brett sutton
Home Aktualności Publicystyka Artykuły w etykiet: Challenge Family

Tomasz Szala zajął 7 miejsce w kategorii PRO podczas Challenge Kanchanaburi. Jego strata do pierwszego zawodnika wyniosła 17 minut i 36 sekund. Trasa zawodów nie należy do najłatwiejszych,  liczyła sporo wzniesień na rowerze i biegu. Widać to szczególnie po czasach najlepszych zawodników. Kanchanaburi to miasto w Tajlandii gdzie znajduje się słynny most na rzece Kwai.

 

Alexander Polizzi AUS wyszedł jako pierwszy z wody z czasem 24:44. Wraz z nim do T1 biegli Antony Costes FRA i Luke Bell AUS. Tomasz Szala ukończył pływanie w drugiej grupie, ze stratą 1:42 do lidera. W grupie Tomasza znaleźli się zwycięzca Fredrik Croneborg SWE, Evert Scheltinga NLD i Johannes Moldan DEU. Około 60 kilometra Fredrik Croneborg zniwelował stratę z pływania. Jego lekka budowa ciała pomagała mu pokonowyć liczne wzniesienia. Do strefy T2 dojechał na drugim miejscu. Fredrik uzyskał najszybszy czas odcinka rowerowego 2:26:23. Bieg także należał do Fredrika Croneborga, już na 5 kilometrze objął prowadzenie na pagórkowatej trasie. Najszybszy półmatarton 1:23:38 dał mu zwycięstwo.

 

Challenge Kanchanaburi rower 3.jpg

Fot. Challenge Family

 

Komentarz postartowy Tomasza Szali:

“No i po wycieczce. Teraz już wiem jak to jest robić połówki powyżej 4:30. Ciężka trasa rowerowa i biegowa nie na moją masę. Ukończyłem zawody na 7 miejscu, drobny niedosyt jest, ale jak to mówią żeby jeździć i biegać to trzeba pływać.”
FB Tomasz Szala 

 

Challenge Kanchanaburi bieg.jpg

Fot. Challenge Family

 

Wyniki mężczyzn PRO
1. Fredrik Croneborg SWE 04:18:24
2. Luke Bell AUS 04:21:23
3. Antony Costes FRA 04:24:50
4. Evert Scheltinga NLD 04:25:32
5. Johannes Moldan DEU 04:28:15
6. Alexander Polizzi AUS 04:29:13
7. Tomasz Szala POL 04:36:00

 

Wyniki kobiet PRO
1. Amelia Rose Watkinson NZL 04:41:08
2. Imogen Simmonds CHE 04:49:28
3. Parys Edwards GBR 05:02:51
4. Boyer Moulin Isabella FRA 05:34:50

 

Link do pełnych wyników: https://www.sportstats.ca/display-results.xhtml?raceid=47244&status=results

 

 

Challenge Kanchanaburi rower.jpg

Fot. Challenge Family

Opublikowane w Wydarzenia

Trzy zawodniczki PRO Ewa Komander, Paulina Kotfica i Olga Kowalska udały się na zawody Challenge Finland do miejscowości Turku. Triathlonistki zdobyły odpowiednio czwarte, piąte i szóste miejsce, tym samym zdobywając połowę nagradzanych miejsc. Pomimo braku podium nasze zawodniczki odniosły niewątpliwy sukces. Dzięki takim wyjazdom zagranicznym nasi triathloniści stają się coraz bardziej rozpoznawalni.

 

Miejscowość Turku to była stolica Finlandii i jednocześnie najstarsze miasto w tym kraju. Weekend startowy Challenge Turku trwał dwa dni. Pierwszy dzień to dystans sprinterski oraz zmagania juniorów. Drugi dzień to dystans połowy ironman 1,9-90-21,1 km z kategorią zawodników PRO. Trasa zawodów przebiega wokół historycznego centrum miasta. Pływanie rozpoczęło się w ujściu rzeki Aura. Meta zlokalizowana była na placu Varvintori blisko centrum miasta. Profil trasy daje możliwość na uzyskanie szybkich czasów. 

 

Challenge Turku podium.jpg

Fot. Olga Kowalska

 

Komentarz postartowy Ewy Komander:
“3 weekendy = 3 starty na dystansie 1/2 Ironman.
29.07 Challenge Praga (Czechy) - strata na pływaniu oraz ciężki początek roweru sprawiły, że miałam myśli zejść z trasy ale gdzieś na ok 40 km weszłam na swój rytm i wszystko jakby się zmieniło o 360 stopni. Zaczęłam jechać swoim mocnym tempem odrabiając straty! Bieg w tym dniu był przyzwoity lecz nie wytrzymałam tempa do końca dystansu. Zawody skończyłam z czasem 4h24'56" na 5 miejscu!
6.08 Ironman 70.3 Gdynia - był moim startem docelowym i tego dnia też czułam się bardzo dobrze. Dobre pływanie ukończyłam na 5 pozycji z 1 min. 15 sek. straty. Do boksu zjechałam jako druga po 90 km rowerku ale niestety przez mój błąd jaki popełniłam w trakcie, a mianowicie brak właściwego odżywiania, sama pozbawiłam sie walki o dobre miejsce dosłownie zabrakło prądu na 13/14 km biegu.
13.08 Challenge Turku (Finlandia)
Miałam obawy, że mogę być już zmęczona poprzednimi startami więc taktyka z trenerem była taka, aby rozpocząć wyścig asekuracyjnie i tak też zrobiłam!
Jechało mi się bardzo komfortowo bo zamiast kręcić jak na każdych zawodach docelowo 220 wat, tak tym razem jechałam między 180-200 wat. Trasę kolarska ukończyłam "świeża" i tego dnia pamiętając głupotę z Gdyni porządnie się odżywiałam.
Zawody ukończyłam na 4 pozycji z czasem 4h22min.
Trzy starty pod rząd na dystansie 1/2 Ironman były dla mnie wyzwaniem!!!
Jestem zadowolona, wyciągam wnioski i szykuje się do kolejnych startów.
Pozdrawiam wszystkich moich kibiców.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle”
Facebook Ewa Komander

