brett sutton
Home Aktualności Publicystyka Artykuły w etykiet: ironman

Co roku ponad 2.200 triathlonistów, którzy zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata Ironman wybiera się w podróż na Hawaje. Ci, co się interesowali już wcześniej tym tematem wiedzą, że kwalifikacja nie jest taka prosta i wymaga od zawodnika doświadczenia i odpowiedniego poziomu sportowego. Oprócz standardowej kwalifikacji, która polega na starcie w dowolnych zawodach na pełnym dystansie Ironman i zajęcia czołowego miejsca w swojej kategorii wiekowej, organizator przygotował więcej możliwości zdobycia przepustki, tak zwanego slota. Łącznie jest aż 11 sposobów na jego zdobycie. Nie wszystkie jednak są w naszym zasięgu. Sprawdź, w jaki sposób możesz dostać się na najbardziej pożądane zawody na świecie. 

 

1. Standardowa kwalifikacja: Najpopularniejszy sposób na zdobycie przepustki na Hawaje. Należy wystartować w dowolnym Ironmanie i być na tyle wysoko w kategorii wiekowej aby zgarnąć slota. W tej chwili mamy do wyboru 40 Ironmanów na całym świecie. Dystrybucja slotów jest proporcjonalna do ilości osób w kategorii wiekowej. Musisz liczyć się z silną międzynarodową konkurencją. W Polsce jeszcze nie ma możliwości walki o sloty na Hawaje. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule Gdzie najłatwiej zdobyć sloty na Ironman Kona?


2. Kwalifikacja w Chinach: Może zastanawialiście się dlaczego tak popularny stał się ten kierunek podróży na Ironman 70.3, czyli połowę oryginalnego dystansu. Otóż organizatorzy zapewniają po 30 slotów na swoje zawody w Liuzhou i Qujing. Jest to swojego rodzaju akcja promocyjna tych triathlonów. Teoretycznie mniejszym kosztem energetycznym można spróbować swoich sił w walce o przepustkę.


3. Ironman Legacy Program: Sposób dla najwytrwalszych. Jeśli ukończysz 12 Ironmanów w dowolnym czasie przysługuje Ci prawo do aplikowania o przepustkę na Kona. Ironman przygotował na ten rok 200 takich slotów. Aby spełnić wymagania stawiane przez organizatora trzeba mieć na swoim koncie ukończonych 12 Ironmanów, nigdy wcześniej nie startować na Hawajach w Mistrzostwach Świata, ostatni Ironman musi być ukończony nie dawniej niż na dwa lata wstecz oraz musisz być zapisany na Ironmana w bieżącym roku.


4. Ironman Kona Drawing: 10 slotów na Hawaje zostanie rozlosowanych w loterii Ironmana. Aby wziąć udział w loterii należy wpłacić na fundację Ironmana sugerowaną kwotę $50. Loteria kończy się 24 marca 2017. Wylosowani triathloniści będą o tym informowani mailowo.


5. Physically Challenged: Ironman przewidział 5 miejsc dla osób upośledzonych ruchowo, z upośledzoną zdolnością widzenia lub upośledzeniem neurologicznym. Osoby w kategorii PC będą wylosowane spośród nadesłanych zgłoszeń.


6. Coroczna aukcja Fundacji Ironman: Przez pięć kolejnych tygodni, począwszy od 1 kwietnia 2017 będą wystawiane aukcje na serwisie eBay. Na każdej aukcji będzie do wylicytowania 1 slot na Hawaje. Jest to sposób dla triathlonistów z grubym portfelem ponieważ, licytacja rozpoczyna się od $25.000.


7. Women For Tri: To inicjatywa skierowana tylko dla kobiet, w której jest do zdobycia zaledwie jedna przepustka na mistrzostwa. Aby powalczyć o nią trzeba reprezentować Women For Tri poprzez interesującą historię twojego życia. Musisz inspirować i motywować inne kobiety do uprawiania triathlonu. To jednak nie wszystko, dodatkowo trzeba zebrać $25.000 na fundację Ironmana wspierającą Women For Tri.


8. Ironman Executive Challenge: 25 slotów zostało przygotowanych dla menedżerów najwyższego szczebla, biorących udział w programie Ironman XC (Executive Challenge). Jest to program skierowany dla VIP-ów. Jednorazowe wpisowe na zawody w programie Ironman XC wynosi od $5.600 do $12.000, za otrzymuje się ekskluzywną opiekę, zakwaterowanie i szeroki pakiet udogodnień przez cały weekend. Program Ironman XC funkcjonuje tylko na wybranych zawodach.


