brett sutton
Home Aktualności Publicystyka Artykuły w etykiet: GVT BMC

W piątek warszawskie Centrum Diagnostyki Sportowej Sportslab zamieniło się na kilka godzin w siedzibę nowo powstałej grupy GVT BMC Triathlon Team. To efekt nawiązanej niedawno współpracy między obiema stronami. Głównym celem współpracy jest opieka medyczna, w tym przede wszystkim monitorowanie organizmów zawodników. Dr Szczepan Wiecha i jego sztab wykonali pierwsze badania wydolnościowe triathlonistów GVT BMC, które już na stałe pozostaną w kalendarzach członków drużyny. Docelowo cała dziesiątka przechodzić będzie cykliczne badania – zarówno podczas prób na rowerze, jak i na bieżni. Uzyskane wyniki pozwolą sztabowi trenerskiemu na odpowiednią konfigurację planów treningowych oraz sprawdzenie dotychczasowych postępów.

 

Cała drużyna została przebadana także przez fizjoterapeutę – Tomasza Niedźwiedzkiego. W jego CV znajduje się m.in. praca dla reprezentacji Polski juniorów w kolarstwie. W tym czasie po medale mistrzostw świata i Europy sięgał Michał Kwiatkowski, a pierwsze sukcesy na międzynarodowej arenie osiągali Rafał Majka, Łukasz Wiśniowski oraz Paweł Poljański. Badania fizjoterapeuty wykazały, że drużyna na szczęście nie ma poważnych dolegliwości. Indywidualnymi zestawami ćwiczeń leczone są obecnie tylko drobne urazy.

 

Powrót Kaźmierczaka

 

Po długiej przerwie, która była spowodowana ciężką kontuzją, powoli do formy powraca Mateusz Kaźmierczak. Zawodnik GVT BMC Triathlon Team liczy na to, że rok 2017 pozwoli mu w pełni rozwinąć skrzydła.

 

 Mateusz Petelski_i_Mateusz_Kamierczak_GVT_BMC_Triathlon_Team

 

„Mój cel na przyszły sezon jest jeden – powrót do pełni zdrowia. Od dłuższego czasu nie miałem sezonu, w którym nic mi nie doskwierało. Teraz priorytetem będzie zdrowie. Wierzę, że jeśli o to zadbam, to wyniki przyjdą same. Jestem obecnie w dobrych rękach, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Niestety, nie udało mi się zakwalifikować na igrzyska olimpijskie w Rio, ale cieszę się, że – mimo kontuzji i długiej przerwy od sportu – nie poddałem się i walczyłem. Osoby, które mnie znają, mogą potwierdzić, że wszystkie moje rezultaty osiągnąłem siłą woli i psychiką, a niekoniecznie mocą samego organizmu. Teraz mam nadzieję, że głowa i forma pójdą ze sobą w parze. Jestem ciekaw nadchodzącego sezonu, ponieważ poziom na świecie i w Polsce poszedł bardzo do góry. Chciałbym spróbować swoich sił na kilku „połówkach”, bo teraz w sezonie poolimpijskim jest na to czas. Później, jeśli noga będzie dobrze „podawać”, skrócę dystans. Głównym celem mojego powrotu są oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2020 r.” – mówi Mateusz Kaźmierczak.

 

Sesja, sprzęt, zgrupowania

 

Korzystając z gościnności Sportslab.pl i możliwości logistycznych kliniki Ortoreh, przeprowadzono również pierwszą sesję fotograficzną nowego zespołu. O profesjonalne zdjęcia zadbał jeden z najbardziej cenionych w Polsce fotografów sportowych – Szymon Gruchalski. Efekty będzie można poznać już wkrótce na oficjalnej stronie internetowej GVT BMC Triathlon Team, która jest aktualnie w budowie.

