brett sutton
Home Aktualności Publicystyka Artykuły w etykiet: ranking

Ranking obejmuje tylko nagrody pieniężne zdobyte podczas zawodów multisportowych (triathlon, duathlon, cross triathlon, aquathlon). Nie są brane pod uwagę wygrane vouchery do wykorzystania w sklepach, nagrody rzeczowe, umowy sponsorskie, stypendia i inne zarobki sportowców. Nagrody pieniężne zdobyte w zagranicznych walutach przeliczane są na złotówki po kursie średnim z dnia zawodów i zaokrąglane. Podane kwoty są takie, jakie zawodnik otrzymał na "czeku", bez uwzględenia podatku od nagród.

 

Aktualizacja na dzień: 24.07.2017 r. 

 

 

Kobiety

 

1. Agnieszka Jerzyk - 43.450 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 1 10.530 zł
Ironman 70.3 Elsinore ME 1/2 IM 18.06.2017 5 9.400 zł
5150 Warsaw Olimpijka 11.06.2017 1 5.610 zł
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 1 1.000 zł

Ironman 70.3 Mallorca

1/2 IM

13.05.2017

4

4.810 zł

Ironman 70.3 South Africa

1/2 IM

29.01.2017

3

9.100 zł

Cross Duathlon Drzonków

10 km/40 km/5 km

30.04.2017

1

3.000 zł

 

2. Maria Cześnik - 22.970 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 2 2.500 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 1 2.000 zł
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 2 4.210 zł
Ironman 70.3 Elsionore ME 1/2 IM 18.06.2017 9 3.760 zł
5150 Warsaw Olimpijka 11.06.2017 2 2.800 zł

Ironman 70.3 Pays d'Aix  

1/2 IM 

 13.05.2017 

2

7.700 zł


3. Ewa Komander - 14.270 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Challenge Geraardsbergen 1/2 IM 02.07.2017 4 4.860 zł
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 2 3.000 zł
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 3 2.110 zł
5150 Warsaw Olimpijka 11.06.2017 5 750 zł

Challenge Salou  

 1/2 IM 

 28.05.2017 

5

3.550 zł

 

4.  Ewa Bugdoł - 8.750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 1 3.000 zł
Triathlon Radłów Sprint 15.07.2017 1 750 zł

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

1

5.000 zł

 

5.  Paulina Kotfica - 6.580 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 2 1.500 zł
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 2 250 zł
5150 Warsaw Olimpijka 11.06.2017 3 1.870 zł

Ironman 70.3 Liuzhou  

 ½ ironman 

 01.04.2017 

6

2.960 zł

  

6. Paulina Klimas - 4.800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 2 1.500 zł
Susz Triathlon Sprint U23 24.06.2017 1 500 zł
Susz Triathlon  Sztafeta 25.06.2017 1 300 zł
Triathlon Series Augustów Sprint 11.06.2017 1 1.500 zł

Triathlon Series Olsztyn  

Sprint 

 14.05.2017 

2

1.000 zł 

 

7. Marta Łagownik - 4.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 1 1.500 zł
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 3 1.000 zł
Susz Triathlon Sprint U23 24.06.2017 2 300 zł
Triathlon Series Augustów Sprint 11.06.2017 2 1.000 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/8 IM

 28.05.2017 

1

300 zł

 

8. Maria Pytel - 4.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 3 800 zł
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 3 1.500 zł
Triathlon Radłów Sprint 15.07.2017 2 500 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 3 500 zł
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 16.06.2017 1 700 zł

 

9. Joanna Sołtysiak - 3.920 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 3 2.000 zł
5150 Warsaw Olimpijka 11.06.2017 4 1.120 zł

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

2

800 zł

 

10.  Izabela Sobańska - 3.800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/2 IM 23.07.2017 1 500 zł
Chęciny Triathlon 1/4 IM 15.07.2017 3 300 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 3 1.000 zł
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 3 1.000 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

1

1.000 zł

  

11. Monika Smaruj - 3.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 2 1.100 zł
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 1 2.000 zł

 

12. Małgorzata Otworowska - 2.300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 1 2.000 zł
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 1 300 zł

 

13.  Aleksandra Rudzińska - 2.200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 1 1.500 zł
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 5 500 zł

Susz Triathlon 

Sprint U23

 24.06.2017 

3

200 zł

 

14.  Mariola Krzemińska - 2.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 2 1.500

Triathlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

1

600 zł

 

15. Roksana Słupek - 2.050 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 4 750 zł

Elemental Tri Series Olsztyn

Sprint

15.05.2017

3

700 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km

30.04.2017

1

600 zł

   

16. Ewelina Pisarek - 2.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 4 1.500 zł

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

3

500 zł

 

16. Aleksandra Sosnowska - 2.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/2 IM 28.05.2017 1 2.000 zł


16.  Paulina Bielińska - 2.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Drzonków 

 10 km/40 km/5 km 

 30.04.2017 

2

2.000 zł

 

17.  Alicja Ulatowska - 1.700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 2 1.000 zł

Triahtlon Dąbrowa Górnicza 

 Sprint 

 11.06.2017 

1

700 zł

 

17. Magdalena Sudak - 1.700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 3 200 zł

Żelazny Triathlon  

Sprint 

 03.06.2017 

1

1.500 zł

 

18. Anna Wiese - 1.590 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 1 400 zł
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 4 350 zł

Mallorca Olympic 

 Olimpijski 

 06.05.2017 

3

840 zł

 

19. Magdalena Biskupska - 1.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/2 IM 28.05.2017 2 1.500 zł

 