9. Bonusowe sloty na Kona: Wśród wszystkich uczestników biorących udział w wybranych zawodach zostanie rozlosowanych po 10 bonusowych slotów na Ironman World Championship. W tym roku bonusowe sloty trafią do IM Australia 7 maja, IM Boulder 11 czerwca i IM Maastricht - Limburg 6 sierpnia.


10. Japan to Whistler to Kona!: Jeśli jesteś posiadaczem japońskiego paszportu możesz wziąć udział w mistrzostwach Japonii w Ironmanie, które odbędą się w (!) Kanadzie. Ironman Canada przygotował 20 slotów dla Japończyków startujących w tych zawodach.


11. Ironman 70.3 Hawaii, z Honu do Kona: Biuro Turystyki Hawajów przeznaczyło 10 slotów na loterię. Aby wziąć udział w tomboli należy do 1 maja zapisać się na Ironman 70.3 Hawai.

Opublikowane w Publicystyka

Cameron Brown (NZL) rok temu przeszedł do historii ustanawiając swoisty rekord świata. Dokonał niezwykłego wyczynu - w wieku 43 lat wygrał po raz 12 Ironman New Zealand w Taupo. Jest to najstarszy zawodnik w historii, który wygrał Ironmana. Nikt wcześniej nie zwyciężył tych samych zawodów 12 razy. Minął kolejny rok, Cameron Brown teraz w wieku 44 lat wrócił na trasę IM w Nowej Zelandii. Tym razem niestety nie zwyciężył zawodów, ale w bardzo silnej obsadzie triathlonistów stanął na drugim miejscu podium. Do pierwszego zawodnika Bradena Currie (NZL) zabrakło mu nieco ponad 3 minuty. Mało tego, Cameron Brown przebiegł trasę maratonu najszybciej ze wszystkich 2:42:29. W pewnym momencie Cameron miał stratę 14 minut do lidera wyścigu, wtedy miał myśli, że już chyba czas przejść na emeryturę. Postanowił nie poddawać się do końca i wyszedł na tym całkiem nieźle. Zawodnicy jak i sama dyscyplina ciągle ewoluuje. Kto by pomyślał, że w takim wieku można w dalszym ciągu utrzymywać światowej klasy poziom.

 

Cameron Brown IMNZ 3.jpg

 Cameron Brown na trasie rowerowej. Fot. Instagram CamBrown72


Na poniższym ujęciu zawodów możecie zobaczyć ostatnią zawodniczkę, która zdążyła przekroczyć linię mety na 6 sekund przed limitem czasu wynoszącym 17 godzin. To Suzanne Stokes (NZL) z kategorii wiekowej F55-59. Widać ogromne zmęczenie, triathlonistka nie jest w stanie utrzymać wyprostowanej sylwetki. Suzanne Stokes jest praktycznie niesiona, jedynie dzięki pomocy obsługi jest w stanie poruszać nogami. Z jednej strony to efektowny finisz przy dopingu wielu widzów. Z drugiej strony przepisy mówią jasno, że nie wolno na trasie otrzymywać pomocy z zewnątrz. Jak uważacie czy taka pomoc na trasie jest fair?

 

http://triathlonmagazine.ca/wp-content/uploads/2017/03/IMNZ-finish-line.mp4?_=1

 

Zawody ukończyło dwóch Polaków startujących w Age Group.

 

M25-29
Kamil Cichoń miejsce kat. 27 Open 385 czas 12:35:03

 

M35-39
Paweł Chalacis miejsce kat. 74 Open 651 czas 14:00:41

 

Wyniki mężczyzn PRO


1 Braden Currie 8:20:57
2 Cameron Brown 8:24:31
3 Cyril Viennot 8:25:42
4 Marko Albert 8:30:15
5 Mark Bowstead 8:31:00
6 Terenzo Bozzone 8:33:34

 

Wyniki kobiet PRO
1 Jocelyn Mccauley 9:09:46
2 Laura Siddall 9:21:52
3 Meredith Kessler 9:27:18
4 Annabel Luxford 9:41:47
5 Emma Bilham 9:52:32
6 Alyssa Godesky 10:03:57