 

W programie dnia organizacyjnego znalazło się także spotkanie z przedstawicielami partnerów. Markę BMC Switzerland reprezentowali Krzysztof Spławski i Adam Nowak, którzy zapoznali zawodników z technologią zastosowaną w triathlonowych rowerach aero BMC timemachine 01 oraz wyścigowych rowerach szosowych BMC teammachine SLR01. To właśnie te flagowe modele szwajcarskiej firmy będą do dyspozycji zawodników GVT BMC. Robert Medoń, czyli przedstawiciel marki 7triseven, zaprezentował z kolei kolekcję plecaków, butów triathlonowych, systemów nawadniania oraz innych akcesoriów.

 

Maciej Chmura_GVT_BMC_Triathlon_Team

 

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zakończyło się drugie zgrupowanie w Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Dzięki gościnności i uprzejmości całej obsługi zawodnicy w komfortowych warunkach przygotowywali się do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu. Pod koniec lutego rozpocznie się trzecie zgrupowanie, tym razem w hiszpańskim Lloret de Mar. To właśnie tam zawodnicy postarają się o ostateczny szlif formy przed pierwszymi zawodami triathlonowymi, ale za nim to nastąpi – wszyscy wezmą udział w duathlonie w Katalonii.

 

Pierwsze starty

 

Już 1 kwietnia br. Paulina Kotfica i Łukasz Kalaszczyński rozpoczną sezon w Chinach startem w Ironman 70.3 Liuzhou. Pierwszymi zawodami w Polsce będą natomiast  Elemental Tri Series w Olsztynie oraz Garmin Iron Triathlon w Piasecznie. Najprawdopodobniej wystąpią tam wszyscy zawodnicy GVT BMC Triathlon Team.

 

ukasz Kalaszyski_GVT_BMC_Triathlon_Team

Opublikowane w Publicystyka

Startuje nowa, zawodowa drużyna triathlonowa GVT BMC. Na przełomie grudnia i stycznia zostanie ogłoszony trzeci sponsor, który będzie także występował w nazwie drużyny. Rozmawiamy ze Zbigniewem Gucwą, czyli osobą, która jest odpowiedzialna za powstanie tej grupy.


Adrian Kapusta: Jaki jest główny cel Twojego nowego projektu?


Zbigniew Gucwa: Cel jest bardzo prosty. Popularyzacja polskiego triathlonu, ale przede wszystkim zapewnienie czołowym zawodnikom z naszego "krajowego podwórka" jak najlepszych warunków. Priorytetem są zawodnicy kategorii PRO, ale też nie zapominamy o czołowych age grouperach. Osoby współtworzące projekt GVT BMC wywodzą się z kolarstwa. W swojej dotychczasowej karierze nauczeni byli pracować w grupie. Te zasady chcemy przekazać triathlonistom - mając świadomość, że jest to sport całkowicie indywidualny. Z pewnością nikt na nikogo nie będzie pracować w trakcie zawodów, ale za to na zgrupowaniach i wspólnych treningach chcemy, żeby nasi zawodnicy wynosili jak najwięcej pozytywów wynikających z pracy w grupie. Jest to projekt na kilka lat i przed nami perspektywa co najmniej trzech sezonów. Takie założenia przedstawili nasi sponsorzy i partnerzy. Dzięki temu dalej będę współtworzył amatorską drużynę GVT, a zawodowa drużyna GVT BMC to po prostu nowy element, który będzie miał osobny budżet, stroje i cele. Na ten moment skład drużyny jest zamknięty, ale z pewnością będziemy obserwować zdolnych zawodników i zawodniczki w perspektywie kolejnych sezonów.


Kto będzie wchodził w skład drużyny?


Zawodnicy PRO:


Tomasz Brembor - brązowy medalista Mistrzostw Polski elity na dystansie olimpijskim i młodzieżowy Mistrz Polski z 2015 roku.

Maciej Chmura - wicemistrz Polski elity na dystansie 1/4 Ironman z 2015 roku

Łukasz Kalaszczyński - wicemistrz Polski elity na dystansie 1/2 Ironman z 2015 roku

Hania Kaźmierczak - srebrna medalistka Igrzysk Wojskowych w drużynie, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.