19. Aleksandra Sikora - 1.500 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Elemental Tri Series Olsztyn  

Sprint 

 14.05.2017 

1

1.500 zł

 

20. Anna Żychska - 1.400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM 18.06.2017 1 500 zł
Triathlon Energy Gniewino 1/2 IM 28.05.2017 1 500 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

3

400 zł

  

21. Paulina Załucka - 1.200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 6 800 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/4 IM

 28.05.2017 

1

400 zł

 

21. Zuzanna Sudak - 1.200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 3 200 zł

Żelazny Triathlon  

Sprint 

 03.06.2017 

2

1.000 zł

 

21.  Karolina Ruta - 1.200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lwa 1/4 IM 10.06.2017 1 600 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

2

600 zł

 

22.  Oliwia Kwaśkiewicz - 1.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/8 IM 23.07.2017 2 200 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

Triahtlon Dąbrowa Górnicza 

 Sprint 

 11.06.2017 

2

500 zł

 

22. Olimpia Wojtyło - 1.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/2 IM 28.05.2017 3 1.000 zł

 

22.  Anna Lechowicz - 1.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

5

1.000 zł

 

22. Agnieszka Woch - 1.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Drzonków 

 10 km/40 km/5 km 

 30.04.2017 

3

1.000 zł

   

23. Małgorzata Szczęsna- 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 8 500 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 2 300 zł

 

23.  Karolina Żarnowska - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Żelazny Triathlon Sprint 03.06.2017 4 500 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

3

300 zł

 

24. Ewa Wójcik - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

1

750 zł

 

24. Agnieszka Miąsik-Pogodzińska - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

1

750 zł

 

24. Daria Radczuk - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 15.07.2017 

1

750 zł

 

24. Justyna Woźniak - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 15.07.2017 

1

750 zł

 

24. Kinga Lorek - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 4 750 zł

 

24. Karolina Zygo - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Żelazny Triathlon  

Sprint 

 03.06.2017 

3

750 zł

 

25. Rita Biskupska - 700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/8 IM 23.07.2017 3 100 zł
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/8 IM 02.07.2017 1 300 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 2 200 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/8 IM

 28.05.2017 

3

100 zł

 

25. Magdalena Jączyk - 700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Chęciny Triathlon 

 1/4 IM 

 15.07.2017 

1

700 zł

 

25.  Agata Litwin - 700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 1 300 zł

Triahtlon Mietków 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

1

400 zł

  

25. Małgorzata Wąsik - 700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Series Augustów 

 Sprint 

 11.06.2017 

3

700 zł

  

26. Urszula Kafarska - 650 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lwa 1/4 IM 10.06.2017 2 400 zł
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 6 250 zł

 

27.  Ewelina Szabelska - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

7

600 zł

 

27.  Dominika Kozak - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 2 300 zł

Triahtlon Dąbrowa Górnicza 

 Sprint 

 11.06.2017 

3

300 zł

 

27. Katarzyna Kaczkowska - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 3 200 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/2 IM

 28.05.2017 

2

400 zł

 

27. Olga Masłowska - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

1

600 zł


28. Agnieszka Kubik - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 3 200 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/4 IM

 28.05.2017 

2

300 zł

  

28. Anna Halska - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 2 300 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

5

200 zł

 

28. Ewa Kuzior - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Chęciny Triathlon 

 1/4 IM 

 15.07.2017 

2

500 zł

 

28.  Agata Sobielga - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

10

200 zł

 

28. Aleksandra Urbankiewicz - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/2 IM 02.07.2017 1 500 zł

 

28. Anna Ranoszek - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 5 500 zł

 

28. Natalia Rypel - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 9 300 zł
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 3 200 zł

 

28. Justyna Lesiecka - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 1 500 zł

 

28. Aneta Turalska - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 16.06.2017 2 500 zł

   

29.  Karina Woźniak - 450 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 2 200 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

4

250 zł

 

30. Joanna Żmich-Fórmaniak - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/2 IM 

 23.07.2017 

2

400 zł

 

30. Aleksandra Góralska - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/4 IM 02.07.2017 1 400 zł

 

30. Bożena Miasojedow - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/2 IM 02.07.2017 2 400 zł

 

30. Marta Konarzewska - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM 18.06.2017 2 400 zł

 

30. Magdalena Lenz - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 1 400 zł

 

30. Marta Sikora - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 1 400 zł

 

30. Justyna Małek - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 3 400 zł

 

30.  Agata Zachwieja - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

2

400 zł

 

30. Aleksandra Jędrzejewska - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

2

400 zł

  

30.  Izabela Janusz - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

2

400 zł

 

31. Bożena Pędowska - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

31. Anna Książek - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

31. Magdalena Skorek - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

31. Magdalena Kotra-Truszczyńska - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

32. Magdalena Mielnik - 330 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Taca de Portugal Sprint 19.03.2017 5 330 zł

  

33. Natalia Krawczyk - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/8 IM 23.07.2017 1 300 zł

 

33. Anna Maliszewska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/2 IM 

 23.07.2017 

3

300 zł

 

33. Monika Tofilska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Bogusława Garczyńska-Wąs - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Justyna Tarnowska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Marta Szczypiór - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Agnieszka Chudek - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Paulina Zygo - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Katarzyna Sowa - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Barbara Lizis - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

 

33. Agnieszka Dudaniec-Tarkowska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/4 IM 02.07.2017 2 300 zł

 

33.  Aleksandra Karwacka - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

1

300 zł

 

33. Maja Ryczak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 5 300 zł

 

33. Agnieszka Gadomska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 1 300 zł

  

33. Anna Krzyżanowska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 2 300 zł

  

33. Maria Wolff-Stefaniak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 4 300 zł

 