Opublikowane w Wydarzenia
wtorek, 28 lutego 2017 07:39

Od 1 marca zmiany w Ironmanie

Ironman od 1 marca wprowadza zmiany w regulaminie na sezon 2017. Na co zwrócić uwagę aby nie popełnić błędu w najbliższych zawodach? Między innymi nie będzie wolno uczestniczyć w zawodach, mając odsłonięty tors. Strój startowy posiadający zamek z przodu, na rowerze i biegu będzie można rozpiąć jedynie do końca mostka. W innym przypadku grozi dyskwalifikacja zawodnika. Już wcześniej na niektórych zawodach obowiązywały takie przepisy. Od pierwszego marca Ironman wprowadza taki obowiązek na wszystkich swoich zawodach. 

 

Przyznana przez sędziego żółta kartka nie będzie oznaczała jak dotychczas stop-and-go, czyli zatrzymania się i ponownego ruszenia. Żółta kartka będzie odpowiadać 1-minutowej karze zatrzymania w namiocie kar.

 

Na wszystkich zawodach Ironman i Ironman 70.3 będą dozwolone w rowerach hamulce tarczowe.

 

Zostały zmienione przepisy dotyczące używania telefonów komórkowych (smartfonów). Nie będzie można używać telefonów w żaden niebezpieczny i rozpraszający sposób. Przyłapanie na korzystaniu z telefonu będzie groziło dyskwalifikacją zawodnika. Co oznacza “rozpraszające korzystanie z telefonu”? Zalicza się do tego takie czynności jak: rozmowa przez telefon, pisanie i odczytywanie smsów, słuchanie muzyki, korzystanie z mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram itp.), a także wykonywanie zdjęć na trasie zawodów. W tym przypadku również na wielu zawodach organizatorzy umieszczali już w regulaminie taki przepis. 

 

PC Open Division - zawodnicy z ograniczoną zdolnością widzenia mogą teraz wybrać przewodnika o dowolnej płci. Ma to być zachętą i ułatwieniem w znalezieniu przewodnika w jakże wymagających i długich zawodach Ironman.

 

Ironman rozpoczął współpracę z ITU (International Triathlon Union) w zakresie przeprowadzania kontroli technologicznego dopingu rowerów. ITU posiada najnowsze urządzenia pozwalające na wykrycie silniczka w ramie lub kołach roweru.

 

Zmiany zostaną wprowadzone w Europie, Afryce i obu Amerykach 1 marca. Natomiast w Azji i Oceanii przepisy wejdą w życie pomiędzy 1 marca a 1 lipca.

Opublikowane w Wydarzenia
niedziela, 26 lutego 2017 10:31

Amatorka zawieszona za doping na Ironmanie

Holy Balogh - amatorka, startująca w Age Group 45-49 została zawieszona na 4 lata po wykryciu zabronionej substancji w jej organizmie. Triathlonistka została poddana badaniom podczas Mistrzostw Ironman Ameryki Północnej w Texasie, w 2016 roku. Jak podaje Ironman Anti-Doping Program, u Amerykanki został wykryty zewnętrzny testosteron techniką spektrometrii mas. Ironman podkreśla, że zawodniczka nie aplikowała o TUE (Therapeutic Use Exemption), czyli na pozwolenie stosowania substancji w celach medycznych.

 

Holy Balogh wygrała Ironmana w Texasie w swojej kategorii wiekowej 45-49. Ironman zdyskwalifikował zawodniczkę, odebrał jej tytuł mistrzyni kraju i zawiesił na najbliższe cztery lata. Triathlonistka trzymała wysoki poziom również w poprzednich latach. Wygrała All World Athlete (ranking Ironmana) w roku 2014 startując jeszcze w kategorii 40-44, a już w 2015 wygrała kolejną kategorię 45-49 i klasyfikację generalną.

 

Śledztwo w sprawie tej zawodniczki nie było jednak przypadkowe. Dwóch byłych współpracowników Holy Balogh zgłosiło sprawę do U.S. Anti-Doping Agency oraz współpracowali z Ironmanem w tej sprawie. Wiedzieli o tym, że zawodniczka świadomie bierze testosteron. Początkowo sami próbowali odciągnąć zawodniczkę od dopingu, lecz byli przez nią lekceważeni.