Komentarz postartowy Pauliny Kotficy:
“Challenge Finland to kolejny szalony pomysł mojego trenera. Niemniej jednak kolejny udany.
Ostatnie treningi pod Wojskowe Mistrzostwa Świata na dystansie Olimpijskim spowodowały że odzyskałam szybkość ale kosztem wytrzymałości... która jest niezwykle istotna przy połówkach.
Dlatego do Finlandii pojechałam potrenować pod Mistrzostwa Polski na dystansie średnim w Malborku, oraz kolejne połówki tym razem z federacji Ironman.
Z wyścigu jestem zadowolona ponieważ "bomba" przyszła dopiero na ostatnich trzech kilometrach biegu w najgorszym możliwym momencie gdy w zasięgu była walka o trzecie miejsce.
Ostatecznie skończyłam zawody piąta z czego jestem zadowolona.
Dzięki dla pozostałych Polaków startujących w Finlandii (Tomka, Olgi, Ewy) za fajną atmosferę.
Sam start w Turku bardzo polecam! Super organizacja i kameralny nastrój.
GVT BMC Triathlon Team”
Facebook Paulina Kotfica - Triathlon

Komentarz postartowy Olgi Kowalskiej:
“Challenge Finland w Turku-międzynarodowa obsada PRO, a połowę nagród zgarnęły Polki! Wyścig na połówce kończę na 6 pozycji, po zaciętej walce na rowerze i biegu. Biegać trzeba do końca-dwie rywalki połknęłam na ostatniej 5km pętli! Bardzo ciekawe ściganie face to face i kilka znanych nazwisk za mną. Gratulacje dla Ewa Komander-4 m-ce i Paulina Kotfica - Triathlon 5 m-ce!
Czas udać się do Doliny Muminków.
Trinergy, HUUB Polska, Nike+ Run Club, AirBike Wilanów, Compressport Polska, Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh, Raso”
Facebook Olga Kowalska

 

Challenge Turku zimno.jpg

Fot. Olga Kowalska

 

Wyniki kobiet PRO:
1 Kaisa Sali FIN 4:10:33
2. Yvonne Van Vlerken NED 4:13:53
3. Annie Thoren SWE 4:21:22
4. Ewa Komander 4:22:42
5. Paulina Kotfica 4:22:45
6. Olga Kowalska 4:35:22


Wyniki mężczyzn PRO:
1 Dylan Mcneice NZL 3:51:28
2. Jesper Svensson SWE 3:51:56
3. Thomas Strange DEN 3:52:49

 

Link do pełnych wyników:
http://live.ultimate.dk/desktop/front/index.php?eventid=3386&ignoreuseragent=true

Opublikowane w Wydarzenia
środa, 02 sierpnia 2017 13:35

Ewa Bugdoł trzecia na Challenge Prague

Nasze zawodniczki PRO uplasowały się w czołówce triathlonu Challenge Praga. Ewa Bugdoł zajęła trzecie miejsce, a Ewa Komander wywalczyła także wysoką piątą lokatę. Triathlon odbył się na dystansie połowy ironmana 1,9-90-21,1. Triathloniści ścigali się w ścisłym centrum miasta, na trasie położonej bardzo blisko Zamku na Hradczanach, Mostu Karola czy Teatru Narodowego. Triathlon w Pradze wcześniej organizowany był dwukrotnie pod nazwą TriPrague. W tym sezonie to był inauguracyjny wyścig pod nowym logo Challenge Family. Największymi zmianami były inaczej poprowadzone trasy tak, że cały wyścig był znacznie szybszy. Pokazują to także czasy najlepszych zawodników, zwycięzca Pieter Heemeryck BEL uzyskał czas 3:47:45, a najszybsza kobieta Lucy Charles GBR ukończyła zawody z czasem 4:11:21.

 

Wyścig kobiet to było starcie legendy długich dystansów Yvonne Van Vlerken NED (wiek 39 lat) oraz jeszcze młodej Lucy Charles (wiek 24 lata). Lucy Charles to była zawodowa pływaczka, która zaledwie trzy lata temu rozpoczęła przygodę z triathlonem, a ma już spore osiągnięcia. Tylko w tym sezonie wygrała Ironman Lanzarote, The Championship Samorin, Challenge Lisboa, zajęła 2 miejsce podczas Mistrzostw Europy Ironman we Frankfurcie (8:51:50) oraz 2 miejsce na Challenge Gran Canaria. Teraz do tej listy dopisała zwycięstwo w Challenge Prague. Natomiast Yvonne Van Vlerken już od lat zdobywa medale mistrzostw świata i Europy w duathlonie i triathlonie. W 2008 roku zajęła drugie miejsce na Ironman Kona, a także ustanowiła na tamten czas rekord świata ironman w Roth 8:45:48 (już nieaktualny).