33. Karolina Jurczak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

4

300 zł

 

33. Monika Chodyna - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 5 300 zł

 

33. Gabriela Czyż - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/2 IM

 28.05.2017 

3

300 zł

  

33.  Agnieszka Burdelak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

3

300 zł

 

33.  Klaudia Petters - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/4 IM 

 10.06.2017 

2

300 zł

 

33.  Katarzyna Modrzejewska - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Polanica 

 2,5 km-10 km-2,5 km 

 10.06.2017 

1

300 zł

 

34. Magdalena Zwolińska - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

3

250 zł

 

34. Agnieszka Pelc-Wanielista - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

3

250 zł

 

34. Joanna Syrowiecka - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 Sprint 

 15.07.2017 

3

250 zł

 

34.  Hanna Kaźmierczak - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

Sztafeta 

 25.06.2017 

2

250 zł

 

34.  Kaja Kwiatkowska - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Żelazny Triathlon Sprint 03.06.2017 5 250 zł

  

35. Karolina Błażejewska-Golińska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/8 IM 02.07.2017 3 100 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 3 100 zł

 

35. Małgorzata Palus - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Amelia Mika - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Aleksandra Marianek - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Bożena Chmielewska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Monika Beyer-Wróblewska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Agata Tudek - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Daria Ogrodowczyk - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Karolina Darnowska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/8 IM 02.07.2017 2 200 zł

 

35. Katarzyna Komorowska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/4 IM 02.07.2017 3 200 zł

  

35.  Magdalena Kaczko - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

2

200 zł

  

35. Anna Sterna - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 3 200 zł

 

35. Marta Motylewska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 5 200 zł

 

35.  Izabela Bąkowska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł

 

35. Oktawia Lewandowska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

5

200 zł

 

35. Hanna Janczak - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/4 IM

 28.05.2017 

3

200 zł


35. Aleksandra Sypniewska-Lewandowska - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/8 IM

 28.05.2017 

2

200 zł


35.  Anna Hotała - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

4

200 zł


35.  Monika Grajek- 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł


35.  Małgorzata Opala - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/4 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł

 

36.  Magdalena Giet - 150 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

1

150 zł

 

37. Marta Ostaszewska - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

37. Wioleta Dąbkowska - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 100 zł

 

37. Elżbieta Kępińska - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 3 100 zł

 

37. Monika Żołądek - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 100 zł

 

37. Agnieszka Zarzeczna - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 3 100 zł

 

37.  Genowefa Lange - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

3

100 zł

 

37.  Karolina Rudnicka - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

2

100 zł

  

37. Joanna Woźniak - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 3 100 zł

 

37. Agnieszka Burżacka-Tyc - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 6 100 zł

 

37. Małgorzata Chojnacka - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

5

100 zł

 

38. Martyna Ulikowska - 50 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

3

50 zł

 



Mężczyźni


1. Łukasz Kalaszczyński - 13.330 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 1 10.530 zł

5150 Warsaw 

 Olimpijka 

 11.06.2017 

2

2.800 zł


2. Mateusz Kaźmierczak - 8.460 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 1 2.500 zł
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 2 250 zł
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 2 4.210 zł

Triathlon Sieraków 

 1/2 IM

 28.05.2017 

2

1.500 zł

 

3. Tomasz Szala - 7.730 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 2 2.500 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 2 2.000 zł
Challenge Poznań 1/4 IM 24.06.2017 3 2.110 zł

5150 Warsaw 

 Olimpijka 

 11.06.2017 

4

1.120 zł

 

4. Miłosz Sowiński - 5.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 1 3.000 zł
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 3 1.000 zł
Susz Triathlon Sprint U23 24.06.2017 1 500 zł

Elemental Tri Series Olsztyn  

Sprint 

 14.05.2017 

2

1.000 zł

 

5. Bartosz Banach - 5.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 2 3.000 zł

Triathlon Sieraków 

 1/2 IM

 28.05.2017 

1

2.000 zł


6. Robert Karaś - 4.400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Emsdetten Triathlon double ironman 10.06.2017 1 2.100 zł

Ironcat L'Ampolla 

 ironman

 21.05.2017 

1

2.300 zł


7. Kamil Damentka - 3.800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 2 1.500 zł
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 3 200 zł
Triathlon Series Augustów Sprint 11.06.2017 1 1.500 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

1

600 zł

  

8. Mikołaj Luft - 3.700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 3 1.500 zł
Chęciny Triathlon 1/4 IM 15.07.2017 1 700 zł

Triathlon Skarżysko-Kamienna  

Olimpijski

 02.07.2017 

3

1.500 zł

 

9. Przemysław Szymanowski - 3.600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM 16.07.2017 1 750 zł
Triathlon Radłów Sprint 15.07.2017 1 750 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski 02.07.2017 5 700 zł
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 1 700 zł

Triathlon Series Augustów 

 Sprint 

 11.06.2017 

3

700 zł

 

10. Tomasz Marcinek - 3.550 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 2 1.000 zł
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 4 750 zł
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 1 300 zł

Elemental Tri Series Olsztyn  

Sprint 

 14.05.2017 

1

1.500 zł

 

11. Sylwester Kuster - 3.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 1 1.500 zł

Susz Triathlon 

 Sprint

 24.06.2017 

1

2.000 zł

 

12. Tomasz Spaleniak - 3.400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 1 400 zł
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/4 IM 02.07.2017 1 400 zł
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 5 1.000 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 1 400 zł
Triathlon Energy Gniewino 1/4 IM 28.05.2017 3 200 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

1

1.000 zł

 