 

holly-balogh.jpg

Opublikowane w Wydarzenia

Robert Verhelst jest powszechnie znany jak Fireman Rob. Pseudonim wziął się oczywiście z profesji jaką wykonuje. Jako zawodowy strażak nie rozstaje się ze swoim strojem podczas triathlonów. Cały osprzęt, długi strój, butla z tlenem, kask i inne przybory ważą około 23 kilogramów. Rob w takim kombinezonie pokonuje podczas Ironmanów cały maraton. Swoją przygodę z triathlonem rozpoczął w 2005 roku, natomiast pierwszy wyścig w pełnym kombinezonie strażackim ukończył 11 września 2011 roku, w 10 rocznicę ataku terrorystycznego na Nowy Jork.

Ukończył wtedy Ironman Wisconsin. 

 

Ta data jest dla niego szczególnie ważna, ponieważ spędził osiem dni na akcji ratunkowej przy budynkach World Trade Center. Robert chciał pokazać, że kiedy uwierzysz, że twoja siła tkwi w twojej pasji i przełożysz pasję na czyn, to możesz zrobić wszystko. Od tamtej pory, kiedy zauważył, że stał się inspiracją dla innych postanowił kontynuować ten wyczyn. Ukończył 18 pełnych Ironmanów i ponad 30 Ironman 70.3.

 

Fireman Rob 2.jpg

Fot. Facebook Fireman Rob

 

Strażak Rob dzięki swojej charyzmie zachęcił wielu innych strażaków, policjantów i żołnierzy do wzięcia udziału w zawodach od 5 km przez maratony do Ironmana. Według niego to jest najbardziej satysfakcjonujące i motywujące do działania. Jak sam przyznaje przez pierwsze dwa lata intensywnej działalności charytatywnej było mu ciężko pogodzić wszystko finansowo. Wpisowe na triathlon, podróże, noclegi i sprzęt finansował z własnych funduszy. Teraz w jego misję uwierzyło wielu sponsorów. Dzięki temu mógł podjąć kolejne wyzwanie. Ustanowił rekord Guinnessa kończąc największą liczbę Ironmanów 70.3 w ciągu jednego roku. W przeciągu od 10 stycznia do 8 listopada Rob ukończył 23 “połówki” Ironmana. Robert zajmuje się także fundacją wspierającą dzieci i podróżuje po kraju dając motywacyjne przemówienia.

Opublikowane w Publicystyka

Dwie zawodniczki PRO z USA Beth Gerdes (prywatnie żona Luke McKenzie) i Lauren Barnett startujące na długich dystansach, w ubiegłym rok po zawodach z serii Ironman zostały poddane badaniom antydopingowym. U dwóch zawodniczek wykryto niedozwoloną substancję jaką jest Ostaryna. Skutkowało to dyskwalifikacją i odebraniem nagród pieniężnych. Na tym się jednak nie skończyło, obydwie zawodniczki zostały zawieszone, pierwsza Beth Gerdes na dwa lata, a Lauren Barnett na sześć miesięcy. Triathlonistki startowały oddzielnie. Beth Gerdes w maju 2016 wygrała Ironman Australia. Natomiast Lauren Barnett w lipcu 2016 wygrała Ironman 70.3 Racine.

 

Przyjrzyjmy się czym jest Ostaryna. To środek anaboliczny, należący do grupy SARM, czyli selektywnych modulatorów receptora androgennego. W teorii to taki anabolik, który nie powinien wywoływać skutków ubocznych takich jak zmiany w cechach płciowych, nastroju, zarostu itp. Na chwilę obecną głównym zastosowaniem takich środków jest nielegalny doping. Ostaryna w krótkim czasie zwiększa siłę oraz czystą masę mięśniową. Dodatkowym działaniem Ostaryny jest wzrost siły i wytrzymałości ścięgien oraz stawów, dzięki zwiększonej syntezie kolagenu. Następuje także wzrost gęstości kości. Ostarynę (ang. Ostarine) można kupić jako legalną odżywkę u wielu producentów. Na listach środków zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową widnieje od 2008 roku.

