RSS - Akademia Triathlonu Akademia Triathlonu - baza najbardziej specjalistycznej wiedzy o triathlonie w polskim internecie. http://akademiatriathlonu.pl Mon, 20 Feb 2017 11:02:08 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management pl-pl NIK - wykaz 38 zakwestionowanych suplementów http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3264-nik-wykaz-38-zakwestionowanych-suplementow http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3264-nik-wykaz-38-zakwestionowanych-suplementow NIK - wykaz 38 zakwestionowanych suplementów

Badania laboratoryjne zlecone przez NIK wykazały, że wiele suplementów nie wykazuje cech podanych na opakowaniach czy ulotkach. Zdarzają się także suplementy szkodliwe dla zdrowia. W przebadanych próbkach znaleziono bakterie chorobotwórcze, w tym bakterie kałowe, substancje zakazane z listy psychoaktywnych, czy stymulanty podobne do amfetaminy, które działają jak narkotyki. Bardzo źle w badaniach wypadają probiotyki.

 

“Na 56 badanych próbek - stabilności liczby żywych bakterii nie posiadało aż 50 próbek (89 proc.). Wraz z upływem czasu, jeszcze w okresie przydatności do spożycia, następował dynamiczny spadek liczby żywych komórek bakterii.”

 

NIK Suplementy 3.jpg


Źródło danych: Raport NIK o dopuszczaniu do obrotu suplementów diety

 

“Na jedenaście badanych prób, w czterech próbkach suplementów diety z grupy probiotyków stwierdzono obecność niewykazanych w składzie szczepów drobnoustrojów. Również w czterech próbkach poddanych badaniu stwierdzono niższą, niż deklarowana na opakowaniu, liczbę bakterii probiotycznych. Co więcej, w jednej próbce wykryto zanieczyszczenie produktu - obecność bakterii chorobotwórczych z grupy Enterococcus Faecium, czyli tzw. bakterii kałowych. Ich obecność stwarzała poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów. W związku z tą sprawą NIK poinformowała Głównego Inspektora Sanitarnego o stwierdzeniu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia konsumentów, celem podjęcia działań zmierzających do wycofania skażonej partii produktu. Do dnia 3 lutego 2017 r. z wprowadzonej do obrotu partii tego suplementu w ilości 165 327 opakowań (ponad 1,65 miliona kapsułek) wycofano z obrotu jedynie 16 317 sztuk opakowań (163 tysiące kapsułek).”

 

Rynek suplementów diety, jest jednym z najszybciej rozwijających się. Polacy spożywają coraz więcej tych środków. Statystyczny Polak kupuje rocznie suplementy za 100 złotych. To sprawia, że rynek wart jest około 3,7 miliarda złotych. Obecnie każdy może wprowadzić suplement diety na rynek deklarując jego skład. Istnieją szanse, że produkt nie zostanie skontrolowany ponieważ skala rynku przekracza możliwości Inspekcji Sanitarnej. To jest na chwilę obecną największy problem. Zgodnie z opinią powołanego przez NIK biegłego wynika, że nieprawidłowe stosowanie suplementów może spowodować niepożądaną interakcję z innymi składnikami leków. Stosowanie suplementów może mieć także wpływ na wyniki badań diagnostycznych. 

 

 

NIK Suplementy 2.jpg

Źródło danych: Raport PMR Rynek suplementów diety w Polsce w 2015 r.


 

Wykaz suplementów diety, które w trakcie kontroli NIK zakwestionowane zostały przez Głównego Inspektora Sanitarnego:


1. Orange Triad
2. Orange Triad + Green
3. Complete sleep
4. 5-HTP - kapsułki
5. Arnold Iron Dream
6. Creation
7. Candida Clear
8. Black Walnut Hulls
9. Holistic UltraBalans
10. Animal Pump
11. Kapsułki Flatol
12. Sinulan Junior Gardło
13. CROSTREC PRE -W-BOX
14. AMIXTM MyoCell® 5 Phase
15. Diaval Caps
16. Potassium nitrate
17. Tropinol XP
18. Compete! (smak: tangy tangerine, fruit punch slam, lemon drop)
19. Amino pump
20. Mex M-Test pro
21. Xtreme Detonator
22. Pre Shock
23. Beta stim
24. Platinum Multivitamin
25. Cyclin GF
26. NO-Bomb
27. IHS TECHNOLOGY BS BURN SHAPE 2.0 FAT BURNER
28. Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka do połykania
29. Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka musująca
30. Wobenzyn N
31. Multi-Enzyme Formula
32. Mango Peach Powder
33. B52+
34. Animal cuts - saszetki
35. Animal m-Stak
36. Animal Pack
37. Black Bombs
38. Duo Lactil