12. Radosław Psiuk - 3.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Drzonków 

 10 km/40 km/5 km 

 30.04.2017 

1

3.000 zł

   

13. Jakub Woźniak - 2.950 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM AG 15.07.2017 2 350 zł
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 3 2.000 zł
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 1 400 zł

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

7

200 zł

   

13. Konrad Zdun - 2.950 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM AG 15.07.2017 1 750 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint 02.07.2017 3 500 zł
Triathlon Dąbrowa Górnicza Sprint 11.06.2017 1 700 zł

Triathlon Żelazny  

Sprint 

 03.05.2017 

2

1.000 zł

 

19. Filip Przymusiński - 2.900 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 2 1.100 zł
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 6 800 zł
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 2 500 zł

Triathlon Sieraków 

1/4 IM

 27.05.2017 

3

500 zł

 

14. Daniel Juszkowiec - 2.150 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 3 200 zł
Triathlon Series Augustów Sprint 11.06.2017 2 1.00 zł
Żelazny Triathlon Sprint 03.06.2017 3 750 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

5

200 zł

   

15. Paweł Najmowicz - 2.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/4 IM 02.07.2017 2 300 zł
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 4 1.500 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/4 IM

 28.05.2017 

2

300 zł

 

16. Paweł Traczyk - 2.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 1 2.000 zł

 

16. Tomasz Brembor - 2.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sztafeta 25.06.2017 1 300 zł

Triathlon Sieraków

1/4 IM

27.05.2017

1

1.000 zł

Elemental Tri Series Olsztyn

Sprint

14.05.2017

3

700 zł

 

17. Dominik Pikorski - 1.950 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM AG 15.07.2017 3 250 zł
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 2 1.500 zł
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 3 200 zł


18. Marcin Ławicki - 1.870 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

5150 Warsaw 

 Olimpijka 

 11.06.2017 

3

1.870 zł

        

29.  Mariusz Pirek - 1.600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

7

600 zł

Triathlon Sieraków

1/2 IM

28.05.2017

3

1.000 zł

 

26. Marek Jaskółka - 1.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 1 1.500 zł

 

20. Paweł Miziarski - 1.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/2 IM 02.07.2017 1 500 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM 18.06.2017 1 500 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/2 IM

 28.05.2017 

1

500 zł

 

20. Jacek Tyczyński - 1.500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Żelazny  

Sprint 

 03.05.2017 

1

1.500 zł

     

21. Łukasz Lis - 1.300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 3 1.000 zł

  

35.  Sebastian Najmowicz - 1.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sława 1/3 IM 23.07.2017 3 800 zł

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

9

300 zł

 

22. Igor Siódmiak - 1.100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/8 IM 02.07.2017 1 300 zł
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 2 200 zł
Triathlon Energy Gniewino 1/8 IM 28.05.2017 1 300 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

3

300 zł

 

23. Sergiusz Sobczyk - 1.000 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Skarżysko-Kamienna  

Olimpijski

 02.07.2017 

4

1.000 zł

 

23. Kamil Głąb - 1.000 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Drzonków 

 10 km/40 km/5 km 

 30.04.2017 

3

1.000 zł

    

29. Michał Kosior - 900 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 2 300 zł

Triathlon Skarżysko-Kamienna  

Olimpijski

 02.07.2017 

6

600 zł

 

24. Robert Czysz - 900 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lwa 1/8 IM 10.06.2017 1 600 zł

Triathlon Sieraków

 1/4 IM 

 27.05.2017 

5

300 zł


25. Kacper Adam - 850 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Mietków 1/4 IM 11.06.2017 1 600 zł

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

6

250 zł


25. Maciej Chmura - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Mietków 1/4 IM 11.06.2017 2 400 zł
Triathlon Mietków 1/8 IM 10.06.2017 1 400 zł

 

25. Krzysztof Horodecki - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów Sprint 15.07.2017 2 500 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

26. Piotr Saniawa - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł
Żelazny Triathlon Sprint 03.06.2017 4 500 zł

 

26.  Michał Oliwa - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint 24.06.2017 5 500 zł

Susz Triathlon 

Sprint U23

 24.06.2017 

2

300 zł

 

26. Mateusz Petelski - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon 1/2 IM 25.06.2017 10 200 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

2

600 zł

 

26.  Michał Lisieński - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Trzebinia Sprint 18.06.2017 2 300 zł

Triahtlon Dąbrowa Górnicza 

 Sprint 

 11.06.2017 

2

500 zł

 

26. Krzysztof Hadas - 800 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sieraków

1/4 IM

27.05.2017 

2

800 zł


27. Maciej Nosek - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

1

750 zł

 

27. Michał Szumiec - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

1

750 zł

 

27. Piotr Brodzki - 750 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 4 750 zł

 

28. Sylwester Swat - 700 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Sieraków 1/4 IM 27.05.2017 3 500 zł

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

5

200 zł

  

29. Jacek Krawczyk - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint U23 24.06.2017 3 200 zł

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

2

400 zł

 

29.  Marcin Kutkowski - 600 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/4 IM 

 10.06.2017 

1

600 zł

  

30. Jan Popławski - 550 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł
Żelazny Triathlon Sprint 03.06.2017 5 250 zł

 

31. Jakub Kimmer - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/2 IM 

 23.07.2017 

1

500 zł

 

31. Robert Filipiak - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Chęciny Triathlon 

 1/4 IM 

 15.07.2017 

2

500 zł

 

31. Michał Winczewski - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Susz Triathlon Sprint AG 24.06.2017 5 500 zł

 

31. Andrzej Szczużewski - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

 1/2 IM 

 25.06.2017 

8

500 zł

 

