Polacy startowali w Sharm El Sheikh

Polacy startowali w ATU Sprint Triathlon African Cup and Pan Arab Championships, które odbyły się 8 marca 2014 roku w Sharm El Sheikh w Egipcie. Najlepsza z Polek, Agnieszka Jerzyk zajęła 8. miejsce, wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowany został Mateusz Rak, który był dziewiąty.

W rywalizacji kobiet w Sharm El Sheikh najlepsza okazała się reprezentantka RPA Gillian Sanders, która ukończyła zawody z czasem 00:59:12. Druga na mecie zameldowała się Rosjanka Liubov Polyanskaya (00:59:42), a trzecie miejsce zajęła Dunka Ditte Kristensen (00:59:54).

W rywalizacji wzięły udział dwie Polki. Agnieszka Jerzyk była ósma z czasem 01:01:52, a Magdalena Mielnik jedenasta (01:02:58). Na swoim profilu na Facebooku Agnieszka Jerzyk tak podsumowała swój start w Egipcie:

„Puchar Afryki za mną, nie popisałam się zbytnio, dzisiaj stać mnie było tylko na dalekie 8. miejsce. Po wodzie byłam w 2 grupie, w której nie miałam towarzyszek do współpracy. Więc straciłam tam sporo energii i nerwów, a na dodatek po ciężkim obozie noga nie podawała tak jak zawsze. Przyszła pora na bieg i tam kolejne przygody, kolka życia i krok biegowy, który przypominał raczej chód biegowy. Po wygranej w Cape Town, zajęcie 8. miejsca nie zadowala mnie. Wiem, że ten start zmotywuje mnie i kolejny będzie dużo lepszy.”

Wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Dmitry Polyanskiy (00:54:30), przed swoim młodszym bratem Igorem Polyanskiy (00:54:33). Trzecie miejsce zajął Ukrainiec Yegor Martynenko (00:54:35).

W Sharm El Sheikh wystartowało pięciu Polaków. Mateusz Rak zajął 9. miejsce (00:55:25), Tomasz Marcinek był jedenasty (00:55:50), Tomasz Brembor czternasty (00:55:59), Maciej Grembski siedemnasty (00:56:37), a Łukasz Michalak zakończył zawody na dwudziestym pierwszym miejscu (00:59:50).