Mateusz Kaźmierczak - wicemistrz Polski elity i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim i olimpijskim

Paulina Klimas - szósta zawodniczka Mistrzostw Polski elity na dystansie olimpijskim i młodzieżowa wicemistrzyni Polski z 2016 roku.

Paulina Kotfica - mistrzyni Polski elity na dystansie sprinterskim z 2015 roku.

Robert Wilkowiecki - zwycięzca Triathlon Szczecin, Triathlon Mietków, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w pływaniu.

 

Nasz skład uzupełni dwójka age grouperów:

Mateusz Petelski - trzecie miejsce open w Castle Triathlon Malbork na dystansie 1/2 Ironman

Marek Szewczyk - wicemistrz Polski na pełnym dystansie Ironman 2015

 

Bardzo ważna rolę odegra także obsługa:

Łukasz Komar - menedżer ds. logistyki

prof. Artur Pupka - lekarz

Tomasz Niedźwiecki - fizjoterapeuta

Bartosz Pajor - fizjoterapeuta

Bogdan Jaworski - mechanik

Szymon Gruchalski - fotograf

Michał Stasiaczek - trener pływania

 

Liczba osób współtworzących naszą grupę jest naprawdę długa. Osoby, które wymieniłem to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, jaką jest zawodowa grupa sportowa.


Na jakiej zasadzie zawodnicy byli wybierani?


Ponieważ jest to nowa drużyna, nowy projekt - rozmawiałem z wieloma zawodnikami. Ostatecznie postawiłem na osoby, z którymi miałem w przeszłości kontakt, i do których miałem zaufanie. Wiem, że będą chcieli wspólnie trenować i motywować się przed startami. Decydującym czynnikiem było jednak to, że wciąż mogą rozwijać się sportowo i potrafią wnieść wiele dobrego do drużyny. Na pewno budując drużynę chciałem stworzyć na tyle uniwersalny skład, żebyśmy mogli startować na różnych dystansach. Cieszę się, że mamy specjalistów zarówno od dystansu sprinterskiego, olimpijskiego - ale także od tzw. połówek i pełnego dystansu Ironman.

 

PowstajeprofesjonalnadruynatriathlonowaGVTBMC1


Kto ze sponsorów i partnerów postanowił wesprzeć ten projekt?


Obecnie nasz projekt śmiało można nazywać GVT BMC, ale wkrótce ogłosimy nazwę trzeciego, tytularnego sponsora. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym partnerom, bez których cały projekt nie doszedłby do skutku. Rowery triathlonowe i szosowe dostarczy nam BMC Polska. Cieszymy się, że do naszej dyspozycji będzie najlepszy sprzęt na świecie. Takim jest z pewnością najnowsza wersja Timemachine 01 na elektrycznym osprzęcie. Inżynierowie BMC stworzyli przełomowy projekt, który niedawno został zaprezentowany i odbił się szerokim echem w gronie speców od rowerowej technologii. Na treningi oraz wyścigi w formule z dozwoloną jazdą w grupie zawodnicy "dosiądą" model Teammachine SLR02 również na osprzęcie elektrycznym. Odzież sportową i kolarską dostarczy firma Verge, a odżywki nowa firma na polskim rynku, ale za granicą działająca prężnie od 25 lat - HIGH5. Dzięki temu energii wystarczy nam na cały rok. W okulary sportowe najlepszych marek wyposaży zawodników Butik Optique, sprzęt pływacki Finis Polska, a kosmetyki SBR Sports Polska. Nasi zawodnicy biegać będą w butach Nike dzięki sklepowi ForPro. Bardzo ważną rolę odegra współpraca ze Sportslab, które będzie monitorowało naszych zawodników pod kątem badań. O nasz wizerunek i oprawę podczas zawodów zadba firma Adsystem. Cieszymy się, że naszą bazą na polskie zgrupowania będzie Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Wkrótce podamy także nazwę trzeciego sponsora tytularnego oraz pozostałych partnerów technicznych bez których budowanie takiej grupy jest praktycznie niemożliwe.


Jaki wsparcie zostanie udzielone zawodnikom?


