brett sutton
Home Aktualności Program Stypendialny Akademia Triathlonu uruchamia program stypendialny!

Akademia Triathlonu uruchamia program stypendialny!

czwartek, 13 grudnia 2012 Napisane przez  Łukasz Grass

To było jedno z naszym marzeń już na początku tworzenia Akademii Triathlonu - wspierać rozwój młodych sportowców. Po roku naszej działalności możemy zrobić kolejny krok i obok popularyzacji triathlonu rozpocząć finansową oraz medialną pomoc dla triathlonistów. Od dziś w praktyce i bardzo wymiernie chcemy pomagać tym, którzy są na początku swojej przygody z tą dyscypliną. To w sporcie dzieci i młodzieży widzimy przyszłość polskiego triathlonu i chcemy Was zachęcić do współudziału w misji, którą właśnie rozpoczynamy. Wzorem Brytyjczyków, którzy kilka lat temu stworzyli program wspierania sportowców i wychowali doskonałych olimpijczyków, Akademia Triathlonu razem ze swoimi czytelnikami, chce pomóc w rozwoju młodych triathlonistów, którzy kiedyś będą walczyć o najwyższe miejsca na podium w zawodach światowej rangi. Od dziś rozpoczynamy pomoc finansową i opiekę medialną nad pierwszym triathlonowym klubem uczniowskim. Jest nim Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia, który przedstawimy szerzej w osobnym artykule. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli pomagać również innym klubom lub poszczególnym zawodnikom z konkretnych klubów w Polsce.

 

Wsparcie finansowe będzie pochodziło przede wszystkim z programu sprzedażowego AT, w którym możecie nabyć sprzęt triathlonowy różnych producentów. Każdy towar, który zakupicie przez Akademię Triathlonu to realna pomoc na rozwój sportu dzieci i młodzieży, bowiem 4% z obrotu przeznaczamy na fundusz stypendialny. Zachęcamy Was do współudziału w finansowaniu rozwoju młodych triathlonistów. Jeżeli macie w planach zakup sprzętu sportowego, a jednocześnie chcecie tym samym wesprzeć młodych sportowców, to nasz program jest do tego doskonałym sposobem. O tym, na co i jak będą wydawane te pieniądze będziemy systematycznie informować na stronie Akademii Triathlonu. UKS Tri-Saucony Rumia ma obowiązek raportowania o wydatkowanych środkach z Funduszu Stypendialnego AT.

 

Przygotowania do uruchomienia programu trwały od kilku miesięcy i dziękujemy, że już na starcie są z nami tacy partnerzy jak: TRI-magic, Olimpius.pl, GIANT, Bortex Sport, 4action.pl, Makra Sport, Medical Sport, Timex, Centrum Biegowe ERGO - wszycy oferujący najwyższej jakości sprzęt sportowy znanych firm, a także usługi.

 

Poza wsparciem finansowym otaczamy klub opieką medialną, co oznacza nie tylko informowanie o sukcesach zawodników, ale również systematyczne artykuły na temat działalności klubu, a także personalną pomoc we wdrażaniu się w świat mediów, praktyczną naukę tego w jaki sposób w XXI wieku kształtują się relacje na linii sportowiec - media. Z pewnością taka wiedza przyda się zawodnikom w ich późniejszej, profesjonalnej karierze sportowej.

 

To dopiero pierwszy krok na drodze do wspierania rozwoju sportowego triathlonistów, których za kilka lat mamy nadzieję zobaczyć na ekranach telewizorów, jak walczą o najwyższe cele - być może dzięki Wam uda nam się wychować przyszłego Mistrza Olimpijskiego! O kolejnych przedsięwzięciach będziemy Was wkrótce informować, a teraz czas na prezentację pierwszego klubu uczniowskiego, który został objęty programem stypendialnym Akademii Triathlonu.