 

Triathlonistki nie przyznały się do celowego stosowania tych środków. Po wykazaniu w badaniach substancji z listy środków zabronionych zawodnik zawsze ma prawo do złożenia wyjaśnień. Beth Gerdes wskazywała, że tabletki z solą stosowane podczas zawodów mogą być źródłem Ostaryny, lecz laboratorium nie potwierdziło tego faktu. Pomimo dużych starań Beth Gerdes nie była w stanie udowodnić z jakiego źródła Ostaryna mogła dostać się do jej organizmu. W związku z tym WTC nałożyło na nią minimalną karę jaka jest przewidziana, czyli 2 lata zawieszenia.

 

DwietriathlonistkizUSAzawieszonepowykryciuOstaryny1

fot. Twitter Beth Gerdes

 

Lauren Barnett podczas wyjaśnień także wskazała, że tabletki z solą mogły być zanieczyszczone. Laboratorium zbadało suplement i potwierdziło obecność Ostaryny w tym produkcie. W związku z tym WTS zmniejszyło wymiar kary do 6 miesięcy zawieszenia.

 

DwietriathlonistkizUSAzawieszonepowykryciuOstaryny2

fot. Facebook Lauren Barnett

 

Zawodnik odpowiada za wszystko co wprowadza do organizmu. Każda zabroniona substancja, która nawet w sposób nieumyślny przedostała się do organizmu daje potencjalną przewagę nad innymi zawodnikami. Nigdy nie wiadomo czy sportowiec nie bierze celowo zanieczyszczonych odżywek. Zawodnik musi znać ryzyko spożywania odżywek lub pokarmów, które mogą być zanieczyszczone. Warto się upewnić jakie normy spełnia firma produkująca suplementy, jakie posiada certyfikaty antydopingowe oraz czy w tej samej fabryce nie są produkowane środki zabronione przez WADA.

Opublikowane w Wydarzenia

MistrzostwaPolskiAfryki – edycja rower - zakończy się dziś o północy. Chętni jeszcze tylko przez kilka godzin mogą obstawiać wynik, jaki osiągną "Afrykanerzy" w zabawie wymyślonej przez Marcina mkona Koniecznego. W styczniu zakończyła się edycja: pływanie. Przypomnijmy wyniki uzyskane przez 5 zawodników. Na podstawie przesłanych danych liczba „wypływanych” kilometrów była następująca:

 

 

 

 

 

 Łukasz Grass  35km 
 Marcin Waniewski   53km 
 Rafał Herman   59,1km 
 Olek Łakomski   38,5km 
 Radek Pawłowski   40,38km 
  All   225,98km 

 

Najbliższy wynikowi rzeczywistemu był ostawiający o pseudonimie RIQQON. Prosimy o napisanie maila do przedstawiciela HUUB w Polsce – Macieja Żywka: [email protected] – pacta sunt servanta – okularki ALTAIR polecą do Ciebie!

 

Ale pływanie w Ironmanie (które jak wiadomo, jest przereklamowane), to śmiem twierdzić najmniej ważna część zawodów. Rower – to jest dopiero coś. Wiem, że niektórzy Panowie w ciepłym (Wania), niektórzy Panowie w jeszcze cieplejszym (bo bez wentylatora) cisną kilometry i godziny aż miło. 

W lutym obstawiamy liczbę GODZIN spędzonych na rowerze. Przypominam zasady:

  1. Przekazujesz w ramach swojego rozliczenia rocznego (niekoniecznie w styczniu) 1% na dowolną – wskazaną przez Ciebie organizację pożytku publicznego. Nie potrzebujemy potwierdzeń, świadectw, przelewów itd. Triathlon to sport dla ludzi honorowych więc wierzymy, że jeśli chcesz się z nami bawić – zapłaciłeś. Jeśli nie płacisz podatku dochodowego (studenci, uczniowie) bierzesz udział w zabawie za darmochę.
  2. Obstawiający powinien podać łączną sumę GODZIN (pełna wartość, bez wartości po przecinku) całej piątki. 
  3. Obstawiamy w komentarzach podając swoje imię i nazwisko oraz liczbę (można oczywiście okrasić to stosownym komentarzem)
  4. Obstawiamy TYLKO RAZ. I ponownie – nikt nie będzie bawił się w sprawdzanie Waszych numerów IP – traktujemy to jako zabawę. Uczciwą zabawę.
  5. 2 marca podajemy wartość jaką podadzą nam Panowie (przesyłać będą maile do MKON’a – nie znając wartości swoich rywali). Wygrywa osoba, która trafi w wynik. Jeśli takiej osoby nie będzie szukamy osoby najbliżej +\- Przykład: panowie „nakręcą” 1000h. Najbliższym wynikiem może być 999 lub 1001. W przypadku osób z dwoma podobnymi różnicami nagroda zostanie wylosowana.

