Polacy w rankingu IRONMAN 70.3 – All World Athlete 2018

0

Program All World Athlete ma na celu wyróżnienie najlepszych triathlonistów startujących w zawodach IRONMAN. Uczestnicy zbierają punkty w seriach Ironman, Ironman 70.3, Ironman 5i50 oraz Ironman Sprint. Klasyfikacja odbywa się w trzech kategoriach: Ironman, Ironman 70.3 i Overall. Do rankingu liczone są tylko trzy najlepsze starty. Następnie są wyłaniani i nagradzani jedną z odznak najlepsi zawodnicy:

ZŁOTO (top 1% najlepszych zawodników)

SREBRO (top 5% najlepszych zawodników)

BRĄZ (top 10 % najlepszych zawodników)

Oprócz samej odznaki triathloniści otrzymują przywilieje płynące z posiadania statusu AWA na wybranych zawodach:
– Priorytetowe wstawianie roweru do strefy zmian,
– Priorytetowy odbiór pakietu startowego,
– Priorytetowa kolejka do bufetu przed zawodami,
– Specjalny czepek w barwach AWA,
– Numer startowy z logo AWA,
– Priorytetowe zapisy na wybrane triathlony,
– Ekskluzywne śniadanie powitalne podczas Mistrzostw Świata Ironman Kona (tylko dla posiadaczy złotego statusu AWA).

W jaki sposób zdobywane są punkty?
Zwycięzca Kategorii Wiekowej zdobywa maksymalną liczbę punktów przewidzianą na dany dystans. Każdy kolejny zawodnik otrzymuje punkty z uwzględnieniem straty czasowej do pierwszego triathlonisty w swojej Kategorii Wiekowej. Co każdą minutę punkty, które można zdobyć zmniejszają się.

Polacy nagrodzeni w programie 2018 All World Athlete – kategoria IRONMAN 70.3 (1,9-90-21,1). 26 Polaków zdobyło złotą odznakę AWA. Najwyżej sklasyfikowaną, na 6 miejscu na świecie została Aleksandra Góralska. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł Wojciech Odzimek, 71 miejsce na świecie.

(Miejsce na świecie – Miejsce w kraju – Imię i nazwisko – Liczba punktów)

ZŁOTO
Kategoria wiekowa 18-24
Kobiety
:
10 – 1 Izabela Sobańska 9.872 pkt.

Kategoria wiekowa 25-29
Mężczyźni
:
87 – 1 Bartosz Czajkowski 8.960 pkt.
100 – 2 Patryk Bielik 8.706 pkt.

Kobiety:
34 – 1 Emilia Skolubowicz 9.340 pkt.
41 – 2 Joanna Krawiec 9.172 pkt.

Kategoria wiekowa 30-34
Mężczyźni
:
86 – 1 Michał Zieliński 9.130 pkt.
108 – 2 Piotr Meller 8.785 pkt.
130 – 3 Michał Kordaczuk 8.545 pkt.
159 – 4 Jerzy Wójcik 8.279 pkt.

Kobiety:
12 – 1 Anna Lechowicz 10.206 pkt.
38 – 2 Katarzyna Gorlo 9.204 pkt.
48 – 3 Ewa Papla 8.928 pkt.

Kategoria wiekowa 35-39
Mężczyźni
:
97 – 1 Tomasz Mika 9.006 pkt.
100 – 2 Łukasz Szemelowski

Kobiety:
36 – 1 Magda Warzybok 9.361 pkt.

Kategoria wiekowa 40-44
Mężczyźni
:
71 – 1 Wojciech Odzimek 9.225 pkt.
115 – 2 Mateusz Walczak 8.913 pkt.
132 – 3 Gracjan Topczewski 8.781 pkt.
187 – 4 Łukasz Komierowski 8.387 pkt.

Kobiety:
6 – 1 Aleksandra Góralska 10.365 pkt.

Kategoria wiekowa 45-49
Mężczyźni
:
72 – 1 Jacek Podoba 9.209 pkt.
81 – 2 Maciej Belski 9.088 pkt.
85 – 3 Rafał Fazan 9.013 pkt.

Kobiety:
9 – 1 Alicja Medak 10.315 pkt.
48 – 2 Agnieszka Fijołek-Warszewska 8.677 pkt.