 

Lucy Charles po pływaniu wyszła z wody z przewagą 1:53 nad drugą zawodniczką. Ewa Bugdoł dopłynęła jako trzecia ze stratą 1:55. Ewa Komander wyszła z wody na 7 miejscu, jej strata to 3:51. Na rowerze Lucy dołożyła rywalkom niecałe 5 minut. W tym czasie Ewa Komander zdołała dogonić Ewę Bugdoł i wyprzedzić ją o kilka sekund przed wjazdem do strefy T2. Lucy Charles na biegu już tylko kontrolowała swoją przewagę aby dobiec do mety na pierwszym miejscu. W rezultacie miała przewagę aż 8:35 nad drugą Yvonne Van Vlerken. Jeszcze przed połową trasy biegowej liczącej 21 kilometrów Ewa Bugdoł wyprzedziła Ewę Komander i dobiegła do mety na trzecim miejscu. Szybki bieg 1:29:34 zapewnił jej miejsce na podium. Ewa Komander straciła jeszcze jedną pozycję, ostatecznie zajmując 5 miejsce. Różnica na mecie między naszymi triathlonistkami to 1:32.

 

Challenge Praga Ewa Bugdoł podium.jpg

Fot. Facebook Ewa Bugol Blog

 

Poniżej relacja z zawodów Ewy Bugdoł:
“Challenge Prague Triathlon przechodzi do historii. Start wyszedł przyzwoicie. Z pływania wyszłam trzecia za Szwedką Persson Mikaela ze spora przewagą nad pozostałymi dziewczynami. Od startu na prowadzenie wyszła Lucy Charles zwyciężczyni tegorocznych Mistrzostw Świata Challenge, która do końca już nie oddała prowadzenia. Nastepnie długi dobieg do strefy zmian wraz ze schodami. Strefa zmian znajdowała się na moście Legii. Na rowerze były do pokonania dwie pętle po 45km. Pod koniec pierwszej pętli wyprzedziła mnie Yvonne Van Vlerken, a także Laura Siddall, która bardzo mocno jechała tego dnia na rowerze. Po 75 km wyprzedziła mnie jeszcze grupa amatorów, którzy startowali 7 min. za zawodniczkami PRO wraz z Ewą Komander. Wiedziałam, że najważniejszy będzie bieg w tym dniu, więc na spokojnie czekałam na ostatnią z dyscyplin. Pierwsze dwie pętle biegłam asekuracyjnie. Po drodze wyprzedziłam dwie rywalki. Kolejne dwie pętle starałam się nie szarpać bo upał mocno dawał się już we znaki. Po cichu liczyłam że uda mi się dogonić drugą z zawodniczek, ale Yvonne też kontrolowała bieg. Dziękuję trenerowi Grzegorzowi Zgliczyńskiemu Coach za dobre przygotowanie a także sponsorom RAFAKO S.A. Odlewnia Żeliwa "WULKAN" S.A Centrum Medyczne Silesia Clinic TRI-magic Triathlon Shop Fujibikes”

Facebook Ewa Bugdol Blog

 

Challenge Praga Ewa Bugdoł pianka.jpg

Fot. Facebook Ewa Bugdol Blog

 

Wyniki kobiet PRO:
1. Lucy Charles (GBR) 4:11:21
2. Yvonne Van Vlerken (NED) 4:19:56
3. Ewa Bugdol (POL) 4:23:24
4. Simona Krivankova (CZE) 4:24:08
5. Ewa Komander (POL) 4:24:56


Wyniki mężczyzn PRO:
1. Pieter Heemeryck (BEL) 3:47:45
2. Andreas Dreitz (GER) 3:49:15
3. Patrick Dirksmeier (GER) 3:54:36
4. Per Bittner (GER) 3:58:07
5. Dylan McNeice (NZL) 3:59:48

 

Link do pełnych wyników: http://sportsoft.cz/en/race/results/2169?rid=2573&eventid=1&genderid=2

Opublikowane w Wydarzenia

Challenge Geraardsbergen

Ewa Komander po intensywnych startach w kraju udała się do Belgii na Challenge Geraardsbergen. Zajęła tam wysokie 4 miejsce w kategorii PRO. Strata Ewy do zwyciężczyni Tiny Deckers BEL to 10 minut i 49 sekund. Była to inauguracyjna impreza na dystansie ½ ironman, której główną atrakcją był słynny z kolarskich wyścigów podjazd Muur (Ściana). Muur to podjazd długości 1,08 kilometra i średnim nachyleniu 9,1%. Maksymalne nachylenie osiąga aż 19,8 %. Największym utrudnieniem tego odcinka jest kostka brukowa. Nie jest to rzadki widok kiedy zawodnicy na tym etapie schodzą z roweru i pchają go pod górkę. Pucharki dla najlepszych zawodników przedstawiają kostkę brukową, o której zapewne wielu będzie długo pamiętało. Szczególnie drugi zawodnik Pieter Heemeryck BEL, który przegrał zawody właśnie na tym podjeździe. Jak sam powiedział po wyścigu: “Podczas drugiego podjazdu pod Muur musiałem zejść z roweru. Wtedy straciłem minutę z mojej trzyminutowej przewagi, a całe zawody przegrałem o 38 sekund.” Pieter przegrał z Kanadyjczykiem Trevorem Wurtele.

 

Ewa Komander Muur podjazd.jpg

Fot: Facebook Ewa Komander


Ironman Austria-Karnten

Olga Kowalska wystartowała po raz pierwszy na dystansie pełnego ironmana 3,8-180-42,2 w kategorii PRO. Triathlonistka wybrała na debiut Ironman Austria-Karnten. Olga zajęła siódme miejsce z czasem 9:59:26. Wynik ten wpisuje ją na listę najszybszych Polskich Ironwomen, jako trzecia Polka złamała barierę 10 godzin. Międzyczasy Olgi to: pływanie 01:03:18, rower 05:25:31 i bieg 03:24:10. 