Nasi zawodnicy są już po pierwszym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Na początku grudnia ruszamy na kolejne, a po nowym roku ruszamy do Hiszpanii, gdzie z małymi przerwami będziemy trenować do końca marca. Później w zależności od pogody w Polsce będziemy spotykać się w Szklarskiej Porębie lub uciekać do cieplejszych krajów. Oprócz warunków do treningu zawodnicy mogą liczyć na solidne wsparcie sprzętowe od naszych partnerów. Triathloniści PRO otrzymają również wsparcie finansowe.


Czy drużyna będzie miała jasno określony plan działania na najbliższy sezon i czy zawodnicy będą mieli jakiś system motywacyjny?


Zaangażowaliśmy bardzo ambitnych zawodników i nie trzeba ich dodatkowo motywować. Powiedziałbym nawet, że na treningach momentami trzeba ich lekko hamować. Ponieważ mamy szeroki skład, chcemy skupić się zarówno na startach zagranicznych, jak i na polskich wyścigach. W tej chwili Paulina Kotfica i Łukasz Kalaszczyński są zakwalifikowani na Mistrzostwa Świata Challenge na dystansie średnim, które odbędą się w czerwcu na Słowacji. Ta dwójka również będzie próbowała zakwalifikować się na początku sezonu do Mistrzostw Świata Ironman 70.3, które zorganizowane będą we wrześniu w USA. Ponadto chcemy zapełnić polski kalendarz. Z pewnością będziemy widoczni już od pierwszych startów, jak np. Olsztyn, Piaseczno, Sieraków. Tam chcemy wystartować na różnych dystansach pełnym składem. Dalsza część kalendarza będzie zależna od miejsc w których odbędą się Mistrzostwa Polski. W drugiej części sezonu zawodnicy specjalizujący się w dystansach sprinterskim i olimpijskim, będą próbowali swoich sił w Pucharach Europy i Pucharach Świata. Ciekawym eksperymentem będą starty Tomasza Brembora i powracającego po kontuzji Mateusza Kaźmierczaka na dłuższych dystansach. Czekają ich debiuty na dystansie 1/2 Ironmana, choć cały czas ich priorytetem są starty na "olimpijce". Pozostali zawodnicy mają równie ambitne plany, więc zapowiada się naprawdę ciekawy sezon.

 

PowstajeprofesjonalnadruynatriathlonowaGVTBMC2


Kto będzie odpowiadał za przygotowanie zawodników?


Osobiście zajmę się pod kątem biegania i kolarstwa dziewiątką z dziesiątki zawodników. Dla mnie będzie to wielka przyjemność i jednocześnie odpowiedzialność. Na zgrupowaniach wszyscy będą pływać pod okiem trenera Michała Stasiaczka, a na co dzień w swoich domach wszyscy zawodnicy pływają w swoich grupach treningowych lub ze swoimi dotychczasowymi trenerami od pływania. Łukasz Kalaszczyński będzie prowadzony przez Cezarego Figurskiego. Jako trener będę również korzystał ze wsparcia innych trenerów GVT z którymi współpracuję od dawna, czyli Konrada Czajkowskiego, Michała Buczka.


Czy będą mieli opiekę medyczną?


Tak oczywiście. Liczymy tutaj na owocną współpracę ze Sportslab, a na niektórych zgrupowaniach i przed zawodami będą mogli liczyć na wsparcie dwójki fizjoterpeutów: Bartosza Pajora i Tomasza Niedźwieckiego. Całą stronę medyczną będzie koordynował profesor Artur Pupka, który bardzo mocno zaangażował się w ten projekt.


Kiedy startujecie?


Ponieważ niektórzy zawodnicy mają jeszcze ważne kontrakty ze swoimi dotychczasowymi sponsorami i drużynami, to z oficjalną stroną, fanpage'm - ruszymy od początku stycznia. Tak naprawdę drużyna już istnieje. Na początku grudnia ruszamy z drugim zgrupowaniem w Szklarskiej Porębie w Interferie Sport Hotel Bornit.

Opublikowane w Wywiady

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test