Kategoria wiekowa 50-54
Mężczyźni
:
116 – 1 Sergiusz Nawrocki 8.732 pkt.

SREBRO
Kategoria wiekowa 18-24
Mężczyźni
:
85 – 1 Maciej Kosmala 6.649 pkt.

Kategoria wiekowa 25-29
Mężczyźni
:
162 – 3 Sergiusz Sobczyk 6.860 pkt.
184 – 4 Paweł Mitrus 6.679 pkt.
367 – 5 Marek Goczoł 5.815 pkt.
373 – 6 Łukasz Potapczuk 5.771 pkt.

Kobiety:
187 – 5 Monika Chodyna 5.931 pkt.

Kategoria wiekowa 30-34
Mężczyźni
:
325 – 5 Paweł Piotr Reszke 6.611 pkt.
349 – 6 Andrzej Szczużewski 6.504 pkt.
359 – 7 Adam Jaroniec 6.477 pkt.
391 – 8 Marek Biegała 6.378 pkt.
418 – 9 Mariusz Pirek 6.293 pkt.
492 – 10 Krzysztof Slezak 6.107 pkt.
560 – 11 Mateusz Włoch 5.940 pkt.
591 – 12 Raf Leszczyński 5.875 pkt.
673 – 13 Marek Żaba 5.662 pkt.
685 – 14 Tomasz Sydor 5.631 pkt.
748 – 15 Jakub Stawarz 5.470 pkt.
755 – 16 Damian Jagolicz 5.464 pkt.

Kobiety:
72 – 4 Marta Kucmierz 7.873 pkt.
125 – 5 Magdalena Lenz 6.827 pkt.
227 – 6 Magda Skorek 5.890 pkt.

Kategoria wiekowa 35-39
Mężczyźni
:
219 – 3 Michał Pająk 8.003 pkt.
223 – 4 Wojtek Wcisło 7.979 pkt.
276 – 5 Paweł Szyl 7.539 pkt.
302 – 6 Andrzej Holub 7.275 pkt.
309 – 7 Paweł Rogowicz 7.217 pkt.
383 – 8 Dominik Piotrowski 6.731 pkt.
418 – 9 Michał Migała 6.614 pkt.
419 – 10 Bartosz Mierzejewski 6.606 pkt.
507 – 11 Michał Marciniak 6.311 pkt.
523 – 12 Michał Kosmowski 6.217 pkt.
586 – 13 Rafał Pomorski 6.129 pkt.
634 – 14 Marcin Kepka 6.045 pkt.
646 – 15 Emil Wydarty 5.994 pkt.
648 – 16 Artur Hankiewicz 5.986 pkt.
687 – 17 Roman Nowak 5.926 pkt.
765 – 18 Bartosz Matczak 5.794 pkt.
826 – 19 Hubert Piotrowicz 5.658 pkt.
929 – 20 Łukasz Trzeciak 5.653 pkt.
975 – 21 Bartosz Zieliński 5.371 pkt.

Kobiety:
159 – 2 Justyna Brodowska 6.624 pkt.
302 – 3 Agnieszka Najnigier-Pierzynowska 5.591 pkt.

Kategoria wiekowa 40-44
Mężczyźni
:
216 – 5 Paweł Boroń 8.177 pkt.
229 – 6 Nikodem Iskra 8.043 pkt.
230 – 7 Robert Matysiak 8.035 pkt.
415 – 8 Dariusz Dąbrowski 6.612 pkt.
418 – 9 Adam Kupiec 6.588 pkt.
443 – 10 Maciej Świniarski 6.506 pkt.
483 – 11 Przemek Manik 6.349 pkt.
484 – 12 Robert Wojnar 6.348 pkt.
530 – 13 Marcin Zelewski 6.236 pkt.
599 – 14 Grzegorz Kielin 6.054 pkt.
607 – 15 Maciej Komorowski 6.038 pkt.
728 – 16 Dariusz Epelbaum 5.810 pkt.
760 – 17 Grzegorz Słomiński 5.718 pkt.
787 – 18 Marek Kilarski 5.718 pkt.
824 – 19 Piotr Kaźmierczak 5.635 pkt.
928 – 20 Tomasz Rzeźnik 5.433 pkt.
936 – 21 Grzegorz Pogodziński 5.422 pkt.
1.000 – 22 Paweł Ryniewicz 5.291 pkt.

