brett sutton
Home Sprzęt Recenzje ZeroD - dwuczęściowy strój startowy - test

ZeroD - dwuczęściowy strój startowy - test

środa, 15 lipca 2015 Napisane przez  KRYSTIAN CZAYKA

Chcielibyśmy zaprezentować Wam kolejną recenzję produktową – tym razem otrzymaliśmy do testów dwuczęściowy strój marki ZeroD. Jak wiadomo wśród nas są zwolennicy strojów dwuczęściowych oraz jednoczęściowych. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety, ale dotyczy to już naszych osobistych odczuć i przyzwyczajeń. Podczas naszego testu skupimy się więc na jakości, wykonaniu oraz komforcie trenowania w otrzymanym stroju.

 

Z3R0D 15TRIATHLON iSINGLET Armada White-15Spodenki iSHORTS i koszulka iSINGLET ARMADA sprzedawane są z siateczkowym woreczkiem do prania delikatnych rzeczy oraz bardzo przydatną podczas pakowania się na start listą rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Strój wykonany jest z przyjemnego w dotyku materiału. Jest bardzo cienki i wykonany z materiału hydrofobowego, odpychającego wodę. Oznacza to tyle, że podczas pływania nie nasiąka wodą i nie staje się ciężki i rozciągnięty. Bardzo dobrze sprawdził się na starcie pod pianką – koszulka nigdzie się nie ściągnęła podczas jej zakładania, a spodenki pozostały na swoim miejscu podczas szybkiego zdejmowania pianki. Strój bardzo szybko wysycha podczas jazdy na rowerze, co dla wielu osób jest istotną sprawą.

 

Koszulka posiada na plecach dwie kieszonki, w których spokojnie mogłem pomieścić żele energetyczne. Z przodu posiada zamek na całej długości, co ułatwia zakładania, a podczas biegu bez obaw można rozpiąć suwak do połowy i na pewno dalej nie zjedzie. Podczas treningów koszulka spisywała się dobrze. Pomimo sporej ilości potu wylanej podczas ostatnich upałów koszulka pozostawała sucha dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz.

 

Spodenki iSHORTS posiadają cienką, żelową wkładkę, której nie odczuwałem podczas biegu. Na rowerze, nawet po 90 km nie czułem odrętwienia, ani nie nabawiłem się żadnych otarć. Nogawki wykończone są silikonowymi napisami ZeroD, jednak ta ilość silikonu wystarczyła, aby spodenki pozostawały na swoim miejscu. Tak jak koszulka, spodenki również posiadają dwie kieszonki. Są one jednak znacznie mniejsze, ale pozwalające na zmieszczenie tam małego żelu. Jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła to lekkie wytarcie się materiału na szwie po zaledwie kilku mocniejszych treningach kolarskich.

 

TRIPAD IRON Gel Innovation 04   ZEROD wkadka IRON

 

Zgodnie z informacją na stronie ZeroD te modele dedykowane są dla zawodników z wyższym stopniem zaawansowania treningowego oraz startujących na dłuższych dystansach.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę – strój posiada dobrze wykończone płaskie szwy. Pomimo tego, że jest to strój dwuczęściowy, koszulka nie podchodziła podczas roweru czy biegu do góry i cały czas dobrze leżała i przylegała do ciała. Zwracam na to uwagę, bo ja należę do grupy zwolenników stroi jednoczęściowych, a jednak ZeroD mnie przekonał i na pewno będę z niego chętnie korzystał.

 

Koszulka iSINGLET ARMADA oraz spodenki iSHORTS dostępne są na stronie dystrybutora www.runcentre.pl oraz http://z3rod.pl/ Sugerowane ceny detaliczne to 359zł za każdą część.

armada

KRYSTIAN CZAYKA

KRYSTIAN CZAYKA

Z wykształcenia informatyk, z zawodu dyspozytor lotniczy. Zaczęło się od pływania z grupą pływacką  Swimmers Team w 2012 roku. Taka forma odskoczni i odstresowania się od pracy. Trener pływania przekonał mnie do pierwszych startów w zawodach pływackich Masters oraz na wodach otwartych. Do pływania z czasem dodałem bieganie, tak żeby uzupełnić dni kiedy nie ma zajęć na basenie. Starty na wodach otwartych i bieganie tak mi się spodobały, że zakiełkowała myśl o dodaniu treningu rowerowego co w połączeniu okazało się być triathlonem. Ponieważ nie potrafiłem samodzielnie poprowadzić treningu biegowego i rowerowego, postanowiłem podjąć współpracę z trenerem Adamem Starzyńskim. Po tak solidnym przygotowaniu, rok 2014 był moim pierwszym sezonem triathlonowym:
Olsztyn (olimpijka) – 2h51min51sek
Ślesin (1/4IM) – 2h57min04sek
Nieporęt (1/4IM) – 2h47min27sek
Chodzież (1/4IM) – 2h49min05sek
Mrągowo (1/4IM) – 2h47min23sek
Zaporowy Triathlon (1/4IM) – 3h58min07sek

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test