31. Norbert Giecewicz - 500 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 1 500 zł

   

32. Jacek Garbacik - 450 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Radłów 1/4 IM AG 16.07.2017 3 250 zł
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

31. Marcin Mroczek - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/2 IM 

 23.07.2017 

2

400 zł

 

33. Marcin Konieczny - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/2 IM 02.07.2017 2 400 zł

 

33. Paweł Czajkowski - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM 18.06.2017 2 400 zł

 

33. Rafał Piekarski - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 3 400 zł

  

33. Maciej Kubiak - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

3

400 zł

 

33. Michał Czapiński - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/2 IM

 28.05.2017 

2

400 zł

 

33. Daniel Formela - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/4 IM

 28.05.2017 

1

400 zł

 

33.  Michał Kutkowski - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/4 IM 

 10.06.2017 

2

400 zł

 

33.  Jakub Stanoch - 400 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

2

400 zł

 

34. Krzysztof Hołda - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

34. Rafał Madej - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

34. Maciej Brzyski - 350 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

2

350 zł

 

37. Marek Biegała - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/8 IM 23.07.2017 3 100 zł
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/8 IM 02.07.2017 2 200 zł

 

31. Marek Barczewski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/8 IM 

 23.07.2017 

1

300 zł

 

31. Jakub Żydkiewicz - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/2 IM 

 23.07.2017 

3

300 zł

 

35. Łukasz Kozioł - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Chęciny Triathlon 

 1/4 IM 

 15.07.2017 

3

300 zł

 

35. Dominik Szymanowski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 6 100 zł

 

35. Andrzej Szczepanik - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Krzysztof Polak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Marek Mazurkiewicz - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Janusz Kornes - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Artur Czerwiec - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

  

35. Mariusz Bratek - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Bartosz Łuczak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Leszek Kępiński - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Stanisław Filuś - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Jacek Kluźniak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 300 zł

 

35. Andrzej Świderski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/2 IM 02.07.2017 3 300 zł

  

35.  Piotr Kirpsza - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

1

300 zł

 

35.  Kamil Ferenc - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

1

300 zł

 

35. Radek Buszan - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM 18.06.2017 3 300 zł

 

35. Maciej Kosmala - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 2 300 zł

 

35. Jakub Ruciński - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 1 300 zł

 

35. Mateusz Cieślik - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 2 300 zł

 

35. Adrian Wilk - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 1 300 zł

 

35. Piotr Kalinowski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 4 300 zł

 

35. Krzysztof Augustyniak - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

ChampionMan Duathlon Czempiń 

 10 km/60 km/10 km 

 13.05.2017 

4

300 zł

  

35. Michał Twarowski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/2 IM

 28.05.2017 

3

300 zł

   

35. Marek Szewczyk - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Mietków

 1/4 IM 

 11.06.2017 

3

300 zł

 

35. Grzegorz Rogacz - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Dąbrowa Górnicza 

 Sprint 

 11.06.2017 

3

300 zł

 

35. Sebastian Chojnowski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Polanica 

5 km-20 km-2,5 km 

 10.06.2017 

1

300 zł

 

35. Paweł Kulikowski - 300 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Cross Duathlon Polanica 

 2,5 km-10 km-2,5 km

 10.06.2017 

1

300 zł

  

36. Wojciech Hoffmann - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

3

250 zł

 

36. Michał Kosmowski - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 1/4 IM AG 

 16.07.2017 

3

250 zł

 

36. Tomasz Ligęza - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Radłów 

 Sprint 

 15.07.2017 

3

250 zł

 

36. Robert Wilkowiecki - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Susz Triathlon 

Sztafeta 

 25.06.2017 

2

250 zł

 

36. Maciej Falbogowski - 250 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Aquathlon Rumia 

 800 m/5 km 

 30.04.2017 

4

250 zł

 

31. Ireneusz Pawlak - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Bełchatów 

 1/8 IM 

 23.07.2017 

2

300 zł

 

29. Michał Wojtyło - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM 23.07.2017 3 200 zł

 

37. Roman Nowak - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/8 IM 02.07.2017 3 100 zł

Triathlon Energy Gniewino 

1/8 IM

 28.05.2017 

3

100 zł

 

37. Remigiusz Kot - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Jerzy Ulfik - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Piotr Chmiel - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

  

37. Piotr Górka - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Mateusz Fijałkowski - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Jakub Piękoś - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Zenon Michalczuk - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Raphael Mielke - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Tomasz Sarna - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Jakub Jasiński - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

 

37. Dawid Mielke - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 200 zł

  

37. Mateusz Koper - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Lidzbar Welski 1/4 IM 02.07.2017 3 200 zł

 

37.  Kamil Kołosowski - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

2

200 zł

 

37.  Sławomir Szurek - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

2

200 zł

 

37. Adam Zięba - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM 18.06.2017 3 200 zł

 

37. Adrian Jankowski - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 2 200 zł

 

37. Wojciech Greguła - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Olimpijski 18.06.2017 3 200 zł

 

37. Piotr Małek - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon o Puchar Płocka Sprint 17.06.2017 5 200 zł

   

37. Emil Wydarty - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Energy Gniewino 

1/8 IM

 28.05.2017 

2

200 zł

 

37. Michał Nawracaj - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Mietków

 1/4 IM 

 11.06.2017 

1

200 zł

 

37.  Mateusz Tylek - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Mietków 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł

 

37.  Bartosz Michałowski - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/4 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł

 

37. Aleksander Sęczkowski - 200 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triahtlon Lwa 

 1/8 IM 

 10.06.2017 

3

200 zł

 

38. Filip Graczyk - 150 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

8

150 zł

 

