Puchar Polski w Olsztynie dla Sikory i Marcinka!

Niedzielne zawody w Olsztynie zainaugurowały tegoroczny cykl Elemental Tri Series, a także Puchar Polski w Triathlonie. Impreza zlokalizowana w Centrum Rekreacyjno-Sportowym nad jeziorem Ukiel przyciągnęła setki triathlonistów, a także biegaczy.

Jako pierwsze miały miejsce zawody biegowe na 10 km, w których zwyciężyli Piotr Ilski i Mariola Sudzińska. Następnie zostały rozegrane zawody towarzyszące dla dzieci pod nazwą Elemental Kids. Najmłodsi mieli do pokonania 200, 500 lub 1000 m. Na linii startu stanęło ponad 120 dzieci.

NAS0343_2000px

Po startach dzieci, na trasę triathlonu wyruszyli zawodnicy zmagający się z dystansem supersprinterskim, gdzie mieli do przepłynięcia 0,2 km, przejechania na rowerze 10 km oraz przebiegnięcia 2,5 km. Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie był Kuba Kowalski, natomiast najlepszą zawodniczką była Magdalena Sudak (oboje UKS G-8 Bielany Warszawa).

Na dystansie sprinterskim wystartowało niemal 200 uczestników. Zawodnicy do pokonania mieli 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Wśród panów tryumfował Tomasz Marcinek z KS AZS-AWF Katowice z czasem 54:55. Jako drugi na metę wbiegł Miłosz Sowiński z AZS AWF Wrocław Triathlon Pro Team, który pokonał cały dystans w czasie 55:14. Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Bremborowi z GVT BMC AZS-AWF Katowice z czasem 55:23.

NAS0930_2000px

Pośród Pań tryumfowała Aleksandra Sikora, zawodniczka z YMCA Kraków, która osiągnęła czas 01:00:59. Drugą kobietą w sprincie była Paulina Klimas z AZS-AWF Katowice GVT BMC (01:01:21), a trzecie miejsce przypadło Roksanie Słupek z MUKS Piętnastka Bydgoszcz (01:01:23).

NAS1089_2000px

W Olsztynie zostały rozegrane również zawody na dystansie olimpijskim, lecz przez zimną wodę pływanie zostało skrócone zgodnie z przepisami PZTri z 1500, do 750 metrów. Etap rowerowy rozegrany był na dystansie 40 km, a drafting był zabroniony, czyli zawodnicy jechali indywidualnie na czas. Bieg rozgrywany był na dystansie 10 km, który składał się z 4 pętli po 2,5km. Najlepszym zawodnikiem był Łukasz Kalaszczyński z GVT BMC Triathlon Team (01:43:07), następnie linię mety przekroczyli Maciej Chmura również z GVT BMC Triathlon Team (01:48:20) oraz Sergiusz Sobczyk z Trinergy Team (01:48:20). Najszybszą zawodniczką okazała się Ewelina Pisarek z czasem 02:02:32. Na drugim stopniu podium stanęła Monika Chodyna z Najmowicz Triathlon Team (02:09:56), trzecie miejsce przypadło Annie Ranoszek z UKS Cityzen Poznań (02:10:28). Na dystansie olimpijskim przeprowadzona została również rywalizacja sztafet, w której jeden zawodnik płynął, drugi jechał na rowerze, a trzeci biegł. Najlepszym zespołem okazała się sztafeta „Tri Negu”: Marek Pałysa, Paweł Najmowicz i Hubert Mildner (02:10:46).

NAS1835_2000px

Sponsorem tytularny całego cyklu jest Elemental Holding SA, natomiast sponsorami strategicznymi zostały firmy: High5 i Arena. Patronat honorowy nad zawodami Elemental Tri Series Olsztyn objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Następne zawody z cyklu Elemental Tri Series odbędą się 11 czerwca w Augustowie. Kolejno zawodnicy będą się ścigać w Blachowni koło Częstochowy (30.07.2017) oraz w Białymstoku, gdzie 20 sierpnia obędzie się finał cyklu.