Sprawa najważniejsza – tę ciągle przypominamy: oprócz wybranej do zabawy przeze mnie piątki kciuki trzymam za WSZYSTKICH startujących w każdej kategorii wiekowej, choć nie ukrywam ta 40-latków jest mi szczególnie bliska z wiadomych powodów. 

 

Partnerem edycji lutowej jest firma WERTYKAL z Zabierzowa, która zwycięzcy funduje rękawki rowerowe (do indywidualnego ustalenia czy letnie czy zimowe).

 

logo wertykal_kopia

 

Zapraszamy do zabawy i obstawiania. Jeszcze tylko dziś możecie obstawić wynik, a od jutra panowie zaczną "rywalizować" w bieganiu. 

MKON

Opublikowane w Publicystyka

Po ostatnim artykule "Polskie drużyny w rankingu Ironman TriClub" pojawiły się komentarze, że niektóre osoby nie zostały sklasyfikowane w rankingu klubów. Faktycznie, przeglądając wyniki z zawodów 70.3 Ironman Gdynia część startujących miała wpisaną poprawną nazwę swojego stowarzyszenia, ale mimo to nie zostali później uwzględnieni w rankingu TriClub. Aby uniknąć takiej sytuacji należy połączyć swoje nazwisko (konto Ironman) z wybranym klubem. Poniżej przedstawiam krok po kroku, krótki proces rejestracji w Ironman TriClub Program. Niestety ranking za 2016 rok jest już zamknięty i nie można do niego dopisywać zawodników. Ale wystarczy tylko raz połączyć swoje konto wraz z wybranym klubem, aby wszystkie zawody w przyszłości, w których będziesz brać udział były brane pod uwagę.

 

Proces rejestracji Ironman TriClub Program przedstawiony w dwóch wariantach, w zależności czy posiadasz już konto Ironman czy jeszcze nie posiadasz konta.

 

A. Jeżeli posiadasz już konto na stronie Ironman.


1. Zaloguj się na swoje konto.
http://eu.ironman.com/triathlon/forms/single-sign-on.aspx?return_to=http://eu.ironman.com/

 


2. Kliknij “My Athletes Profile” (po lewej stronie).

 

3. Następnie kliknij “Triclub affiliation” aby dodać swój klub.

 

 

4. Zapisane zmiany zostaną przetworzone w ciągu 24 godzin. Wtedy już będzie można zobaczyć swoje nazwisko w TriClub Ranking.

 

B. Jeżeli nie posiadasz konta na stronie Ironman.


1. Stwórz konto na ironman.com
http://eu.ironman.com/triathlon/forms/single-sign-up.aspx

 

 

2. Po tej czynności otrzymasz mail z kodem weryfikującym.

 

3. Wpisanie otrzymanego kodu weryfikacyjnego kończy rejestrację.

 

 

4. Kliknij “My athletes profile” (po lewej stronie).

 

5. Następnie kliknij “Triclub affiliation” aby dodać swój klub.

 

 

6. Zapisane zmiany zostaną przetworzone w ciągu 24 godzin. Wtedy już będzie można zobaczyć swoje nazwisko w TriClub Ranking.

Opublikowane w Publicystyka

Ironman TriClub Program powstał w 2012 roku i ma na celu klasyfikować i integrować kluby startujące w triathlonach z serii Ironmana. Udział w zabawie klubów, stowarzyszeń czy innych społeczności jest w zupełności darmowy. Wystarczy podczas zapisów na dowolne zawody Ironman, Ironman 70.3, 5150/Olympic czy Sprint podać nazwę swojego klubu. Jeżeli klub nie jest jeszcze zgłoszony do zabawy należy wypełnić w specjalnym formularzu  podstawowe dane i podać nazwę. Na chwilę obecną Ironman zrzesza ponad 2.000 drużyn z całego świata. Kluby dzielą się na dywizje w zależności od wielkości:

 

Dywizja I - ponad 300 zawodników
Dywizja II - 176 - 299 zawodników
Dywizja III - 76 - 175 zawodników
Dywizja IV - 26 - 75 zawodników
Dywizja V - poniżej 25 zawodników

 

Drużyny są klasyfikowane w swoich dywizjach, w kategoriach krajowych (np. Polska), kontynentalnych (np. Europa) i światowych. Każdy start pojedynczego triathlonisty liczy się do rankingu drużyn. Zwycięzca Age Group zdobywa maksymalną liczbę punktów przewidzianą na dany dystans. Każdy kolejny zawodnik zdobywa punkty z uwzględnieniem straty czasowej do pierwszego triathlonisty w swojej kategorii wiekowej. Co każdą minutę punkty, które można zdobyć zmniejszają się.

