Richard Murray po raz pierwszy wygrał olimpijkę – WTS Leeds

Seria Mistrzostw Świata w Triathlonie WTS dotarła do Wielkiej Brytanii, a konkretnie do Leeds. Zawody rozgrywały się na dystansie olimpijskim 1500 m pływania, 38,6km roweru i 10 km biegu.

Triathlon WTS Leeds to jest to na co bracia Brownlee czekają cały rok. Jak sami przyznają, dla nich jest to jeden z najważniejszych startów w całym sezonie. Tym razem w Leeds startował tylko młodszy z braci Jonathan. Jednak wyścig nie potoczył się tak jakby tego chciał triathlonista. DNF (nie ukończył zawodów) pojawił się nie tylko przy jego nazwisku. Aż 11 zawodników nie ukończyło startu ze względu na wysoką temperaturę 26 stopni i ekstremalnie wysoki poziom rywalizacji.

Nie było zaskoczeniem, że Richard Varga SVK wyszedł jako pierwszy z wody. Na rowerze stopniowo formowała się grupa 11 zawodników, którzy próbowali odjechać jak najdalej od peletonu. Nie udało im się utrzymać przewagi i do strefy zmian T2 wpadła duża grupa triathlonistów. Podczas schodzenie z roweru Richard Murray ustawił się na samym początku. Wykorzystał tę pozycję i od pierwszych metrów rozpoczął bardzo szybki bieg. Przez 10 km był niedościgniony. Było to jego pierwsze zwycięstwo na dystansie olimpijskim w serii WTS. Dalsza walka o podium toczyła się pomiędzy Mario Molą ESP, Vincentem Luis FRA i Pierre Le Corre FRA. Trójka triathlonistów biegła ramię w ramię przez większą część trasy. Pod koniec najwięcej siły zaoszczędził Mario Mola, który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu zawody ukończył Vincent Luis.

Miasto Leeds jest zdobywcą tytułów “Najlepsze Miasto w Wielkiej Brytanii” oraz “Ulubione Miasto w Wielkiej Brytanii”. Jest najszybciej rozwijającą się aglomeracją Zjednoczonego Królestwa jak również jest to najlepszy ośrodek uniwersytecki w kraju.