: wyniki.datasport.pl/results2194/
Wyniki 1/8 IM: wyniki.datasport.pl/results2194/.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wraz z kibicami i rodzinami! Gratulujemy zwycięzcom, tym którzy pobili własne rekordy oraz tym którzy wystartowali!


Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć to zapraszamy do galerii www.facebook.com/triathlonmietkow/ i relacji video www.facebook.com/art.of.drone.wroclaw/videos/

 

http://triathlonzgorzelec.pl/wp-content/uploads/2017/02/dystanse2-e1485947896963.jpg

 

Zapraszamy na kolejne zawody Pucharu Sportów Wytrzymałościowych - Triathlon Zgorzelec już 17 września. Liczymy, że przyciągniemy wielu sympatyków triathlonu z całego kraju, a także z zachodniej granicy. Zawodnicy staną na dwóch dystansach OLIMPIJSKIM oraz SPRITERSKIM na nowej trasie z możliwością zamknięcia ruchu samochodowego. Kolejnym urozmaiceniem jest możliwość jazdy w grupie (drafting), natomiast koniecznym warunkiem jest start na rowerze szosowym (nie czasowym), bez „lemondki”.


Deficyt zawodów i możliwości startów właśnie na tym dystansie zachęciło nas do tego, żeby taką możliwość zorganizować właśnie na koniec sezonu w Zgorzelcu. - Drugim istotnym powodem zmiany jest piękne, super czyste jezioro Berzdorfer See po stronie niemieckiej na którym rozgrywamy zawody, z którego aż szkoda wychodzić po 950 metrach.


www.triathlonzgorzelec.pl


Platforma Sportów Wytrzymałościowych
Fundacja PRO SPORT PRO LIFE

Opublikowane w Wydarzenia
poniedziałek, 15 maja 2017 10:49

WALL OF FAME na Triathlonowej Sztafecie Firmowej!

Pisaliśmy już o gwiazdach w serii "TRI WITH THE STARS", a teraz przedstawiamy sztafety tegorocznej edycji zawodów Triathlonowej Sztafety Firmowej – WALL OF FAME!


Na liście startowej jest już prawie 100 drużyn z całej Polski, a jeszcze miesiąc do zawodów. Kilka drużyn na poważnie trenuje aby zwyciężyć, kilka podchodzi do tego zupełnie zabawowo – i każda forma jest dobra.


W ilości zgłoszonych sztafet przez firmę ex-aequo pierwsze miejsce zajmuje TU Europa i Electrolux, które wystawiły po 6 drużyn w kategorii mężczyzn i mix. Ta liczba sztafet robi spore wrażenie, jesteśmy ciekawi jak wypadną na mecie.


Na drugim miejscu aktualnie jest firma Credit Suisse z Wrocławia, która zgłosiła 5 drużyn w kategoriach mężczyźni i mix. Trzecie miejsce na podium co do ilości zgłoszonych sztafet zajmuje firma Cywile Śródmieście, która wystawiła 4 sztafety, prawie w każdej kategorii: kobiety, mężczyźni i mix!

CEL CHARYTATYWNY


Zapowiada się zacięta walka między firmami, a lista startowa wciąż rośnie. Pamiętajcie, że Triathlonowa Sztafeta Firmowa ma charakter charytatywny i każde 100 PLN z opłaty startowej jest przeznaczone na tegoroczny cel: uruchamiamy Triathlonową Akademie Młodzieży.


STARTUJESZ? – POMAGASZ!! 
PROSTE? – PROSTE! 
PULA NAGRÓD TRIATHLONOWEJ SZTAFETY FIRMOWEJ TO 12 000 PLN.
Wśród wszystkich uczestników sobotnich zawodów będzie przeprowadzone tradycyjne losowanie nagród. W wyniku świetnej współpracy ze sponsorami, na tegorocznej edycji Triathlonowej Sztafety Firmowej mamy do rozlosowania ekstra nagrody o łącznej wartości „grubo” ponad 10 000 PLN. Pula nagród obejmuje m.in.:


1. Pobyt weekendowy dla dwóch osób ze śniadaniem w hotelu Sofitel London St James w centrum Londynu – o wartości 4500 PLN od Sofitel Wroclaw Old Town,
2. Dwa rowery szosowe Triban 520 B’TWIN od sklepu Decathlon Bielany we Wrocławiu,
3. Bony do kin, teatrów, restauracji oraz na wiele innych atrakcji od MyBenefit.pl,
4. Voucher o wartości 400 PLN od sklepu Regatta we Wrocławiu,
5. Zegarek z pulsometrem Polar M200 GPS od Olimpius.pl.

Będą też nagrody w nietypowych kategoriach:
- Dla najcięższej i najlżejszej sztafety
- Dla najmłodszej i najstarszej sztafety

Do zawodów pozostał niespełna miesiąc czasu i ciągle przybywa chętnych drużyn. Wszyscy dobrze wiemy, że liczy się dobra zabawa, satysfakcja z osiągniętego wyniku i miejsca. Dla nas liczy się jeszcze wsparcie naszego celu charytatywnego jakim jest otwarcie Triathlonowej Akademii Młodzieży – ale o tym będziemy jeszcze pisać.


