Objawienie sezonu, Cassandre Beaugrand wygrała WTS Hamburg

Kiedy na liście startowej kobiet WTS Hamburg widnieją takie nazwiska jak Duffy, Zaferes, Stimpson, Spirig czy Stanford mało kto by obstawił zwycięstwo Cassandre Beaugrand FRA. Triathlonistka z Francji zaskoczyła wszystkich wygrywając zawody wchodzące w skład serii Mistrzostw Świata – WTS Hamburg. Seria WTS to zawody na najwyższym światowym poziomie, w których bardzo ciężko o czołowe lokaty a co dopiero o zwycięstwo z dużą przewagą nad resztą stawki. Cassandre Beaugrand już na pierwszym kilometrze biegu wyprzedziła wszystkie rywalki i zaczęła powiększać swoją przewagę. Był to bieg poza zasięgiem innych trathlonistek. Można porównać to zwycięstwo do legendarnej już Gwen Jorgensen, która na biegu nie miała sobie równych.

Dla pozostałych zawodniczek przebieg rywalizacji był bardzo wyrównany i do końca nie było wiadomo kto stanie na drugim i trzecim miejscu podium. Kobiety w wodzie podzieliły się na trzy większe grupy. Z kolei na rowerze utworzyła się grupa 6 prowadzących triathlonistek, z Florą Duffy na czele. Zawodniczki przez prawie cały dystans kolarski miały przewagę nad peletonem. Jednak na 2 km przed strefą zmian T2 duża grupa pościgowa wchłonęła liderki. Tak jak wspomniałem wcześniej niekwestionowaną liderką na biegu była Cassandre Beaugrand. Drugie miejsce zajęła Niemka Lura Lindemann, która wygrała sprint finisz z Katie Zaferes USA. Tuż pod podium, na czwartym miejscu uplasowała się Nicola Spirig SUI (1982). Nicola po Igrzyskach w Rio (2016) gdzie zdobyła srebro olimpijskie wystartowała tylko raz w Wielkim Finale WTS a było to w ubiegłym roku, tam zajęła 13 miejsce. Nie licząc sztafet to był jej drugi start w triathlonie olimpijskim po igrzyskach. Flora Duffy, która swojego czasu przyzwyczaiła nas do częstych zwycięstw tym razem uplasowała się dopiero na 10 miejscu. Spowodowane jest to kontuzją stopy, z której niedawno wyszła.