 

Krótki komentarz Olgi Kowalskiej tuż po zawodach:
Pierwszy pełny dystans IM w kat. PRO kończę na 7 miejscu! IRONMAN Austria to świetne zawody, ze światową mocną obsadą, nie żałuję wyboru. Wynik również niczego sobie, sub 10h jest! 9:59:26
Dziękuję Ci Tomek.
Dziękuję: HUUB Polska, AirBike Wilanów, Nike+ Run Club, Compressport Polska, Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh, Raso za dołożenie cegiełki do mojego sukcesu!
I gratuluję podopiecznym Trinergy: 4 Panów na starcie i 4x sub 10h! Plus Basia ostro powalczyła.
Facebook Olga Kowalska

Ironman Austria zwyciężył Jan Frodeno. Jako jedyny zawodnik złamał barierę 8 godzin, lecz to nie był dzień na bicie rekordów. Jan miesiąc temu złapał wirus, który osłabił jego organizm. Do samego startu triathlonista nie był pewny swojej dyspozycji.

 

Olga Kowalska IM Klagenfurt scianka.jpg

Fot: Facebook Olga Kowalska


Austria eXtreme Triathlon

Tydzień wcześniej Jarosław Kocur wystartował w ekstremalnym triathlonie Austria eXtreme Triathlon na dystansie pełnego ironmana z 5.800 metrów przewyższenia (rower 3.900, bieg 1.900). Jarosław przez większą część wyścigu był na pozycji lidera. Wyszedł pierwszy z wody w czasie 55 minut. Przez kolejnych 187 kilometrów roweru nie oddał prowadzenia. Przegrał walkę o zwycięstwo dopiero podczas 44 kilometrowego biegu o 18 minut. Czas Jarosława Kocura na mecie to 12 godzin i 57 minut. Zawody zwyciężył Michael Strasser AUT.

 

Jarosław Kocur Austria eXtreme Triathlon.jpg

Fot: Austria eXtreme Triathlon


Age Group

Wśród amatorów podczas Ironman Austria, Antoni Grzanka zajął 2 miejsce w kategorii wiekowej M60-64.

Z kolei w Wielkiej Brytanii na Ironman 70.3 Edinburgh Adam Chmielowski stanął na trzecim miejscu podium w kategorii M40-44.

Opublikowane w Wydarzenia

Debiutanckie zawody triathlonowe o randze mistrzowskiej The Championship organizowane przez Challenge Family przeszły do historii. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że The Championship chcąc odróżnić się od Ironmana miało nieco odmienną koncepcję rekrutacji zawodników. Organizator zaprosił na start pierwszą szóstkę najlepszych kobiet i mężczyzn z Igrzysk Olimpijskich, World Triathlon Series, Ironman 70.3, Ironman Hawaii. Oprócz tego na zawodach z serii Challenge Family zawodnicy PRO mogli także zdobywać przepustki na te zawody. Oczywiście istniało ryzyko, że triathloniści nie będą zainteresowani udziałem w zawodach. Jednak wysoka pula nagród 150.000 Euro oraz nowość w przepisach dotyczących draftingu, czyli 20 metrów odstępu między zawodnikami poruszającymi się na rowerach, przyciągnęła światowej klasy triathlonistów. Można powiedzieć, że na chwilę obecną na dystansie połowy ironmana 1.9 km-90 km- 21,2 km mamy sytuację podobną do tytułów mistrzowskich federacji bokserskich. Z jednej strony Ironman 70.3, a z drugiej The Championship.

 

TheChampionship Alistair Brownlee 1.jpg

Na zdjęciu Alistair Brownlee. Fot. Facebook Challenge Family


Wysoka temperatura w Samorin z pewnością nie była sprzymierzeńcem triathlonistów. Najciekawszym pojedynkiem tego dnia był rewanż pomiędzy Alistairem Brownlee (GBR), Lionelem Sandersem (CAD) i Sebastianem Kienle (DEU). Ci sami zawodnicy startowali cztery tygodnie temu w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman 70.3 St. George. Jako pierwszy z wody wyszedł bez zaskoczenia Richard Varga (SVK), Alistair Brownlee miał nie dużą stratę do kolegi, z którym często trenuje. Na rowerze Alistair szybko wyszedł na prowadzenie i prowadził do samej strefy zmian T2, zachowując przy tym 40 sekund przewagi. Cała akcja rozgrywała się za plecami brytyjskiego triathlonisty. Lionel Sanders i Sebastian Kienle jednakowo pływają, lecz znacznie gorzej od reszty rywali. Michael Raelert (DEU) i Andreas Dreitz (DEU), którzy pilnowali swoich pozycji za Alistairem Brownlee zostali wyprzedzeni przez tych dwóch triathlonistów w okolicy 65 kilometra. Czas roweru Lionela i Sebastiana to 1:56:04. Jak podaje firma dokonująca pomiaru zawodnicy przejechali dystans 90 km ze średnią prędkością 46,53 km/h. Jeśli trasa była dokładnie zmierzona, czas i prędkość przejazdu są powalające. Na biegu temperatura powietrza w cieniu poszybowała już powyżej 30 stopni. Alistair Brownlee, który wybiegł jako pierwszy na trasę biegową odczuł to bardzo mocno. Jedyne na co było go stać, to trucht przez kilka kilometrów. Kiedy uznał, że to nie ma sensu, poddał się i zszedł z trasy. Za to Lionel Sander i Sebastian Kienle biegli jak nakręceni. Ramię w ramię przez ¾ półmaratonu. Trasa pomimo, że płaska nie była lekka, ponieważ biegło się po różnych nawierzchniach od piasku, przez trawę, po asfalt. Sebastian trochę obawiał się właśnie tej nawierzchni, natomiast Lionel w młodości biegał przełaje. Na pięć kilometrów przed metą Kanadyjczyk odstawił Sebastiana i zwyciężył jako pierwszy zawody The Championship z czasem 3:40:03. W konferencji po zawodach Lionel przyznał, że w trakcie wyścigu było około pięć sytuacji kiedy miał kryzys i myślał, że wygra Sebastian Kienle. Było to widoczne podczas transmisji jak na biegu zawodnicy zmieniali się na prowadzeniu. Trzeci na mecie to Michael Raelert. Utalentowany sprinter Richard Murray (RSA) w Samorin zadebiutował na dystansie połowy ironmana. Zajął wysokie 5 miejsce zatrzymując zegar z czasem 3:50:22.