]]>
Wydarzenia Fri, 17 Feb 2017 07:13:00 +0000
Alistair Brownlee dołączył do Bahrain Endurance 13 http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3263-alistair-brownlee-dolaczyl-do-bahrain-endurance-13 http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3263-alistair-brownlee-dolaczyl-do-bahrain-endurance-13 Alistair Brownlee dołączył do Bahrain Endurance 13

W trzecim roku istnienia Bahrain Endurance 13 dołączyli do teamu Alistair Brownlee (GBR), Holly Lawrence (GBR) wraz z Mikelem Calahorra (ESP). Tą drużynę triathlonową można nazwać All-Star ponieważ w jej szeregach znajdują się najlepsi zawodnicy na świecie. Założycielem tej grupy jest Szejk Nasser Bin Hamad Al Khalifa, a siedziba mieści się w Bahrainie. Drużyna składa się z 13 triathlonistów. W tej chwili jest to 8 mężczyzn PRO, 4 kobiety PRO oraz jeden amator.

 

Alistair Brownlee jest jednym z najlepszych triathlonistów na świecie, który zdobył najcenniejsze trofea na dystansach olimpijskich. Jako pierwszy na świecie zdobył dwa złote medale olimpijskie w triathlonie. Także jako pierwszy wygrał Mistrzostwa Świata ITU jako Junior (2006), jako zawodnik U23 (2008) i jako Senior (2009).

 

“Przez następne kilka lat będzie można mnie zobaczyć na długich dystansach, ale i tak wystartuję u siebie w WTS Leeds w tym roku. Mam zamiar rywalizować na najwyższym poziomie podobnie jak na dystansie olimpijskim, aczkolwiek muszę jeszcze dużo się nauczyć. Czuję się silny w trzech dyscyplinach i mam zamiar to wykorzystać.” powiedział Alistair Brownlee.

 

Po tej deklaracji możemy spodziewać się Alistaira na długich dystansach i być może w niedługim czasie na Hawajach. Zawodnik w dalszej części dodaje:

 

“Naprawdę jestem zadowolony, że jestem częścią Bahrain Endurance Team. To są najlepsi zawodnicy na świecie, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Nie ukrywam, że triathlon, a w tym pływanie, jazda na rowerze i bieganie dają mi ogromną przyjemność przez ostatnie 20 lat. Chcę wspierać cele Szejka Nassera w promowaniu triathlonu w Bahrainie, na Bliskim Wschodzie oraz na całym świecie. Trening i współzawodnictwo w triathlonie dają wiele korzyści w życiu i zdrowiu.”

 

Holly Lawrence 1.jpg

fot. Twitter Holly Lawrance 


Holly Lawrence po tym jak przeszła dwa lata temu z ITU na długie dystanse, w ubiegłym roku zdobyła tytuł Mistrza Świata Ironman 70.3 w Australii.

 

Ciekawą postacią jest Mikel Calahorra, który jest pierwszym przyjętym amatorem do Bahrain Endurance 13. Triathlonista został wybrany nie tylko za swoje osiągnięcia, ale także za wkład w rozwój triathlonu w Bahrainie. Stworzył pierwszą grupę triathlonową w Bahrainie składającą się z samych kobiet. Jest także trenerem Szejka Nassera.

