Nowe trasy na Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia

Do startu Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia zostało już tylko 73 dni. Z tej okazji na Skwerze Kościuszki w Gdyni uruchomiony został zegar odliczający czas do startu pierwszych w historii polskiego triathlonu zawodów z cyklu IRONMAN®. Organizatorzy zaprezentowali również nowe trasy gdyńskiej imprezy.

Data uruchomienia zegara nie jest przypadkowa. 73 dni symbolizują dystans 70.3 mil, jaki do pokonania będą mieć uczestnicy Herbalife IRONMAN® 70.3® – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzająca Timex Group Polska. – Timex, jako promotor największego na świecie zespołu triathlonowego o nazwie Timex Multisport Team, także w Polsce chce upowszechniać dobre praktyki związane z tą dyscypliną, dodaje.

Kształt zegara nawiązuje do słynnego symbolu IRONMAN M-dot., mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. – Chcemy, żeby zawodnicy, mieszkańcy Gdyni oraz turyści pamiętali, że już 9 sierpnia oczy triathlonistów z całego świata będą skierowane na Gdynię, dodaje Michał Drelich.

{gallery}zegar{/gallery}

Podczas konferencji organizatorzy przedstawili również nowe trasy Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia.

W stosunku do poprzednich edycji imprezy zawodników czeka kilka istotnych zmian – mówi Piotr Netter, Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych Herbalife IRONMAN® 70.3®.- Pierwszą jest organizacja samego początku zawodów. Zawodnicy startować będą falami w swoich kategoriach wiekowych. Poszczególne kategorie będą mieć inny kolor czepków. Zmieniona została również trasa pływacka. Uczestnicy płynąć będą w głąb zatoki Gdańskiej, a nie jak dotychczas wzdłuż brzegu. Przebieg wyścigu kolarskiego, tak jak w ubiegłym roku składać się będzie z dwóch pętli o długości 45 kilometrów. Trasa została jednak zmodyfikowana. Jest płaska i zróżnicowana krajobrazowo. Prowadzić będzie m.in. przez centrum Gdyni, dzielnicę przemysłową, Rumię oraz zielone tereny Gminy Kossakowo. Zmianie uległa również trasa biegowa. Pętla została wydłużona z 5 do 7 km, co oznacza, że zawodnicy będą mieć do pokonania 3, a nie jak dotychczas 4 okrążenia – mówi Piotr Netter.

{gallery}trasyHIM2015{/gallery}

Herbalife IRONMAN® 70.3® Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 7-9 sierpnia 2015. W programie  zaplanowano zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz  sztafety dla 3-osobowych drużyn. Najmłodsi będą mogli spróbować swych sił w pływaniu i bieganiu w tzw. aquathlonach. Wśród startujących, jak co roku, nie zabraknie znanych i lubianych. Swój udział zapowiedziały drużyny telewizji TVP oraz POLSAT, a także Jasiek Mela, niepełnosprawny podróżnik i społecznik.

Uczestnicy Herbalife IRONMAN® 70.3® 2015 będą mogli zdobyć 35 slotów klasyfikacyjnych na Mistrzostwa Świata IRONMAN® 70.3®, które w 2016 roku odbędą się w Australii.