 

Dystans Punkty do zdobycia Spadek punktów na min. Limit czasu*
Ironman 5.000 12 5,5 godz.
Ironman 70.3 3.500 18 2,5 godz.
5150/Olympic 1.000 21 30 min.
Sprint 750 33 15 min.

 *liczony od 1 miejsca w każdej kategorii wiekowej

 

Z Polski w 2016 roku brało udział w programie 10 klubów. Najwyżej ze wszystkich drużyn z Polski uplasowało się Trinergy Team - 18 miejsce w Europie i 108 miejsce na świecie w Dywizji III. Ranking Polskich drużyn wygląda następująco:

 

Dywizja III
1. Trinergy Team - 105.543 punkty
2. COMPLEXSPORTS POLAND - 38.717 pkt.
3. AT Team - 33.188 pkt.

 

Dywizja IV
1. TRIWAWA - 29.053 - pkt.
2. GT RAT - 26.249 - pkt.
3. TRICLUB - 24.327 - pkt.
4. AKS Polonia Warszawa - 12.220 pkt.

 

Dywizja V
1. Kerberos - 20.847 pkt.
2. dotsport triathlon.team - 13.408 pkt.
3. Tri Universe Triathlon Club - 9.143 pkt.

 

PolskiedruynywrankinguIronmanTriClub20161

 

Punkty dla AT Team zdobyli:
Aleksander Sachanbiński - 11.353 pkt.
Adam Skierkowski - 8.357 pkt.
Robert Wodyński - 6.807 pkt.
Marcin Stajszczyk - 4.432 pkt.
Robert Wojcieszak - 2.239 pkt.

 

AT Team jest społecznością, do której można należeć trenując również w innych klubach. AT Team nie ma własnych zorganizowanych treningów, ale startujemy pod jedym szyldem na zawodach, a także korzystamy ze zniżek, jakie przysługują członkom AT Team. 

 

Co można zyskać dzięki udziału w programie?

 

Bring More Get More
Najliczniejsze trzy kluby na zawodach z serii IM mają dodatkowe przywileje. Największa drużyna w strefie zmian będzie miała specjalny wieszak na rowery z nazwą drużyny. Dwa kluby z największą ilością startujących będą miały zarezerwowane miejsca na wręczeniu nagród. Z kolei trzy najliczniejsze kluby będą mogły się spotkać i zrobić sobie zdjęcie z zawodnikiem PRO.

 

TriClub Priority Entry
Będąc członkiem drużyny dostajesz możliwość wcześniejszych rezerwacji na zawody z serii IM. Dzięki temu będziesz mógł na spokojnie się zarejestrować wraz ze znajomymi z klubu i mieć pewność, że razem wystartujecie.

 

TriClub Village
Czyli wioski drużyn biorących udział mogą pojawić się na wybranych zawodach serii IM po wcześniejszej rezerwacji online. Każdej drużynie przysługuje namiot na trasie zawodów, w którym jest możliwość przebywania podczas rozgrywanych zawodów.

 

TriClub Connect i Newsletter
Co miesiąc będziesz otrzymywać email z nowościami dotyczącymi TriClub Program oraz informację na jakim miejscu aktualnie znajduje się Twoja drużyna. TriClub Connect to społeczność zrzeszająca drużyny na profilu Facebook.

Opublikowane w Wydarzenia

Mistrzostwa Polski Afryki w kategorii M40 tuż tuż! 2 kwietnia około 10 osób z Polski zmierzy się w zawodach Ironman South Africa w Port Elizabeth. Marcin MKON Konieczny wpadł na pomysł, aby umilić i dodać pikanterii tej rywalizacji. Skontaktował się z Ojcem Dyrektorem i zaproponował, że przez 3 ostatnie miesiące do zawodów, a więc styczeń, luty i marzec kilku wybranych przez niego zawodników, będzie "rywalizowało" wirtualnie w przygotowaniach do zawodów. Ostatecznie pomysł przerodził się w obstawianie kilometrów, jakie pokona każdego miesiąca cała piątka, a w tle jest cel charytatywny. O zasadach możecie przeczytać w tekście pt.: "Mistrzostwa Polski M40 w Afryce - mkon ma pomysła", ale w skrócie przypominamy je również w tym tekście. Zaczynamy zabawę.