 

BahrainEndurance13.jpg

 

Mężczyźni Bahrain 13


Javier Gomez (ESP)
Jan Frodeno (GER)
Alistair Brownlee (GBR)
Terenzo Bozzone (NZL)
Brent McMahon (CAN)
Ben Hoffman (USA)
David Plese (SLO)
Fredrik Croneborg (SWE)

 

Kobiety Bahrain 13


Daniela Ryf (SUI)
Jodie Cunnama (GBR)
Caroline Steffen (SUI)
Holly Lawrence (GBR)

 

Amator Bahrain 13
Mikel Calahorra (ESP)

]]>
Wydarzenia Sun, 19 Feb 2017 05:48:00 +0000
Iwona Guzowska opowiada o Triathlon in da House http://akademiatriathlonu.pl/publicystyka/aktualnosci/publicystyka/3262-iwona-guzowska-opowiada-o-torus-triathlon-in-da-house http://akademiatriathlonu.pl/publicystyka/aktualnosci/publicystyka/3262-iwona-guzowska-opowiada-o-torus-triathlon-in-da-house Iwona Guzowska opowiada o Triathlon in da House

Triathlon in da House, pierwszy w historii ogólnopolski cykl triathlonu pod dachem rozpoczął się w Olsztynie 21 stycznia. Przed nami trzy kolejne etapy w Gdańsku, Łodzi i Swarzędzu. Iwona Guzowska, dyrektorką i inicjatorką zawodów w triathlonie pod dachem, opowiada o projekcie, który jest doskonałą alternatywą na zimowe trenowanie na mrozie. 

 

Adrian Kapusta: Skąd pomysł na organizację zawodów triathlonowych zimą - Triathlon in da House?


Iwona Guzowska: Cztery lata temu, kiedy oglądałam obiekt Alchemia, który był budowany właśnie przez dewelopera Torus pomyślałam sobie, że to jest idealne miejsce, żeby zrobić triathlon zimą. Chciałam stworzyć coś nowego, ułożyłam regulaminy, zorganizowałam wszystko co niezbędne i od tamtej pory odbyły już się dwie edycje TTidH. Zrobiłam coś niespodziewanego, wszyscy byli zaskoczeni, że to da się zrobić. Impreza rozrosła się i w tej chwili jest to cykl ogólnopolski.

 

Co jest najtrudniejsze w organizacji takiej imprezy? W końcu na basenie muszą być zlokalizowane bieżnie i rowery, co jest nietypowe dla normalnych zawodów.


To wszystko zależy od obiektu. Bo w obiekcie takim jak Alchemia mamy całą bazę, oprócz tego, że jest pływalnia i hala, jest sala fitness, w której są bieżnie. Jest to na pewno bardzo duże ułatwienie. Ale okazuje się, że są takie miejsca, że trzeba pokombinować. Trzeba wynająć bieżnie, które muszą dobrze działać podczas zawodów. Nie może być tak, że w ciągu zawodów coś zacznie szwankować. Jeżeli chodzi o trenażery to jest bardzo profesjonalnie przygotowane przez mojego partnera od organizacji Adriana, który posiada trenażery Wahoo. Dzięki temu każdy zawodnik biorący udział w zawodach ma możliwość jazdy na swoim rowerze.

 

Torus Triathlon in da House 4.jpg

 

Jak wygląda rywalizacja zawodników podczas zawodów?


Zawodnicy mają do pokonania dystans sprinterski, czyli 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Triathloniści po przepłynięciu odpowiedniej liczby basenów, w zależności od tego czy to jest 25 czy 50 metrów, przebierają się w specjalnej strefie zmian i wsiadają na wpięte rowery do trenażerów. Zawodnicy podczas jazdy na rowerach mają wyświetlaną trasę z projektora. Dodatkowym atutem jest wyświetlanie położenia rywali na trasie, także wiadomo kiedy trzeba podkręcić trochę mocniejj. Sama trasa była bardzo ciekawa, ponieważ wiodła przez góry. Po skończonym rowerze triathloniści wskakują na bieżnie elektryczne na ostatni już etap wyścigu. Po skończonym wyścigu nawet najbardziej wytrenowani sportowcy mówili, że byli wyjątkowo zmęczeni. Jednak specyfika tych zawodów powoduje, że pomimo krótkiego dystansu i jakże komfortowego pływania w basenie, dostaje się w kość. Brak naturalnego obiegu powietrza, wysoka temperatura i rowerowa trasa górska powodowały, że pomimo tych ułatwień w postaci pływania w basenie i bezpieczeństwa na całej trasie nie było wcale lekko.

 

Powiedz coś więcej o ekipie Torus Triathlon Team.