W Słowacji mieliśmy całkiem sporą reprezentację Polski. Łącznie 32 Polaków ukończyło The Championship w tym dwóch zawodowców. Paulina Kotfica zajęła 11 miejsce wśród kobiet PRO, a Tomasz Szala był 16. Kacper Adam i Daria Radczuk nie ukończyli zawodów. W kategoriach wiekowych najwyżej uplasowała się Izabela Sobańska. Wygrała swoją kategorię W18-24. Na trzecim miejscu podium w kategorii M50-54 stanął Jacek Gardener. U Leszka Dacewicza w kategorii M75-79 widnieje miejsce nr 1, lecz Leszek był jedynym uczestnikiem w swojej kategorii. Najszybszy czas ze wszystkich polskich Age Grouperów uzyskał Łukasz Szemelowski 4:32:39.

 

TheChampionship Paulina Kotfica 1.jpg

Na zdjęciu Paulina Kotfica. Fot. Szymon Gruchalski GVT BMC

 

 


Aktualizacja 06.06.2017 r.

 

The Championship to także sztafety na dystansie połowy ironman 1,9-90-21,1. Tutaj możemy pochawlić się świetnym występem trzech polkich ekip. Na 19 sztafet, które ukończyły rywalizację zwyciężyli Polacy w składzie: Jan Pietrzak, Sławomir Spławski, Piotr Myślak. Ich czas to 4:04:32. Sztafeta kobiet zajęła drugie miejsce w składzie: Natalia Myślicka, Agnieszka Stankiewicz, Katarzyna Lipiec-Sidor. Kolejną kategorią, którą także obstawiliśmy były sztafety mix. Tutaj ekipa: Mateusz Półrola, Przemysław Lasoń i Michalina Wardęga zajęła drugie miejsce. Gratulujemy!

 

Wyniki mężczyzn PRO


1. Lionel Sanders (CAN) 3:40:03
2. Sebastian Kienle (GER) 3:41:46
3. Michael Raelert (GER) 3:45:34
4. Andreas Dreitz (GER) 3:47:17
5. Richard Murray (RSA) 3:50:22

16. Tomasz Szala (POL) 4:06:22
DNF Kacper Adam

Wyniki kobiet PRO


1. Lucy Charles (GBR) 4:13:59
2. Annabel Luxford (AUS) 4:14:33
3. Heather Wurtele (CAN) 4:15:36
4. Rachel Klamer (NED) 4:17:19
5. Ellie Salthouse (AUS) 4:20:49

11. Paulina Kotfica (POL) 4:29:50
DNF Daria Radczuk

Mężczyźni Age Group


M25-29
34. Adam Rajczyba 6:04:47
35. Dorian Duda 6:09:05

M30-34
16. Karol Pruchniewski 4:40:21
20. Jarosław Kocur 4:45:21

M35-39
12. Łukasz Szemelowski 4:32:39 (najszybszy czas polskiego amatora)
18. Piotr Kurek 4:36:14
27. Marcin Punpur 4:46:47

M40-44
19. Piotr Szefer 4:47:48
31. Łukasz Andrzejewski 5:04:18
DNF Dariusz Dąbrowski

M50-54
3. Jacek Gardener 4:35:22
11. Jacek Hańczyk 4:53:42
27. Dariusz Bielenis 5:32:18

M55-59
5. Arkadiusz Cichecki 5:04:09
18. Andrzej Lewandowski 5:28:52
26. Tomasz Kacymirow 5:55:20
27. Jan Litwin 5:57:53

M60-64
15. Wiesław Wepa 7:15:14

M65-69
8. Markus Fajer 7:08:26
DNF Czesław Mączyński

M75-79
1. Leszek Dacewicz 6:42:57 (jedyny w kategorii)

Kobiety Age Group


W18-24
1. Izabela Sobańska 4:53:38

W25-29
8. Joanna Krawiec 5:12:02

W30-34
9. Karolina Leśniak 5:10:22
13. Ewelina Nowak 5:16:16
16. Kornelia Kozłowska 5:20:51
31. Marta Frąckowiak 6:36:38

W35-39
8. Justyna Tarnowska 5:11:07
9. Magdalena Warzybok 5:11:52
14. Agata Prosińska 5:30:31
DNF Magdalena Dunaj

W50-54
17. Małgorzata Rajczyba 5:59:59

W55-59
5. Grażyna Popiel 6:09:22

 

Sztafety


Sztefety męskie

1. Jan Pietrzak, Sławomir Spławski, Piotr Myślak - 4:04:32

 

Sztafety żeńskie

2. Natalia Myślicka, Agnieszka Stankiewicz, Katarzyna Lipiec-Sidor - 5:28:42

 