Kobiety:
200 – 2 Ewa Urbańska 6.334 pkt.

Kategoria wiekowa 45-49
Mężczyźni
:
291 – 4 Dariusz Świderski 7.200 pkt.
305 – 5 Andrzej Sowa 7.080 pkt.
410 – 6 Arkadiusz Podziewski 6.505 pkt.
601 – 7 Daniel Glajc 5.864 pkt.
714 – 8 Adam Czajkowski 5.591 pkt.
845 – 9 Tomasz Czajkowski 5.591 pkt.
845 – 10 Sławomir Bernaciak 5.339 pkt.

Kobiety:
85 – 3 Alicja Weyer 7.732 pkt.
153 – 4 Julita Sikora 6.389 pkt.
172 – 5 Basia Fazan 6.220 pkt.

Kategoria wiekowa 50-54
Mężczyźni
:
197 – 2 Marek Skoczeń 7.605 pkt.
392 – 3 Robert Krzak 6.053 pkt.
410 – 4 Adam Kukliński 5.962 pkt.

Kategoria wiekowa 55-59
Mężczyźni
:
135 – 1 Joe Rink 7.192 pkt.
288 – 2 Ireneusz Szpot 5.860 pkt.

Kategoria wiekowa 60-64
Mężczyźni
:
109 – 1 Dariusz Drapella 6.396 pkt.

BRĄZ
Kategoria wiekowa 18-24
Mężczyźni
:
216 – 3 Maksymilian Świderski 4.913 pkt.
319 – 3 Kasper Tochowicz 3.466 pkt.
324 – 4 Tomasz Brembor 3.455 pkt.

Kategoria wiekowa 25-29
Mężczyźni
:
804 – 7 Michał Rajca 3.500 pkt.
903 – 9 Rafał Wąsowski 3.413 pkt.
950 – 10 Norbert Giecewicz 3.345 pkt.
990 – 11 Patryk Sawicki 3.309 pkt.

Kobiety:
313 – 5 Agata Włodarczak 4.782 pkt.
331 – 6 Inga Wieteska 4.577 pkt.

Kategoria wiekowa 30-34
Mężczyźni
:
942 – 17 Przemysław Paszek 5.046 pkt.
985 – 18 Patryk Jędrasiak 4.940 pkt.
1.051 – 19 Michał Więcek 4.782 pkt.
1.186 – 20 Michał Werczyński 4.439 pkt.
1.197 – 21 Kamil Klamann 4.401 pkt.
1.211 – 22 Krystian Rumiński 4.373 pkt.
1.292 – 23 Tomasz Famula 4.175 pkt.
1.319 – 24 Andrzej Kostański 4.125 pkt.
1.401 – 25 Maciej Sidorowicz 3.883 pkt.
1.504 – 26 Maciej Minkina 3.514 pkt.
1.508 – 27 Łukasz Lis 3.500 pkt.
1.604 – 28 Michał Dymek 3.435 pkt.
1.608 – 29 Radosław Wieczorek 3.430 pkt.
1.674 – 30 Maciej Chmura 3.366 pkt.

Kobiety:
323 – 7 Marlena Polec 5.353 pkt.
377 – 8 Marta Konieczna 5.065 pkt.
513 – 9 Karolina Mole 3,925 pkt.
557 – 10 Ewelina Pisarek 3.500 pkt.

Kategoria wiekowa 35-39
Mężczyźni
:
1.004 – 22 Marcin Kusiak 5.327 pkt.
1.021 – 23 Grzegorz Nowaczyk 5.299 pkt.
1.026 – 24 Sławomir Ledwoń – 5.284 pkt.
1.071 – 25 Krzysztof Machnicki 5.208 pkt.
1.080 – 26 Piotr Starzyński 5.190 pkt.
1.085 – 27 Dariusz Rzepecki 5.182 pkt.
1.097 – 28 Krzysztof Urban 5.173 pkt.
1.147 – 29 Karol Maciejewski 5.072 pkt.
1.153 – 30 Jakub Gebhardt 5.058 pkt.
1.205 – 31 Grzegorz Skrzypczak 4.947 pkt.
1.209 – 32 Łukasz Remisiewicz 4.932 pkt.
1.271 – 33 Jarek Barc 4.810 pkt.
1.287 – 34 Maciej Krzemiński 4.763 pkt.
1.355 – 35 Grzegorz Pilarz 4.634 pkt.
1.454 – 36 Michał Grucelski 4.431 pkt.
1.481 – 37 Emil Gorlowski 4.379 pkt.
1.654 – 38 Szymon Nowak 4.016 pkt.
1.664 – 39 Grzegorz Stelmaszek 3.997 pkt.
1.668 – 40 Tomasz Trzaska 3.981 pkt.
1.778 – 41 Marek Janta 3.796 pkt.
1.899 – 42 Mariusz Olejniczak 3.500 pkt.