To jest grupa triathlonowa pod patronatem dewelopera Torus. Prezes firmy po rozmowie ze mną postanowił stworzyć grupę takich ludzi, którzy chcą w życiu robić coś więcej i mają do tego pasję. W ogóle deweloper stara się tworzyć warunki jak najbardziej sprzyjające dla ludzi pracujących w biurach po wiele godzin dziennie tworząc centra sportowe w swoich budynkach. Po przedstawieniu pomysłu triathlonu zimą, na początku prezes nie był w stanie sobie wyobrazić jak mogą wyglądać takie zawody. Po czym okazało się, że wszystko wyszło lepiej niż mogłam sobie wyobrazić, że sam prezes ma zamiar wziąć udział w zawodach, zacznie od udziału w sztafecie.

 

Torus Triathlon in da House 2.jpg

 

Gdzie są planowane tegoroczne edycje Triathlon In Da House i kiedy?


25 lutego - Gdańsk - zawody premium (zapisy są już zamknięte)
04 marca - Łódź
18 marca - Swarzędz - wielki finał


W każdej lokalizacji rozgrywany jest dystans SPRINT: indywidualnie i sztafety

 

Nagrody: urządzenia Garmin, kaski i sprzęt rowerowy od Airbike, odzież triathlonowa i biegowa od WF, na finał będą pianki!


Na każdych zawodach są przekazywane środki na lokalny cel charytatywny.

Pakiety startowe obejmują: t-shirt bawełniany, ręcznik Centrum, kosmetyki, witaminy (produkty pełnowartościowe, nie żadne próbki, żele)
Medale dla każdego uczestnika. Każdy dostaje wodę i bon na posiłek po starcie.


Tu jest link z zapisami : http://3sportsevents.pl/44/triathlon-in-da-house-2017
Jesteśmy na FB: https://web.facebook.com/Triathlon-in-da-House-1470719669635401/?fref=ts

 

Torus Triathlon in da House 3.jpg

]]>
Publicystyka Thu, 16 Feb 2017 09:26:00 +0000
Tricast FM #007 Spotkanie z Agnieszką Jerzyk http://akademiatriathlonu.pl/wywiady/aktualnosci/wywiady/3261-tricast-fm-007-spotkanie-z-agnieszka-jerzyk#007-spotkanie-z-agnieszką-jerzyk&Itemid=60 http://akademiatriathlonu.pl/wywiady/aktualnosci/wywiady/3261-tricast-fm-007-spotkanie-z-agnieszka-jerzyk#007-spotkanie-z-agnieszką-jerzyk&Itemid=60 Tricast FM #007 Spotkanie z Agnieszką Jerzyk

Rozmawiamy z Agnieszką Jerzyk o jej starcie w RPA na połówce Ironmana, o Rio, o planach na kolejny sezon, koleżankach z wyścigów oraz o tym jak się jeździ z odpiętym kołem. Godzina minęła jak pięć minut. Zapraszamy!

 


Skąd pobrać podcast?

Akademia Triathlonu - w dziale wywiady

iTunes - dla użytkowników iPhone'ów i iPad'ów

SuondCloud - dla użytkowników innych smatfonów

]]>
Wywiady Wed, 15 Feb 2017 12:15:33 +0000
Łódź Triathlon in da House 2017 http://akademiatriathlonu.pl/kalendarz-imprez/imprezy/kalendarz-imprez/3260-lodz-triathlon-in-da-house-2017 http://akademiatriathlonu.pl/kalendarz-imprez/imprezy/kalendarz-imprez/3260-lodz-triathlon-in-da-house-2017

Tegoroczny, pierwszy w historii ogólnopolski cykl triatlonu zimowego rozpoczął się od Olsztyna. 21 stycznia, w wcrs" Aquasfera" zawodnicy stanęli na starcie by zmierzyć się z dystansem SPRINT. 50 metrowa, przepiękna pływalnia, górska trasa rowerowa na profesjonalnych trenażerach oraz 5 km biegu na bieżniach to idealne warunki na rozegranie I Mistrzostw Polski Amatorów w Triatlonie Zimowym. Kolejnym etapem są zawody w Łodzi ,w ZSO nr 1. Na zawodników czeka 25 metrowa pływalnia i dystans 750 m, strefa zmian, dobieg do rowerów, na których trzeba pokonać 20 km trasę a której podgląd zawodnicy mają przez cały czas jazdy. Po rowerze druga strefa i już tylko 5 km biegu na bieżniach. Oprócz startu indywidualnego zapraszamy do startu sztafety. To dla tych, którzy nie czują się jeszcze na siłach żeby zmierzyć się z całym triatlonem. Wystarczy zebrać trzy osoby, podzielić się zadaniami i ruszyć na trasę! Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe ,medale i wspaniałe nagrody od firm Garmin, Pfizer, 3athlete, WF i wielu innych! Zapisy : http://3sportsevents.pl/109/triathlon-lodz-4032017 Zapraszamy!  