39. Radek Pawłowski - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Mirosław Raczyński - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Andrzej Erbel - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Rafał Bogus - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Jakub Abramiuk - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Krzysztof Wójcik - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Patryk Sowiński- 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Dariusz Ziental - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Tomasz Mazurski - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 1 100 zł

 

39. Marcin Mazurek - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Adam Pietras - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 3 100 zł

 

39. Anita Zarychta - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint AG 02.07.2017 2 100 zł

 

39.  Adam Nizio - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sokółka 

1/8 IM 

 25.06.2017 

3

100 zł

 

39.  Roman Baran - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Silverman Cross Triathlon 

 Sprint 

 25.06.2017 

3

100 zł

 

39. Radek Biegała - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM 18.06.2017 3 100 zł

 

39. Remigiusz Rogiewicz - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda
Triathlon Lipiany Sprint 18.06.2017 3 100 zł

  

39. Wojciech Grądzki - 100 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

9

100 zł

  

39. Marek Kowalczyk - 100 zł


Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Mietków 

 1/4 IM 

 11.06.2017 

5

100 zł

 

40. Aleksander Wostal - 50 zł

 

Zawody Dystans Data Miejsce   Nagroda

Triathlon Sieraków 

 1/4 IM 

 27.05.2017 

10

50 zł

 


 

Najwyższe pule nagród finansowych na zawodach w Polsce 2017:


1. Challenge Poznań 1/4 IM - 33.680 zł

2. Susz Triathlon 1/2 IM - 29.800 zł

3. Triathlon Skarżysko Kamienna Sprint kat. wiekowe - 28.800 zł

4. 5150 Warsaw - 24.300 zł

5. Triathlon Radłów 1/4 IM - 14.000 zł

6. Triathlon Skarżysko-Kamienna Olimpijski - 12.700 zł

7. Cross Duathlon Drzonków - 12.000 zł

8. Susz Triathlon Sprint PRO - 11.500 zł

8. Susz Triathlon Sprint kat. wiekowe - 11.500 zł

9. Triathlon Radłów 1/4 IM kat. wiekowe - 10.800 zł

10. Żelazny Triathlon Sprint - 8.000 zł

10. Triathlon Sieraków 1/2 IM - 8.000 zł

11. Triahtlon Sieraków 1/4 IM - 7.400 zł

12. Triathlon Sława 1/3 IM - 6.800 zł

13. Triathlon Series Augustów Sprint - 6.400 zł

13. Triathlon Series Olsztyn Sprint - 6.400 zł

14. Triathlon Skarżysko-Kamienna Sprint - 6.000 zł

15. ChampionMan Duathlon Czepiń - 5.000 zł

16. Triathlon o Puchar Płocka Sprint - 4.400 zł

17. Aquathlon Rumia - 3.500 zł

18. Triathlon Mietków 1/4 IM - 3.200 zł

19. Triahtlon Radłów 1/4 IM - 3.000 zł

19. Chęciny Triathlon 1/4 IM - 3.000 zł

19. Susz Triathlon Sztafety - 3.000 zł

19. Triathlon Dąbrowa Górnicza Sprint - 3.000 zł

20. Triathlon Lwa 1/4 IM - 2.400 zł

20. Triathlon Lwa 1/8 IM - 2.400 zł

20. Triathlon Energy Bełchatów 1/2 IM - 2.400 zł

20. Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/2 IM - 2.400 zł

20. Triathlon Energy Starogard Gdański 1/2 IM - 2.400 zł

20. Triathlon Energy Gniewino 1/2 IM - 2.400 zł

21. Susz Triathlon Sprint U23 - 2.000 zł

21. Triathlon Lipiany Olimpijka - 2.000 zł

22. Triathlon Trzebinia Sprint - 1.800 zł

22. Triathlon Mietków 1/8 IM - 1.800 zł

22. Triathlon Energy Bełchatów 1/4 IM - 1.800 zł

22. Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/4 IM - 1.800 zł

22. Triathlon Energy Starogard Gdański 1/4 IM - 1.800 zł

22. Triathlon Energy Gniewino 1/4 IM - 1.800 zł

23. Triathlon Sokółka 1/8 IM - 1.200 zł

23. Triathlon Lipiany Sprint - 1.200 zł

23. Triathlon Energy Bełchatów 1/8 IM - 1.200 zł

23. Triathlon Energy Lidzbark Welski 1/8 IM - 1.200 zł

23. Triathlon Energy Starogard Gdański 1/8 IM - 1.200 zł

23. Triathlon Energy Gniewino 1/8 IM - 1.200 zł

24. Silverman Cross Triathlon Sprint - 900 zł

25. Cross Duathlon Polanica giga - 600 zł

25. Cross Duathlon Polanica mini - 600 zł

Opublikowane w Wydarzenia

Kto w Polsce jest najszybszym ironmanem? Aby tego się dowiedzieć stworzyłem ranking Polaków, którzy mogą pochwalić się złamaniem bariery 9 godzin na dystansie ironman (3,8-190-42,2). U kobiet przyjąłem barierę 10 godzin. Najszybszym polskim triathlonistą na dystansie ironman jest Marek Jaskółka (8:14:37). Sześć raz osiągnął czas poniżej 9 godzin. Oprócz Marka, Grzegorz Zgliczyński, Robert Karaś, Marcin Konieczny i Roman Pustułka powtórzyli wynik lepszy niż 9 godzin, więcej niż jeden raz. U kobiet jedynie trzy zawodniczki złamały barierę 10 godzin na dystansie ironman. Najszybszą triathlonistką na tym dystansie jest Ewa Dederko (9:44:38). 