Sztefety mix

2. Mateusz Półrola, Przemysław Lasoń i Michalina Wardęga - 4:28:24


Opublikowane w Wydarzenia

Już jutro 3 czerwca (sobota) o godzinie 8:30 czasu polskiego, będzie można oglądać na żywo zawody rangi rangi mistrzowskiej The Championship - Challenge Family. Do Samorin, niedaleko Bratysławy zjechała się czołówka światowego triathlonu. Na liście startowej można znaleźć gwiazdy triathlonu długodystansowego takie jak: Lionel Sanders, Sebastian Kienle, Michael Raelert, Terenzo Bozzone, jak i zawodników z krótkich dystansów: Alistair Brownlee, Richard Murray, Richard Varga. Wśród uczestników jest także sporo Polaków w kategorii PRO oraz amatorów. Trzymamy kciuki za Kacpra Adama, Tomasza Szalę, Marię Cześnik, Paulinę Kotficę, Darię Radczuk i resztę naszej reprezentacji Age Group. Wszyscy zmierzą się na jednym dystansie ½ ironman (1,9 km, 90 km, 21,1 km). Triathlon The Championship ogłosił nową zasadę dotyczącą jazdy na rowerze, a mianowicie 20 metrowy odstęp między zawodnikami. Jak to się sprawdzi w praktyce zobaczymy  podczas relacji LIVE na tej stronie www.thechampionship.de

 

“Challenge Family wie, że fani triathlonu uwielbiają oglądać transmisje z ważnych zawodów. W dalszym ciągu nie ma wystarczająco dużo relacji telewizyjnych w naszym wspaniałym sporcie, więc Challenge Family narzuca standardy.” - powiedział CEO Challenge Family Zibi Szlufcik

 

Będzie to debiutancka impreza równoległa do innych imprez mistrzowskich. Amatorzy startujący w kategoriach wiekowych chcąc zdobyć kwalifikację musieli wystartować w serii Challenge Family i znaleźć się na mecie w pierwszej szóstce swojej kategorii.

 

Zawody odbędą się w nowo wybudowanym centrum sportowym x-bionic®, które kosztowało 300 mln euro. W Samorin można trenować 27 dyscyplin olimpijskich w tym oczywiście triathlon. Powierzchnia oddana pod infrastrukturę sportową to milion metrów kwadratowych. Centrum usytuowane jest bezpośrednio nad Dunajem. Rzeka w tym miejscu ma spokojny łuk długości 3 km, gdzie można uprawiać wioślarstwo. Tam właśnie zostanie rozegrany etap pływacki mistrzostw The Championship 2017. Rowerem można jechać około 50 kilometrów wzdłuż Dunaju, nie przecinając żadnego skrzyżowania.

 

The Championship LIVE 1.jpg

Już jutro 3 czerwca (sobota) o godzinie 8:30 czasu polskiego, będzie można oglądać na żywo zawody rangi rangi mistrzowskiej The Championship - Challenge Family. Do Samorin, niedaleko Bratysławy zjechała się czołówka światowego triathlonu. Na liście startowej można znaleźć gwiazdy triathlonu długodystansowego takie jak: Lionel Sanders, Sebastian Kienle, Michael Raelert, Terenzo Bozzone, jak i zawodników z krótkich dystansów: Alistair Brownlee, Richard Murray, Richard Varga. Wśród uczestników jest także sporo Polaków w kategorii PRO oraz amatorów. Trzymamy kciuki za Kacpra Adama, Łukasza Kalaszczyńskiego, Tomasza Szalę, Marię Cześnik, Paulinę Kotficę, Darię Radczuk i resztę naszej reprezentacji Age Group. Wszyscy zmierzą się na jednym dystansie ½ ironman (1,9 km, 90 km, 21,1 km). Triathlon The Championship ogłosił nową zasadę dotyczącą jazdy na rowerze, a mianowicie 20 metrowy odstęp między zawodnikami. Jak to się sprawdzi w praktyce zobaczymy  podczas relacji LIVE na tej stronie www.thechampionship.de

 

“Challenge Family wie, że fani triathlonu uwielbiają oglądać transmisje z ważnych zawodów. W dalszym ciągu nie ma wystarczająco dużo relacji telewizyjnych w naszym wspaniałym sporcie, więc Challenge Family narzuca standardy.” - powiedział CEO Challenge Family Zibi Szlufcik

 

Będzie to debiutancka impreza równoległa do innych imprez mistrzowskich. Amatorzy startujący w kategoriach wiekowych chcąc zdobyć kwalifikację musieli wystartować w serii Challenge Family i znaleźć się na mecie w pierwszej szóstce swojej kategorii.

 

Zawody odbędą się w nowo wybudowanym centrum sportowym x-bionic®, które kosztowało 300 mln euro. W Samorin można trenować 27 dyscyplin olimpijskich w tym oczywiście triathlon. Powierzchnia oddana pod infrastrukturę sportową to milion metrów kwadratowych. Centrum usytuowane jest bezpośrednio nad Dunajem. Rzeka w tym miejscu ma spokojny łuk długości 3 km, gdzie można uprawiać wioślarstwo. Tam właśnie zostanie rozegrany etap pływacki mistrzostw The Championship 2017. Rowerem można jechać około 50 kilometrów wzdłuż Dunaju, nie przecinając żadnego skrzyżowania.