 

Torus Triathlon_in_da_House_1

 

Torus Triathlon_in_da_House_2

 

Torus Triathlon_in_da_House_3

]]>
Kalendarz imprez Sat, 04 Mar 2017 01:00:00 +0000
Enea IRONMAN 70.3 GDYNIA powered by Herbalife TOP 10 na świecie http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3259-enea-ironman-703-gdynia-powered-by-herbalife-top-10-na-swiecie http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3259-enea-ironman-703-gdynia-powered-by-herbalife-top-10-na-swiecie Enea IRONMAN 70.3 GDYNIA powered by Herbalife TOP 10 na świecie

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife znalazła się w „dziesiątce” najlepszych zawodów z serii IRONMAN 70.3 na świecie. W ankiecie przeprowadzonej wśród około ćwierć miliona zawodników, gdyńska impreza została wyróżniona w klasyfikacji „ogólnej satysfakcji zawodników” oraz „najlepszej trasy biegowej”.

 

Ankieta została przeprowadzona wśród uczestników 136 zawodów IRONMAN oraz IRONMAN 70.3. Zawodnicy mogli oceniać ogólną satysfakcje z zawodów oraz poszczególne kategorie w skali od 1 do 5. WTC opublikowało TOP 10 – IRONMAN i IRONMAN 70.3 m.in. w kategoriach:

Najlepsze wrażenia ogólne;
Najlepsza trasa pływacka;
Najlepsza trasa rowerowa;
Najlepsza trasa biegowa;
Najlepsza lokalizacja.

 

Z głosowania wyłączone zostały zawody Mistrzostw Świata. Zawody ENEA IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife zajęły 10. miejsce w kategorii „Najlepsze wrażenia ogólne” oraz „Najlepsza trasa biegowa” wśród 96 ocenianych zawodów z serii IRONMAN 70.3. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.ironman.com.

 

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia. Na listach startowych wyścigu głównego i imprez towarzyszących jest już ponad 3200 zawodników.

 

Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony www.ironmangdynia.pl

 

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie. W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw Triathlon oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

 

Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon.

]]>
Wydarzenia Mon, 13 Feb 2017 14:01:45 +0000
Życie musi mieć smak! Triathlonistka Iwona Guzowska w najnowszym odcinku Talk-Show NaDiecie.pl http://akademiatriathlonu.pl/wywiady/aktualnosci/wywiady/3258-zycie-musi-miec-smak-triathlonistka-iwona-guzowska-w-najnowszym-odcinku-talk-show-nadieciepl http://akademiatriathlonu.pl/wywiady/aktualnosci/wywiady/3258-zycie-musi-miec-smak-triathlonistka-iwona-guzowska-w-najnowszym-odcinku-talk-show-nadieciepl Życie musi mieć smak! Triathlonistka Iwona Guzowska w najnowszym odcinku Talk-Show NaDiecie.pl

Zapraszamy na nasz partnerski portal NaDiecie.pl , na którym wczoraj ukazał się czwarty odcinek Talk-Show NaDiecie.pl z Iwoną Guzowską - Mistrzynią Świata i Europy w boksie zawodowym, czterokrotną zdobywczynią Pucharu Świata w kick-boxingu, a także triathlonistką, która ukończyła Ironman Frankfurt z czasem 12:38:16. Poniżej możecie wysłuchać dźwiękowego podcast'u z nagrania, a na portalu odnajdziecie odcinek w formie video.