Zbierz drużynę, zapisz się i doświadcz wielkich sportowych emocji podczas dwóch dni triathlonowego święta w Mietkowie!
Zapraszamy
ORGI: 
Fundacja PRO SPORT PRO LIFE
Platforma Sportów Wytrzymałościowych

Opublikowane w Wydarzenia

Triathlonowa Sztafeta Firmowa – czyli pierwszy dzień rywalizacji w Mietkowie.
Piękna, malownicza trasa w Mietkowie, świetna atmosfera i dobra organizacja zawodów w tym roku przyciągnęła już ponad 1000 osób. Do rywalizacji TRIATHLONOWYCH SZTAFET FIRMOWYCH zawodnicy staną już 10 czerwca, w pierwszym dniu Triathlonu Mietkowskiego. W każdej ze sztafet wystartują trzy osoby, gdzie jedna płynie, jedna jedzie na rowerze i jedna biegnie.
Celem tegorocznej sztafety jest zbiórka funduszy na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodzieży, w realizacji której pomaga Dolnośląska Federacja Sportu oraz wrocławskie drużyny triathlonowe: TMTeam i GVT. Główną ideą jest, rozwijać utalentowaną sportowo młodzież, by kształcić przyszłe triathlonowe kadry Polski i szlifować sportowe "diamenty". Każde 100 PLN z wpisowego od sztafety jest przeznaczone właśnie na ten cel. Startujesz – Wspierasz!

 

 

Na imprezie wystartuje przyszły ambasador akademii – 10 letni, sprawny trochę mniej, choć wielki sportowym duchem - Jasiek Kmieć, który wspólnie ze swoim rehabilitantem i zawodnikiem GVT Łukaszem Malaczewskim wystartują razem z innymi uczestnikami. Na razie trenują i startują na innych biegach i można ich spotkać już za tydzień podczas Biegu Mietkowskiego. Jasiek i Łukasz są wielkimi fanami sportu i zawsze dobrze się bawimy goszcząc ich na naszych zawodach. Podczas biegu Jasiek będzie jechał w specjalnym wózku z przodu, na odcinku rowerowym zasiądzie na jednokołówce za rowerem. Najbardziej spektakularny będzie odcinek w wodzie. Łukasz będzie bowiem połączony linką z Jaśkiem, który będzie w dużym, stabilnym pontonie.

 

 

W samych zawodach bierze też udział wielu sportowców, ale i wielu „normalnych” pracowników, którzy „tylko” biegają, lub jeżdżą i na ten dzień triathlonowego święta organizują się w drużynę, żeby spędzić na sportowo dzień, dobrze się bawić, trochę lepiej poznać no i przeżyć triathlonową przygodę, bo gwarantuję, że emocje będą nam towarzyszyły do ostatnich metrów przed metą. Kilka drużyn na poważnie trenuje aby zwyciężyć, kilka podchodzi do tego zupełnie zabawowo – i każda forma jest dobra.

Nie zabraknie też triathlonowych mocarzy i swój udział w napiętych występach potwierdzili już:

 

 

Miłosz Sowiński – pierwszy Polak w historii, który wieku dwudziestu jeden lat zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman w Australii 2016. Jednocześnie jest najmłodszy w swojej kategorii zawodników PRO. Miłosz Startuje w teamie ze swoim tatą: Marcinem Sowińskim oraz prezesem TU Europa Maratem Nevretdinov’em.

 

C:\Users\psw\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\kacper adam.jpg

 

Kilkukrotny zwycięzca Mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IM – Kacper Adam, którego widzieliśmy ostatnio na Majorce trenującego podjazdy, zapewne pod mietkowskie „górki”. Przypominamy, że „życiówka” Kacpra na dystansie 1/2 IM to 3:50 !!! a startuje w teamie z bratem i trenerem triathlonu Jakubem Adamem oraz tatą Włodzimierzem Adamem reprezentując drużynę Olimpius.pl. Zapowiadają nową taktykę na zawodach: „startujemy od początku na maksa, a później tylko przyspieszamy”. Najmocniejszego zawodnika Pana Włodzimierza wystawiają na bieganie – twierdząc, że to czarny koń zawodów.

 

 

Zwycięzcy tatrzańskiego ultra triathlonu Harda Suka – Joanna Garlewicz i Bartek Czyż. Trzecia osoba w ich drużynie jest jeszcze zagadką, podobno szykują niespodziankę. Mimo, że Aśka i Bartek nie są tak medialni jak wielu innych triathlonistów to mają niesamowite wyniki: Joanna ostatnio wygrała Maraton na Cyprze w swojej kategorii, a Bartek poza zwycięstwem z dużą przewagą na Hardej Suce, startuje w Mistrzostwach Świata na Hawajach jest w czubie lub wygrywa wiele zawodów.