Opublikowane w Wydarzenia

Stało się, Alistair Brownlee zwyciężył w swoim debiucie na Ironman 70.3 St. George. Zawiesił sobie poprzeczkę wysoko, bo wybrał na początek Mistrzostwa Ameryki Północnej, czyli jedne z najmocniej obstawionych zawodów. Podwójny mistrz olimpijski prowadził praktycznie od początku do samej mety. Szybkie pływanie, które wyrobił sobie na dystansach olimpijskich zaprocentowało tego dnia zwycięstwem. Broniący tytułu Lionel Sanders pomimo, że miał tego dnia najszybsze międzyczasy z roweru i biegania nie dogonił Alistaira Brownlee. W rezultacie na mecie różnica pomiędzy tymi zawodnikami wyniosła niespełna pół minuty. Trzeci zawodnik na podium to Sebastian Kienle. Sebastian wraz z Lionelem tworzyli parę pościgową za Alistairem Brownlee. Forma z jaką Alistair Brownlee wystartował na Ironman 70.3 St. George nie daje wątpliwości, że to jeden z najlepszych triathlonistów na świecie i świetnie sobie radzi na kolejnym podejmowanym dystansie. Teraz czekamy na jego następny debiut, tym razem już na koronnym dystansie pełnego Ironmana, a być może na udział w Mistrzostwach Świata na Hawajach.

 

W Ironman St. George brała udział również nasza reprezentantka Ewa Bugdoł. Ewa zajęła 13 miejsce wśród kobiet PRO. Tak komentuje swój występ na profilu Facebook:
“Dziękuję za dzielne kibicowanie na trasie Krzysiek Puszynski, Piotr Pasterczyk Ted Nowak. Aż się łezka w oku zakręciła słysząc polski doping na trasie. Dziś dałam z siebie wszystko i to wystarczyło, żeby zająć 13 miejsce w Mistrzostwach Północnej Ameryki Ironman 70.3. Pogoda nie rozpieszczała kibiców i zawodników, było ok 34C. Na rowerze było do pokonania 1200 m przewyższeń, na biegu 450 metrów, a same zawody rozgrywały się na wysokości 1300 m n.p.m. Cieszę się, że mogłam wystartować w tak doborowej obsadzie zawodniczek, a także zdobyć kolejne cenne doświadczenie. Teraz trzeba się skupić na kolejnych startach już w Europie.”

 

Im 70.3 St. George Bugdoł.jpg

Fot. Facebook Ewa Bugdoł Blog

 

Top 5 kobiety IM 70.3 St. George
1. Holly Lawrence GBR 4:12:07
2. Jeanni Seymour RSA 4:15:12
3. Ellie Salthouse AUS 4:22:25
4. Rachel Joyce GBR 4:25:46
5. Lesley Smith USA 4:27:44

 

13. Ewa Bugdoł POL 4:47:03

 

Top 5 mężczyźni IM 70.3 St. George
1. Alistair Brownlee GBR 3:41:58
2. Lionel Sanders CAD 3:42:31
3. Sebastian Kienle DEU 3:46:20
4. Tim Don GBR 3:48:26
5. Ben Kanute USA 3:50:29

 

W tym samym czasie w Europie, a mianowicie w Lizbonie Maciej Bodnar i Ewa Komander wystartowali w serii Challenge Family na dystansie połowy ironmana. Niestety obydwoje zawodników tego dnia miało nieprzyjemne dolegliwości, które nie pozwoliły na ukończenie zawodów (DNF). Maćka wykluczyły problemy żołądkowe, a Ewę sprawy kobiece.

Opublikowane w Wydarzenia

Dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich Alistair Brownlee GBR wygrał swój debiutancki triathlon Gloria Challenge Mogan Gran Canaria na dystansie połowy ironmana (1,9 - 90 - 21,1). Alistair wybrał na pierwszy wyścig zawody spod szyldu Challenge Family. Na wyspach kanaryjskich Alistair nie miał sobie równych. Zatrzymał zegar na mecie z czasem 4:03:09, a drugi zawodnik Pieter Heemeryck BEL dobiegł ponad 8 minut za brytyjczykiem. Alistar ustanowił tym wynikiem nowy rekord trasy.

 

“To była moja pierwsza próba na tym dystansie. Jeszcze muszę się dużo nauczyć. Wybrałem Gloria Challenge Mogan Gran Canaria ponieważ bardzo mi się podoba to co robi Challenge Family i termin był idealny.” - powiedział zwycięzca Alistair Brownlee.

 

Alistair Brownlee na kolejny start wybiera się już za dwa tygodnie w USA. Tym razem będzie to Ironman 70.3 St. George, podczas którego odbędą się Mistrzostwa Ameryki Północnej na tym dystansie. Na tych zawodach można się spodziewać już większej konkurencji.

 

Alistair Brownlee tuż przed triathlonem na wyspach kanaryjskich zmienił sponsora rowerowego. Po długiej współpracy z firmą Boardman przyszedł czas na markę Scott. 6 maja na IM 70.3 St. George Alistair będzie mógł się zmierzyć z Sebastianem Kienle GER na tym samym sprzęcie.

 

Kibice przyzwyczajeni do dominacji Danieli Ryf SUI, tym razem zobaczyli faworytkę zawodów w nieco gorszej formie. Daniela wyszła druga z wody. Na części rowerowej była liderką. Natomiast podczas biegu dwie zawodniczki z Wielkiej Brytanii Emma Pallant i Lucy Charles wyprzedziły Danielę. Daniela ukończyła zawody na trzecim miejscu z ponad 3 minutową stratą. Emma Pallant także ustanowiła rekord trasy zawodów.

 

Podczas Challenge Gran Canaria startowało trzech polskich triathlonistów w kategorii PRO. Na 16 miejscu uplasował się Jacek Tyczyński z czasem 4:33:33. Kacper Adam i Ewa Komander niestety nie ukończyli zawodów.