 

 

 

Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia


image001


Został założony 28.02.2009r. Aktualnie zrzesza 83 członków głównie z terenu Rumi, Powiatu Wejherowskiego. Systematycznie na obiektach MOSiR w Rumi, na pobliskich drogach i lasach trenuje ponad 70 zawodniczek i zawodników. Pozostali to zawodnicy i zawodniczy z innych terenów Polski. W klubie działają prężnie dwie sekcje: triathlonu oraz pływania. Nieformalnie sekcja triathlonu działa już od 4 lat i może poszczycić się dużymi sukcesami sportowymi. Sekcja pływania powstała we wrześniu 2010 roku i aktualnie rozwija się bardzo dynamicznie. Obie sekcje mają licencje klubowe i zawodnicze odpowiednio w Polskim Związku Triathlonu i Polskim Związku Pływackim. Klub zatrudnia do ich prowadzenia trzech dyplomowanych trenerów, w tym byłego trenera kadry w triathlonie Piotra Nettera i olimpijczyka w pływaniu Marcina Malińskiego. Doraźną pomoc w realizacji treningu stanowią doświadczeni zawodnicy klubu min. Mateusz Rak, Maciej Kubiak, Marcin Sobczak czy Piotr Suchenia.

 

SUKCESY

W ciągu minionego czterolecia triathloniści Tri-Saucony Rumia zdobyli aż 33 medale rangi Mistrzostw Polski w triathlonie oraz jego odmianach aquathlonie i duathlonie. W roku 2012 klub wzbogacił się o 8 medali w zawodach rangi Mistrzostw Polski w triathlonie i aquathlonie, w tym aż o 6 złotych i dwa srebrne. W 2012 w najważniejszym wyścigu na Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim (1,5-40-10) mistrzem seniorów Polski został były zawodnik naszego klubu Sylwester Kuster, piąty był Mateusz Rak (zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski do 23 lat) a na ósmej pozycji uplasował się Maciej Kubiak. Wśród  kobiet nasza zawodniczka Zuzanna Ratkowska zajęła 6 miejsce w klasyfikacji open, a wcześniej na dystansie sprinterskim zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek.

 

 

Z sukcesów odniesionych przez członków UKS Tri-Saucony Rumia w 2012 roku warto wymienić udane starty na innych dystansach niż w klasycznym triathlonie. Młodzieżowiec Tomek Spaleniak na zawodach 1/2IM w Borównie zajął 2 miejsce (4:17:39), a miesiąc później w maratonie poznańskim uzyskał doskonałe 15 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 2:34:48. Należący do grupy seniorów Piotr Suchenia po dobrym występie w maratonie w Tromso, w Norwegii (3 m w open 2:34:25) ustanowił nowy rekord klubu na dystansie 42,195 km uzyskując we Frankfurcie wynik 2:29:35.

 

NOMINACJE DO REPREZENTACJI POLSKI

W latach 2010-2012 sześcioro naszych zawodniczek i zawodników  oficjalnie reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w triathlonie i dutahlonie. W 2012 roku wystartowało czworo reprezentantów UKS Tri-Saucony Rumia, a byli to: Zuzanna Ratkowska, Sylwester Kuster, Mateusz Rak i Maciej Kubiak. Najlepsze miejsce na Mistrzostwach Świata zają Maciej Kubiak - 7 w duathlonie do lat 23 w 2011r.

 

Więcej o klubie i jego rozwoju przeczytacie w artykule "Tri-Saucony Rumia - prezentacja klubu". Tekst znajduje się w dziale Aktualności, w zakładce Program  Stypendialny AT. To właśnie tam będziemy informować o wszystkich przedsięwzięciach związanych z naszym programem. Jeżeli macie swoje pomysły na wsparcie młodych zawodników i chcecie w jakiś sposób właczyć się w ten projekt piszcie na adres: [email protected]

 

Dziękuję wszystkim, którzy na tym etapie przyłączyli się do nas i zapraszam do współpracy oraz korzystania z Akademii Triathlonu.

Łukasz Grass

Redaktor Naczelny

10 Liczba komentarzy:

 • ^ Maciej Michalski poniedziałek, 17 grudnia 2012 21:43 Umieszczone przez: Maciej Michalski

  Gratuluję całemu zespołowi AT, że kolejne etapy programu poświęconego polskiemu triathlonowi dochodzą do skutku!
  P.S.
  Z szacunku do samych siebie powinniśmy podisywać się z imienia i nazwiska, a nie ukrywać swoje poglądy za "pseudonimami"

 • ^ Kibic poniedziałek, 17 grudnia 2012 09:10 Umieszczone przez: Kibic

  W WLKP i na Śląsku system stypendialny istnieje już od 7-8 lat,więc "Ameryki" tutaj nie odkryliście.

