Niespodzianka podczas Garmin Iron Triathlon Gołdap 2014!

Wielkim sukcesem organizacyjnym został okrzyknięty przez zawodników czwarty etap cyklu Garmin Iron Triathlon, który odbył się w Gołdapi. Niezwykle urokliwe miejsce, rodzinna atmosfera, dobry asfalt, szybka trasa, piękne widoki oraz meta w tężniach to główne atuty tych zawodów. W Gołdapi jednocześnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Amatorów, w których już po raz drugi zawodnicy z całego kraju mogli sięgnąć po tytuły na dystansie ¼ Ironmana.

GIT-Goldap-0151

Z wody pierwszy wyszedł Robert Karaś z Labosport Team, a tuż za nim Mikołaj Luft z Adgar Fit Pro Team. Na trzecim miejscu etap pływacki ukończył Krzysztof Augustyniak z MKS Płetwal Polkowice/Labosport Team. Na rowerze Mikołaj szybko uzyskał prowadzenie i do strefy zmian przyjechał z ponad 50 sekundową przewagą nad Augustyniakiem i Karasiem. Po pierwszej z 3 pętli biegowych prowadził nadal Mikołaj i wydawało się, ze zawody zostały już rozstrzygnięte, kiedy to jako pierwszy po drugiej pętli przybiegł Augustyniak, a tuż za nim Karaś. Mikołaj z niewielką stratą zajmował 3 miejsce. Ta sytuacja utrzymała się do samego końca i ostatecznie powracający po kontuzji Krzysztof Augustyniak wygrał po raz pierwszy w tym sezonie. Dużą niespodzianką było 2 miejsce Roberta Karasia, który triathlon trenuje od zaledwie 3 lat i tego dnia był najlepszym amatorem w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Mikołaj Luft pomimo trzeciego miejsca nadal obejmuje prowadzenie w klasyfikacji cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

GIT-Goldap-0612

Rywalizacja pań przebiegała równie emocjonująco. Pierwsza z wody wyszła Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork), drugą kobietą na mecie etapu pływackiego była Anna Piorun z Kalisza, trzecia Olga Ziętek (Trinergy), a czwarta Joanna Susmanek (Adgar Fit Pro Team). Po rowerze Małgosia utrzymywała prowadzenie, a na drugie miejsce przesunęła się wracająca po chorobie Susmanek. Minutę za nią była Ziętek. Bieg to popis Małgorzaty Szczerbińskiej i Olgi Ziętek, które odpowiednio zajęły pierwsze i drugie miejsce. Trzecia na mecię przybiegła Joanna Susmanek. Ponadto Olga była najlepszą amatorką w stawce 32 kobiet.

GIT-Goldap-0650

Obejrzyj galerię zdjęć z Garmin Iron Triathlon Gołdap 2014 – Mistrzostw Polski Amatorów.
Zobacz wyniki z GIT Gołdap oraz klasyfikację po 4 etapach cyklu.