Gomez pierwszy! Polacy daleko. Wyniki ME w Eliat.

2

Javier Gomez z Hiszpanii po raz trzeci w swojej karierze zdobył Mistrzostwo Europy na dystansie olimpijskim. W izraelskim mieście Eliat wygrał dziś zawody, które do samego końca były pasjonującym widowiskiem. Walka o brązowy medal toczyła się do samej linii mety, a Tony Moulai z Francji musiał uznać wyższość dwóch Rosjan. Javier Gomez po przekroczeniu mety stwierdził, że był to bardzo trudny wyścig w upale i walką nie tylko z przeciwnikami, ale również z wiatrem. Dowodem tego była m.in. sytuacja po pokonaniu połowy dystansu na rowerze. Silny „pisakowy” wiatr utrudniał zawodnikom jazdę. Druga grupa zawodników na rowerach zdołała też dogonić czołówkę i utworzył się ponad 30-osobowy peleton. Spora grupa zawodników wjechała do T2 w krótkich odstępach czasu, co doskonale widać na międzyczasach zamieszczonych w tabeli poniżej.

 

Polacy daleko. Sylwester Kuster zajął 41 pozycję, a Mateusz Kaźmierczak 44. Oto wyniki z międzyczasami (foto nr 1 – czołówka, foto nr 2 – Polacy)

 

{gallery}eliat_men{/gallery}

 

Przed elitą mężczyzn startowali juniorzy, a wśród nich dwóch Polaków. W Eliat startowały również polskie juniorki. Oto wyniki (tabela na podstawie danych ETU i PZTRi) i międzyczasy w porównaniu do czołówki.

 

{gallery}junior_eliat{/gallery}

2 KOMENTARZE

  1. Przepisujecie bzdury za serwisami.Na ME nie startował Głogowski tylko Michalak.
    Wiecej dzienikarskiej wnikliwości.

    Pozdrawiam

    Michał Szłapka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here