 

]]>
Wywiady Mon, 13 Feb 2017 10:52:56 +0000
Piotr Biankowski pobił rekord Polski Ice Mile http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3255-piotr-biankowski-pobil-rekord-polski-ice-mile http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3255-piotr-biankowski-pobil-rekord-polski-ice-mile Piotr Biankowski pobił rekord Polski Ice Mile

Piotr Biankowski - gdyński triathlonista, pływak ekstremalny, uczestnik Mistrzostw Świata na Syberii w pływaniu w lodowatej wodzie, podjął się próby pobicia rekordu polski w pływaniu w zimnej wodzie, na dystansie 1 mili "Ice Mile". Wydarzenie odbywało się pod patronatem międzynarodowej organizacji IISA (International Ice Swimming Association).

 

Próba została podjęta w gdyńskiej marinie przy temperaturze wody 1 st. C i temperaturze powietrza -3 st. C. Piotr Biankowski na odcinku 1.650 m uzyskał czas 27 min. 51 sek. Tym samym pobił rekord polski o około 7 minut.

 

PiotrBiankowski2

 

“Chcę przepłynąć taki dystans na każdym kontynencie. W tym raz w wodzie poniżej 1 st. C. Taki jest plan. Do tej pory nikomu się to nie udało.” - komentuje Piotr Biankowski.

 

Impreza miała na celu popularyzację zdrowia poprzez pływanie w zimnej wodzie. Honorowym gościem był Pan Bogusław Ogrodnik, zdobywca Korony Ziemi tj. najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach, do którego należał poprzedni rekord gorszy o około 7 minut. Podczas pływania były zbierane pieniądze na hospicjum w Gdyni i Pucku. Większość aukcji i seminariów odbywała się w gdyńskim “Energy Club”.

 

 PiotrBiankowski1

]]>
Wydarzenia Fri, 10 Feb 2017 18:37:09 +0000
Puchar Sportów Wytrzymałościowych – nowy challenge na sportowej mapie Polski http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3254-puchar-sportow-wytrzymalosciowych-–-nowy-challenge-na-sportowej-mapie-polski http://akademiatriathlonu.pl/newsy/aktualnosci/wydarzenia/3254-puchar-sportow-wytrzymalosciowych-–-nowy-challenge-na-sportowej-mapie-polski Puchar Sportów Wytrzymałościowych – nowy challenge na sportowej mapie Polski

Triathlon Mietków wraz z Triathlonową Sztafetą Firmową to czerwcowy weekend przepełniony porządną dawką sportu i zabawy.


Pierwszego dnia, w Mietkowie, oddalonym około 30 km od Wrocławia na dystansie 1/4 IM rozgrywana będzie rywalizacja sztafet firmowych, która ma charakter charytatywny i w których rywalizują ze sobą sztafety z różnych firm, w których 1 osoba płynie, 1 jedzie na rowerze a kolejna biegnie. Dodatkowo odbędą się zawody indywidualne na dystansie 1/8 IM na których będą mogli zmierzyć się zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat, jak i osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z triathlonem.
W zeszłym roku na starcie stanęły 92 sztafety, w tym zapowiada się jeszcze większa rywalizacja. Swój udział potwierdziło już wiele drużyn m.in. sztafeta OLIMPIUS.PL, która wraz z Kacprem Adamem prowadzi specjalne przygotowania, o czym możecie przeczytać na naszej stronie.

 

olimpius team_1

 

Liczymy, że jeszcze wiele firm stanie w sportowe szranki i zechce wesprzeć naszą sportową inicjatywę. W tym roku dochód ze sztafety firmowej będzie przeznaczony na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodych we Wrocławiu. Będzie to pierwszy klub triathlonowy przeznaczony dla juniorów w naszym mieście. Chcemy żeby była to kuźnia młodych talentów sportowych.


Z kolei w niedzielę 11 czerwca czekają nas zawody indywidualne na dystansie 1/4 IM i Mistrzostwa Polski Policjantów, którzy oprócz generalnej klasyfikacji będą walczyć w swojej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji.

 

MP Policjantw

 

Triathlon Mietków i Triathlonowa Sztafeta Firmowa wchodzą w skład cyklu Pucharu Sportów Wytrzymałościowych, w którym od lutego do września na Dolnym Śląsku, uczestnicy będą mogli rywalizować w trakcie 8 różnych imprez – biegowych, duathlonowych i triathlonowych. Różne dystanse i różne poziomy zaawansowania, na których zawodnicy będą zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej.