 

MKON:

"Pierwszy – styczniowy etap w naszej zabawie dotyczyć będzie pływania. Pierwsza z triathlonowych dyscyplin, niby najmniej ważna na dystansie IRONMAN, ale jak powszechnie wiadomo, jeżeli ktoś wyjdzie z wody za daleko, to ma naprawdę małe szanse, aby dogonić tych, którzy wyszli w czołówce.Przypomnę założenia zabawy. Pięciu ścigających się w jakże mi bliskiej kategorii wiekowej M-40 w ramach Ironman South Africa czyli: Marcin Waniewski, Łukasz Grass, Olek Łakomski, Rafał Herman oraz Radek Pawłowski walczą o slota na Hawaje. Zabawa w #MistrzostwachPolskiAfryki w styczniu polega na obstawieniu, ile ŁĄCZNIE kilometrów przepływanie cała piątka na basenie. Jak można wziąć udział w zabawie?

  1. Przekazujesz w ramach swojego rozliczenia rocznego (niekoniecznie w styczniu) 1% na dowolną – wskazaną przez Ciebie organizację pożytku publicznego. Nie potrzebujemy potwierdzeń, świadectw, przelewów itd. Triathlon to sport dla ludzi honorowych, więc wierzymy, że jeśli chcesz się z nami bawić – zapłaciłeś. Jeśli nie płacisz podatku dochodowego (studenci, uczniowie) bierzesz udział w zabawie za darmochę.
  2. Obstawiający powinien podać łączną sumę kilometrów (pełna wartość, bez wartości po przecinku) całej piątki. 
  3. Obstawiamy w komentarzach podając swoje imię i nazwisko oraz liczbę (można oczywiście okrasić to stosownym komentarzem)
  4. Obstawiamy TYLKO RAZ. I ponownie – nikt nie będzie bawił się w sprawdzanie Waszych numerów IP – traktujemy to jako zabawę. Uczciwą zabawę.
  5. 2 lutego podajemy wartość jaką podadzą nam Panowie (przesyłać będą maile do MKON’a – nie znając wartości swoich rywali). Wygrywa osoba, która trafi w wynik. Jeśli takiej osoby nie będzie szukamy osoby najbliżej +\- Przykład: panowie „napływają” 1000km. Najbliższym wynikiem może być 999 lub 1001. W przypadku osób z dwoma podobnymi różnicami nagroda zostanie wylosowana.

Nagrodą w styczniowej edycji konkursu są okularki pływackie Altair marki HUUB. Najnowszy model, w którym możecie wybrać jedną z trzech najlepiej pasujących do aktualnych potrzeb parę szkieł.

 

altairman

 

Zapraszamy do zabawy. Mamy nadzieję, że konkurs oraz sama zabawa jeszcze bardziej zmobilizuje Panów do rywalizacji, nie tyle ze sobą, ale z kolegami z innych krajów. W końcu do zdobycia w M-40 jest aż 8 slotów!

 

SUPLEMENT: Oczywiście kibicujemy nie tylko biorącej w zabawie piątce, ale wszystkim pozostałym startującym w imprezie Polakom".

 

Łukasz Grass: 

Dziękuję MKON za pomysł i logistykę! Szykuje się dobra zabawa. Ze swojej strony dodam, że przygotowujemy również zabawę w obstawianie wyników wszystkich startujących Polaków w Ironman South Afrika. Ponieważ nie ma jeszcze listy startowej na stronach IM, proszę wszystkich, których nie ma na poniższej liście o informację. Dopiszemy i wówczas uruchomimy sondę. 

 

Marcin Waniewski

Łukasz Grass 

Olek Łakomski

Rafał Herman

Radek Pawłowski

Aleksander Sachanbiński 

Dariusz Dąbrowski 

Piotr Gąsiorowski 

 

 

 

 

Opublikowane w Publicystyka
pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 22

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test