Przedostatni przystanek Pucharu Europy Walencja i Zagrzeb – wyniki Polaków

Przedostatni przystanek Pucharu Europy Elity odbył się w Walencji, z kolei Juniorzy w tym samym czasie startowali w Zagrzebiu. Do Walencji udała się dwójka reprezentantów Polski Marta Łagownik i Kamil Damentka. Marta Łagownik za zajęcie 14 miejsca zdobyła 98.09 punktów do rankingu Pucharu Europy i obecnie zajmuje również 14 miejsce. Jest drugą Polką w zestawieniu, dwa miejsca za Marią Cześnik. Natomiast 43 miejsce Kamila Damentki nie było punktowane.

Ranking Pucharu Europy

Do Zagrzebia na Puchar Europy Juniorów pojechała grupa sześciu triathlonistów. Najwyżej sklasyfikowana zawodniczka to Marta Sikora, która zajęła 5 miejsce. Za piątą lokatę Marta zdobyła 491.00 punktów do rankingu Pucharu Europy Juniorów. Tym samym wskoczyła 42 pozycję w zestawieniu. Marta jest najwyżej sklasyfikowaną juniorką w rankingu PE Juniorów. Po triathlonie w Zagrzebiu Polska reprezentacja Juniorów awansowała z 24 na 22 miejsce.