 • ^ Łukasz Grass czwartek, 13 grudnia 2012 23:05 Umieszczone przez: Łukasz Grass

  Dziękujemy za wszystkie miłe komentarze. Obiecujemy, że to dopiero początek, a przy Waszej pomocy możemy zdziałać naprawdę dużo. Na początku przyszłego roku pojawią się nowe inicjatywy, w które będzie się mógł włączyć każdy uczniowski klub triathlonowy w Polsce. @Filip - ja też bardzo żałuję. Kiedy słucham tych, którzy postanowili z różnych powodów zakończyć kariery, a mieli ogromny potencjał, to robi się smutno. Teraz nie można tylko zmarnować Waszej wiedzy i doświadczenia - m.in. Twojej (mimo, że przed Tobą jeszcze lata ścigania), Marcina Florka, Filipa Szołowskiego i innych. Pozdrawiam!

 • ^ Filip Przymusinski czwartek, 13 grudnia 2012 22:18 Umieszczone przez: Filip Przymusinski

  Szkoda, że gdy ja zaczynałem 10 lat temu swoja drogę w Tri nie było czegoś takiego, teraz już za stary jestem, a kto wie gdzie mógłbym dojść z lepszym startem.

 • ^ Artur Pupka czwartek, 13 grudnia 2012 20:18 Umieszczone przez: Artur Pupka

  Pomysl super! Wlasnie wspieranie mlodziezy lezy u podstaw rozwoju kazdej dyscypliny sportowej, nauki, kultury i sztuki. Mysle,ze wsperanie takich inicjatyw jeszcze bardziej zintegruje spolecznosc AT:)

 • ^ P.Polanski czwartek, 13 grudnia 2012 19:10 Umieszczone przez: P.Polanski

  Pomysl jest genialny, poniewaz niestety PZTri jest jeszcze w powijakach. Moze doczekamy sie mistrzów olimpijskich lub takich wymiataczy jak bracia Realert, Macca czy Craig Alexander. Dobrym pomyslem jest umieszczenie na stronie AT opcji "donate" - cos na wzór fundacji livestrong. Powodzenia!

 • ^ zdroof czwartek, 13 grudnia 2012 17:49 Umieszczone przez: zdroof

  Szanowny "kibicu" - młodzież z tego klubu zapewne poczuła się dowartościowana przez Ciebie i z jeszcze większym optymizmem patrzy w przyszłość. Twoja przenikliwość jest zdumiewająca - skąd wniosek o wzajemności adoracji skoro na razie to tylko AT pragnie adorować młodzież? A może ta młodzież wcale nie będzie chciała adorować AT po otrzymaniu wsparcia. Miejmy nadzieję, że nie. W normalnych relacjach międzyludzkich wzajemność jest normą. To ona buduje zaufanie, powoduje, że czujemy się silniejsi idąc przez życie. Ludzie, którzy tej wzajemności nie doświadczają stają się nieufni, zgorzkniali, zazdrośni, wszędzie widzą podstęp i niesprawiedliwość. Na szczęście AT to miejsce, w którym ludzie mogą na wzajemność liczyć. A że czasem ktoś z jakiegoś nieznanego powodu napiszę z założenia nieprzychylną opinię - no cóż, trudno. Czasem w ramach wzajemności ktoś grzecznie odpowie, czasem trochę sarkastycznie. Życzę wszystkim wzajemnej adoracji a młodzieży z klubu dużo wytrwałości i sukcesów!

 • ^ Przemysław Trzaska czwartek, 13 grudnia 2012 13:34 Umieszczone przez: Przemysław Trzaska

  Elegancko! Trzeba wspierać utalentowaną młodzież.

 • ^ kibic czwartek, 13 grudnia 2012 12:44 Umieszczone przez: kibic

  "Towarzystwo wzajemnej adoracji"- tak bym to skomentował.

  Kibic

 • ^ Łukasz czwartek, 13 grudnia 2012 11:55 Umieszczone przez: Łukasz

  Fantastyczny pomysł, gratuluje!

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test