 

Aktualizacja 03.07.2017: Olga Kowalska czas 9:59:26 Ironman Klagenfurt - 3 miejsce na liście.

 

Najlepsze czasy Polaków SUB-9 na dystansie ironman

 

Ranking

Czas

Zawodnik

Miejsce i rok

1

8:14:37

Marek Jaskółka

IM Barcelona 2015

2*

8:23:48

Marek Jaskółka

Challenge Almere 2016

3

8:28:09

Mikołaj Luft

IM Barcelona 2015

4*

8:29:40

Robert Karaś

PolskaMan Wolsztyn 2015

5*

8:29:54

Robert Karaś

Ironcat L'Ampolla 2017

6*

8:35:09

Roman Pustułka

Austria Triathlon 1999

7

8:38:26

Marek Jaskółka

IM Arizona 2012

8

8:40:40

Marek Jaskółka

IM Switzerland 2014

9*

8:41:55

Grzegorz Zgliczyński

ME Almere 1991

10*

8:42:32

Marek Jaskółka

Challenge Weymouth 2015

11*

8:42:47

Bogumił Głuszkowski

ME Jümme 1995

12

8:43:05

Grzegorz Zgliczyński

IM Roth 1992

13

8:43:07

Paul Wiśniewski

IM Western Australia 2008

14*

8:48:05

Marcin Konieczny

Challenge Roth 2014

15

8:48:27

Marek Jaskółka

IM Kona 2014

16*

8:50:20

Robert Karaś

Challenge Roth 2015

17*

8:51:33

Marek Kalwat

ME Jümme 1995

18

8:52:46

Marcin Konieczny

IM Barcelona 2016

19

8:53:21

Grzegorz Zgliczyński

IM Roth 1990

20*

8:55:57

Maciej Chmura

Challenge Poznań 2017

21

8:56:32

Grzegorz Wiśniowski

IM Barcelona 2016

22*

8:56:37

Jakub Czaja

Challenge Copenhagen 2012

23

8:58:14

Roman Pustułka

IM Roth 2000

24

8:58:39

Filip Przymusiński

IM Barcelona 2016

25

8:59:13

Mariusz Olejniczak

IM Klagenfurt 2014

26

8:59:43

Grzegorz Zgliczyński

IM Kona 1991

 

Wyniki na skróconej trasie, poza zestawieniem.

08:13:29 Marek Jaskółka IM Cozumel 2013


Najlepsze czasy Polek SUB-10 na dystansie ironman

 

Ranking

Czas

Zawodniczka

Miejsce i rok

1

9:44:38

Ewa Dederko

IM Switzerland 2005

2

9:56:43

Magdalena Biskupska

IM Barcelona 2015

3

9:59:26

Olga Kowalska

IM Klagenfurt 2017

Wyniki na skróconej trasie, poza zestawieniem.
09:02:08 Ewa Bugdol Challenge Family

* oznacza zawody innych marek niż seria Ironman

 

Lista została opracowana między innymi na podstawie zestawień Dariusza Sidora Lista Polskich Ironmanów


Jak te wyniki mają się do światowej czołówki?


Na świecie lista najszybszych czasów obejmuje wyniki o godzinę szybsze zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Odpowiednio SUB-8 i SUB-9. Bariera 8 godzin przez mężczyzn została złamana 64 razy przez 40 zawodników, a w samym 2016 roku 13 razy. U kobiet bariera SUB-9 została złamana 150 razy przez 63 zawodników, w ubiegłym roku było 17 takich wyników. Statystycznie patrząc nieco łatwiej jest złamać kobietom 9 godzin niż mężczyznom 8 godzin, lecz okrągła liczba SUB-9 jest czytelniejsza.


Gdzie najczęściej są uzyskiwane czasy SUB-8 i SUB-9?


Najszybszą trasą jest od lat Challenge Roth, na której 25 mężczyzn osiągnęło czasy poniżej 8 godzin i 38 kobiet czasy poniżej 9 godzin. Challenge Roth to także trasa, na której są bite rekordy świata. Obecne rekordy należą do Jana Frodeno (GER) 7:35:39 i do Chrissie Wellington (AUS) 8:18:13. Jeżeli mówimy o serii Ironman to najczęściej uzyskiwane czasy SUB-8 i SUB-9 są na Ironman Klagenfurt.


Kto najczęściej łamał barierę SUB-8 i SUB-9?


Aż czterokrotnie bariera SUB-8 została złamana przez: Sebastiana Kienle (GER), Chrisa McCormacka (AUS), Brenta McMahon (CAD), Marino Vanhoenackera (BEL).

Pod tym względem rekordzistką u kobiet jest Yvonne van Vlerken (NED), która ma na swoim koncie 12 wyników poniżej 9 godzin.


TOP 10 najszybszych czasów na świecie mężczyzn


Ranking

Czas

Zawodnik

Miejsce i rok

1*

7:35:39

Jan Frodeno

Challenge Roth 2016

2

7:40:23

Tim Don

IM Brasil 2017

3*

7:41:33

Andreas Raelert

Challenge Roth 2011

4

7:44:29

Lionel Sanders

IM Arizona 2016

5

7:45:58

Marino Vanhoenacker

IM Klagenfurt 2011

6

7:46:10

Brent McMahon

IM Brazil 2016

7

7:48:43

Ivan Rana

IM Klagenfurt 2014

8

7:48:45

Marino Vanhoenacker

IM Klagenfurt 2015

9

7:49:18

Patrick Nilsson

IM Copenhagen 2016

10

7:49:48

Jan Frodeno

IM Frankfurt 2015

Link do pełnego zestawienia: Sub-8 iron men the list

TOP 10 najszybszych czasów na świecie kobiet

 