Kategoria wiekowa 40-44
Mężczyźni
:
1.025 – 23 Jacek Stecko 5.250 pkt.
1.086 – 24 Lucas Sztajkowski 5.135 pkt.
1.092 – 25 Marek Pałysa 5.129 pkt.
1.127 – 26 Krzysztof Wiatrowski 5.054 pkt.
1.152 – 27 Radosław Lopiński 5.004 pkt.
1.197 – 28 Wojtek Suchowiecki 4.925 pkt.
1.206 – 29 Bartosz Miskiewicz 4.912 pkt.
1.224 – 30 Lucas Bernatowicz 4.864 pkt.
1.292 – 31 Grzegorz Strzała 4.752 pkt.
1.324 – 32 Grzegorz Radziukiewicz 4.700 pkt.
1.364 – 33 Jakub Kurkowski 4.619 pkt.
1.496 – 34 Maciej Skotarczak 4.379 pkt.
1.503 – 35 Adam Kurkowski 4.365 pkt.
1.513 – 36 Mieszko Kastelnik 4.352 pkt.
1.636 – 37 Tomasz Jedwabny 4.118 pkt.
1.704 – 38 Paweł Turek 3.979 pkt.
1.707 – 39 Grzegorz Cyrek 3.978 pkt.
1.763 – 40 Norbert Lewandowski 3.851 pkt.
1.891 – 41 Tomasz Liberka 3.581 pkt.
1.906 – 42 Gaweł Bartosz Łopiński 3.547 pkt.
1.921 – 43 Jakub Ruciński 3.500 pkt.

Kobiety:
386 – 3 Małgorzata Nowacka 5.140 pkt.
552 – 4 Monika Iskra 4.203 pkt.
574 – 5 Joanna Pałysa 4.058 pkt.

Kategoria wiekowa 45-49
Mężczyźni
:
966 – 12 Tomasz Leśniak 5.109 pkt.
1.051 – 13 Remi Cichosz 4.941 pkt.
1.061 – 14 Paweł Stapf 4.915 pkt.
1.098 – 15 Jacek Stasikowski 4.859 pkt.
1.158 – 16 Marek Bak 4.734 pkt.
1.164 – 17 Wiesław Bar 4.728 pkt.
1.392 – 18 Piotr Partyka 4.272 pkt.
1.428 – 19 Grzegorz Radziejewski 4.181 pkt.
1.615 – 20 Krzysztof Branny 3.763 pkt.
1.618 – 21 Michał Dzioba 3.749 pkt.

Kategoria wiekowa 50-54
Mężczyźni
:
965 – 5 Artur Pupka 4.329 pkt.
1.021 – 6 Marek Miśkiewicz 4.112 pkt.
1.026 – 7 Aleksander Sachanbiński 4.096 pkt.
1.175 – 8 Piotr Dudziński 3.500 pkt.

Kobiety:
204 – 1 Małgorzata Karolina Chojnacka 5.549 pkt.
266 – 2 Bożena Pędowska 4.920 pkt.

Kategoria wiekowa 55-59
Mężczyźni
:
333 – 3 Zbigniew Glinkowski 5.600 pkt.
395 – 4 Witold Włodarczyk 5.320 pkt.
476 – 5 Jacek Nawrot 4.872 pkt.
625 – 6 Leszek Kozioł 4.052 pkt.

Kobiety:
120 – 1 Ewa Wójcik 5.778 pkt.

Kategoria wiekowa 60-64
Mężczyźni
:
150 – 2 Antoni Grzanka 6.000 pkt.
157 – 3 Janusz Misiaszek 5.904 pkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here