 

Challenge Gran Canaria Jacek Tyczyński.jpg

fot. Facebook Trinergy - na zdjęciu Jacek Tyczyński

 

Wyniki mężczyzn:

 

1. Alistair Brownlee (GBR) 4:03:09
2. Pieter Heemeryck (BEL) 4:11:23
3. Mark Buckingham (GBR) 4:15:36
4. Julian Mutterer (GER) 4:18:26
5. Manuel Küng (SUI) 4:19:30

 

16. Jacek Tyczyński 4:33:33 (POL)
DNF Kacper Adam (POL)

 

Wyniki kobiet:


1. Emma Pallant (GBR) 4:35:15
2. Lucy Charles (GBR) 4:35:21
3. Daniela Ryf (SUI) 4:38:35
4. Lucy Gossage (GBR) 4:47:54
5. Judith Corachan Vaquera (ESP) 4:50:46

 

DNF Ewa Komander (POL)

Opublikowane w Wydarzenia

Organizacja Challenge Family ogłosiła nowe zawody w Rzymie, które będą miały swoją premierę 22-23 lipca 2017. Challenge Roma 753 będzie trwało dwa dni, pierwszego dnia zaplanowany jest dystans sprinterski 750-20-5. Główny triathlon, to unikalny dystans, odbędzie się drugiego dnia czyli w niedzielę. Challenge Family po raz pierwszy zaakceptowało inny dystans niż typowa połowa ironmana.

 

Rzym to jedno z najbardziej znanych miast na świecie, a także bardzo popularny kierunek turystyczny. Według tradycji przekazanej nam przez Tytusa Liwiusza, Rzym założył Romulus w 753 roku p.n.e. W nawiązaniu do tej daty organizatorzy zaplanowali 1.753 m pływania, 75,3 km roweru oraz 17,53 km biegu. Dystans został zatwierdzony przez Federację Włoskiego Triathlonu i będzie traktowany tak jak połówka ironmana w rankingach Challenge.

 

Trasa pływacka będzie miała miejsce w sztucznym jeziorze o nazwie Laghetto dell’Eur na południu miasta. Od typowego dystansu 1,9 km zostało odjęte niecałe 150 m. Na rower wybierzemy się w kierunku antycznego miasta portowego Osetii. Po 30 kilometrach trasa prowadzi do centrum Rzymu. Skrócona trasa o 15 kilometrów wystarczy aby zobaczyć tak znane zabytki jak Piramida Cestiusza, Cyrk Największy, Plac Wenecki, Fora cesarskie i Termy Karakalli. Możemy liczyć na płaski teren i gładką nawierzchnię. Bieg przeniesiony jest już do nowoczesnej dzielnicy miasta. Poprowadzony wokół jeziora Laghetto, w którym rozpoczynaliśmy pływanie. W tym miejscu z pewnością nie zabraknie kibiców.

 

Rejestracja na zawody rusza 1 kwietnia 2017 roku na stronie www.challenge-roma.com

Opublikowane w Wydarzenia

Jak podaje organizator zawodów Challenge Family, ma zamiar wprowadzić 20 metrów odstępu pomiędzy zawodnikami w części rowerowej na The Championship 2017 w Samorin, na Słowacji. Jak dotąd odległość ta wynosi 12 metrów od przedniego koła zawodnika jadącego z przodu, do przedniego koła zawodnika jadącego z tyłu. 20 metrów będzie obowiązywało zarówno zawodników PRO jak i amatorów.

 

Zibi Szlufcik, Prezes Challenge Family powiedział: “The Championship jest naszą najważniejszą imprezą, na której chcemy zapewnić zawodnikom jak najbardziej uczciwe warunki rywalizacji. Zasady draftingu w 2016 roku były jedną z najbardziej krytykowanych reguł triathlonu. W związku z tym uważamy, że wprowadzenie 20 metrów odstępów jest konieczne, aby rywalizacja była jak najbardziej fair.”

 

Strefa draftingu na planie prostokąta będzie wynosiła 3 metry szerokości i 20 metrów długości. Zawodnik będzie miał 40 sekund na manewr wyprzedzania po wkroczeniu do strefy draftingu. Aby przestrzegać tego przepisu w praktyce amatorzy będą startowali 20 minut po zawodnikach PRO. Kobiety i mężczyźni PRO będą rozdzieleni. W każdej fali będzie maksymalnie 200 triathlonistów. Każda fala będzie ruszała z minimum 10 minutowym opóźnieniem. Ma być zapewniona odpowiednia ilość sędziów na trasie kolarskiej. 20 metrowe odcinki mają być zaznaczone na jezdni, aby ułatwić zawodnikom oszacowanie odpowiedniego dystansu.

 

Oprócz wyprzedzania zawodnik będzie mógł wjechać do strefy draftingu jeżeli będzie się znajdował 100 metrów przed lub za strefą żywienia lub strefą zmian. Ostry zakręt na trasie jest odstępstwem od przepisowych 20 metrów. W wyjątkowych sytuacjach, ze względów bezpieczeństwa także będzie można złamać regułę draftingu. Sędzia może zarządzić w niektórych miejscach na trasie odstępstwo od 20 metrowej strefy draftingu ze względu na panujące niebezpieczeństwo, remont lub objazd.

 

Nie wiadomo jeszcze czy zmiana przepisów o draftingu będzie dotyczyła wszystkich zawodów z serii Challenge, czy jedynie imprezy finałowej The Championship. The Championship 2017 będzie miało miejsce w Samori, na Słowacji 3 czerwca 2017 roku.

Opublikowane w Wydarzenia
pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 3

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test