 


W Sztafecie biorą też udział zawodnicy GVT BMC Triathlon Team w składzie: Maciej Chmura, Mateusz Petelski oraz Marek Szewczyk, członkowie pierwszej polskiej profesjonalnej grupy triathlonowej „pod dyrekcją” Zbyszka Gucwy. Swoją drogą Zbychu też startuje w sztafecie i od początku zawodów jego drużyna rozgrywa w Mietkowie swoje mistrzostwa na dystansie ¼ IM.

 

Pozostaje mi tylko zaprosić chętnych i jeszcze niezdecydowanych do udziału w czerwcowych zmaganiach. Przyjedźcie ze swoimi drużynami z firmy, z rodziny lub wystartujcie jako reprezentanci klubu w kategorii PRO. A jeśli nie chcecie startować to zapraszam do kibicowania do Mietkowa. 10 i 11 czerwca 2017 To już niebawem. 

Podziwianie krajobrazu, wspólny start z profesjonalnymi zawodnikami i sportowa zabawa to namiastka tego czego możecie spodziewać się na Triathlonowej Sztafecie Firmowej. Jest to jedna z najlepszych imprez ogólnopolskich rozgrywanych na dystansie ¼ Iron Mana – w zeszłym roku zawody zajęły II miejsce w plebiscycie Akademii Triathlonu na najlepszą imprezę tri na dystansie 1/4 IM, wyprzedzając takie potęgi jak IM Warszawa, Gdańsk.


Wszystko po to by spełnić marzenia najmłodszego pokolenia i stworzyć Akademię Młodych Mistrzów, którą uruchomimy już od jesieni tego roku.


Zapisz się, wystartuj i sprawdź się na trasie z Prosami! I jak wspomniałem powyżej: Startujesz – Wspierasz naszą akcję!


Z triathlonowym pozdrowieniem
Tomasz Sakuta – główny organizator

Opublikowane w Wydarzenia

Zawody triathlonowych sztafet firmowych, połączone z firmowo-rodzinnym piknikiem to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Z jednej strony firmy rywalizują ze sobą w tej trudnej dyscyplinie, z drugiej zaś korzystają z okazji do integracji, poznania się i budowania zespołu.
 Zawody zostaną rozegrane 11 czerwca (sobota) nad Jeziorem Mietkowskim (ok. 30km od Wrocławia). 
W sztafetach weźmie udział ok. 900 zawodników, a dzień później, 
w zawodach indywidualnych Triathlonu Mietkowskiego, kolejnych 500.
          Patronem medialnym zawodów są m. in.: TVP Wrocław, Radio Wrocław, MaratonyPolskie.pl, Słowo Sportowe, Akademia Triathlonu, E-Life.
Szczegóły na temat zawodów, wpisowego oraz regulamin są dostępne na stronie: www.triathlonfirmowy.pl         

 Dzięki formule sztafet, każda drużyna będzie mogła sprawdzić swoje granice wytrzymałości. Do pokonania jest:


 

• 950 metrów pływania

• 45 km jazdy rowerem


• 10,5 km biegu


          Sztafeta ma CHARYTATYWNY CHARAKTER: ZBIERAMY NA HANDBIKE’A (ROWER Z NAPĘDEM RĘCZNYM) DLA TOMKA ŁYKO. Szczegóły dotyczące naszego wsparcia dla Tomka: http://triathlonfirmowy.pl/charytatywny-cel 

Mamy nadzieję, że jest to dla was świetna okazja do sprawdzenia się na triathlonowych zawodach, do integracji pracowników firmy, a charytatywny charakter tych zawodów, przekona Was do wzięcia w nich udziału.

 

plakat2016


Charytatywny cel Triathlonowej Sztafety Firmowej 2016:
ZBIERAMY NA HANDBIKE’A DLA TOMKA ŁYKO

 

223097 145929265486665_6343595_n

 

Tomek po wypadku w pracy od 8 lat jeździ na wózku, zawsze był aktywny sportowo. Od kilku lat ściga się w ogólnopolskich i światowych zawodach na handbike'u w kategorii H4. Ścigałby się więcej, ale nie ma na czym.  Prześledziwszy karierę Tomka, jego osiągnięcia i możliwości Tomek realnie może sięgnąć po czołową lokatę na Mistrzostwach Świata – a trzymamy kciuki za zdobycie tytułu Mistrza Świata. Musi jednak mieć na czym ten cel osiągnąć. Pomóżmy mu. Zbieramy na rower dla Tomka!

 

   tome mietkow_luty2016  

 

Z każdego wpisowego określona kwota jest przeznaczona na rower i rośnie wraz ze wzrostem liczby uczestników – im więcej sztafet, tym większa kwota z każdego wpisowego idzie na zakup sprzętu, na którym Tomek będzie walczył w Mistrzostwach Świata o czołową lokatę! W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Zapraszam!

 

Tomasz Sakuta – główny organizator zawodów

 

 

mietkow mainpage

Opublikowane w Wydarzenia

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test