Ranking

Czas

Zawodniczka

Miejsce i rok

1*

8:18:13

Chrissie Wellington

Challenge Roth 2011

2*

8:19:13

Chrissie Wellington

Challenge Roth 2010

3*

8:22:04

Daniela Ryf

Challenge Roth 2016

4*

8:31:59

Chrissie Wellington

Challenge Roth 2009

5

8:33:56

Chrissie Wellington

IM Port Elizabeth 2011

6

8:34:51

Caroline Steffen

IM Melbourne 2012

7

8:36:13

Chrissie Wellington

IM Arizona 2010

8

8:37:36

Eva Wutti

IM Copenhagen 2013

9*

8:38:53

Mirinda Carfrae

Challenge Roth 2014

10*

8:39:24

Rebekah Keat

Challenge Roth 2009

Link do pełnego zestawienia: Sub-9 iron women the list
Opublikowane w Publicystyka

Ranking tworzony przez Challenge Family pod tytułem "Worlds Top 50 Prize Money Rankings" obejmuje tylko nagrody zdobyte podczas zawodów multisportowych w roku 2016. Brane są pod uwagę wszystkie dystanse i wszystkie zawody. Nie są tutaj wliczone przychody z innych źródeł takich jak sponsorzy, kontrakty czy inne zarobki.

 

Tylko dwie kobiety przekroczyły 200 tys. dolarów, żaden mężczyzna nie uzyskał takiego wyniku w tym roku. U mężczyzn zaledwie 6 zawodników i u kobiet tylko 4 zawodniczki przekroczyły barierę 100 tys. dolarów. Gdyby sprawdzić dalsze miejsca rankingowe, to już w okolicach 20 miejsca pojawia się bariera 50 tys. dolarów. Poniżej miejsca 50. zarobki z nagród pieniężnych spadają poniżej 20 tys. dolarów. Jeżeli którykolwiek z Polaków znalazłby się nawet w końcówce rankingu 50. triathlonistów, pozwoliłoby to na przyzwoite życie, natomiast patrząc na realia takich krajów jak Australia, USA czy Wielka Brytania, to mówimy o minimalnej pensji. Dlatego pomoc sponsorska jest kluczowa dla większości zawodowych triathlonistów.

 

Są trzy sposoby, aby znaleźć się w czołówce rankingu. Pierwszy sposób to wygrana jednych z najbardziej opłacalnych zawodów jakimi są Hawaje (120 tys. dolarów), tak zrobił Jan Frodeno, który w tym roku wystartował zaledwie cztery razy (Kona, Roth, Lanzarote i połówka w Dubaju). Jest to zawodnik, który skupił się na najdłuższym dystansie ironman. Drugi sposób to liczne starty na dystansie połowy ironmana. Posłużę się tutaj przykładem Lionela Sandersa, który zaliczył aż 10 startów, z czego 6 wygrał, aby uzbierać kwotę 115 tys. dolarów. Trzeci sposób to znaleźć się jak najwyżej w rankingu WTS na dystansie olimpijskim. Aby tego dokonać trzeba regularnie zajmować czołowe miejsca w serii mistrzostw świata na tym dystansie. Ranking WTS oferuje największą pulę nagród. Na koniec sezonu do podziału między zawodników jest aż 755.000 dolarów.

 

Przyjrzyjmy się teraz, które zawody oferują największe pule nagród.

 

ITU World Triathlon Series Rankings 2016 - $755.000

Ironman World Championship - Kailua-Kona - $651.500

Island House Invitational Triathlon - $500.000

ITU World Triathlon Grand Final Cozumel - $280.000

Ironman 70.3 World Championship - Mooloolaba - $250.000

Zawody z serii mistrzostw świata WTS - $150.000

Mistrzostwa kontynentalne Ironman - $150.000

Ranking końcowy Challenge Family - $140.000

Ironman - $25.000 - $100.000

Puchary Świata ITU - $60.000

70.3 Ironman - $15.000 - $60.000

Challenge Family długi i średni - $19.000 - $38.000

Liga triathlonu USA - $24.000

Puchar Europy ETU - $11.000 - $14.000

 

10 mężczyzn z największymi wygranami pieniężnymi w 2016 roku

 

1

Mola

Mario

ESP

$187.300

 

2

Frodeno

Jan

GER

$159.067

 

3

Kienle

Sebastian

GER

$139.750

 

4

Brownlee

Jonathan

GBR

$139.000

 

5

Murray

Richard

RSA

$119.500

 

6

Sanders

Lionel

CAN

$115.000

 

7

Alarza

Fernando

ESP

$95.000

 

8

Reed

Tim

AUS

$89.500

 

9

Lange

Patrick

GER

$75.000

 

10

Bozzone

Terenzo

NZL

$74.470

Link do pełnego rankingun: RANKING TOP 50 MĘŻCZYN

 

10 kobiet z największymi wygranymi pieniężnymi w 2016 roku

 

1

Duffy

Flora

BER

$236.625

 

2

Jorgensen

Gwen

USA

$200.500

 

3

Ryf

Daniela

SUI

$179.317

 

4

Lawrence

Holly

GBR

$110.000

 

5

Carfrae

Mirinda

AUS

$90.250

 

6

Hauschildt

Melissa

AUS

$79.000

 

7

Zaferes

Katie

USA

$75.300

 

8

Wurtele

Heather

CAN

$71.807

 

9

Ueda

Ai

JPN

$70.975

 

10

Jenkins

Helen

GBR

$67.200

Link do pełnego rankingu: RANKING TOP 50 KOBIET

Opublikowane w Publicystyka

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test