Dodatkowo każdy kto ukończy 6 z 8 startów uzyska tytuł MULTIFINISHERA. Dla pierwszych stu osób są przewidziane nagrody, a na najlepszą szóstkę zawodników w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn czekają także bonusy pieniężne.


Łączna pula nagród w Pucharze Sportów Wytrzymałościowych to ponad 30 000 zł, a tylko podczas Triathlonu Mietkowskiego dla najlepszych zawodników czeka dodatkowo ponad 7 000 zł.

 

nagrody na_puchar_sportow_wytrz

 

Widok na Ślężę, trasa częściowo przebiegająca wokół Jeziora, dobra infrastruktura i wyśmienity asfalt – to nasza recepta na świetne zawody, niezapomniane przeżycia a wszystko przy dobrej zabawie zawodników i fantastycznym dopingu niezawodnych kibiców..

W zeszłym roku zostaliśmy nominowani przez Akademię Triathlonu jako jedna z najlepszych imprez triathlonowych w 2016 r i ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce – duma! W tym roku zapowiadają się jeszcze lepsze zawody. Swój udział potwierdziło już kilku czołowych zawodników więc i dobrych czasów i emocji i dobrej zabawy nie zabraknie.

 

Regulamin Pucharu Sportów Wytrzymałościowych

Lista nagród PSW

 

Zapraszam
Tomasz Sakuta – główny organizator


P.S. Żal mi tylko, że jako organizator nie mogę sam brać udziału w zawodach „pod domem”.

 

Do zobaczenia w Mietkowie.

]]>
Wydarzenia Fri, 10 Feb 2017 17:30:29 +0000
Jak przygotować się do wyjazdu na obóz i zawody http://akademiatriathlonu.pl/publicystyka/aktualnosci/publicystyka/3253-jak-przygotowac-sie-do-wyjazdu-na-oboz-i-zawody http://akademiatriathlonu.pl/publicystyka/aktualnosci/publicystyka/3253-jak-przygotowac-sie-do-wyjazdu-na-oboz-i-zawody Jak przygotować się do wyjazdu na obóz i zawody

Wyjazd na obóz sportowy lub zawody za granicę w nieznane miejsce wiąże się z mniejszym lub większym stresem zwizanym z odpowiednimi przygotowaniami. Oczywiście sam wyjazd dostarcza samych pozotywnych emocji, ale któż z nas nie tracił czasami cennych minut na nerwowym pakowaniu, przygotowaniach w pracy do wyjazdu, kiedy trzeba na ostatnią chwilę wypełnić zadania przed kilkunastodniową nieobecnością. Tuż przed samym wyjazdem często kumulują się obowiązki, aby zdążyć ze wszystkim przed samym wyjazdem. Podróż własnym samochodem to zwykle komfort - możemy zapakować wszystko, co możliwe i nie martwimy się o zniszczenie roweru w transporcie samolotowym lub zgubieniem bagażu. Dlatego podróż zagraniczna staje się trochę bardziej wymagająca pod względem organizacyjnym. Aby uniknąć niepotrzebnych zmartwień i stresu zaplanuj wszystko wcześniej.

 

Przed podróżą sprawdź połączenie z lotniska do hotelu. Być może hotel zapewnia taką opcję. Dodatkowo możesz napisać do hotelu czy posiadają lodówkę, mikrofalówkę itp. Jeżeli na miejscu wynajmujesz auto upewnij się, czy jest wystarczająco duże na twoje bagaże. Sprawdź datę ważności paszportu. Wyrobienie nowego zajmuje nawet do 30 dni, lecz w praktyce odbywa się to szybciej w zależności od urzędu. Podobnie sytuacja wygląda z kartami płatniczymi, sprawdź termin ważności i opłaty jakie ponosisz za korzystanie z nich za granicą. Zobacz, gdzie będziesz mógł zjeść w pobliżu, aby nie szukać w ostatniej chwili restauracji czy baru. Zapoznaj się z prognozą pogody, aby dobrać odpowiednie ubrania zarówno sportowe jak i codzienne. Zadbaj także o ubezpieczenie.


Przygotuj minimum na tydzień przed wylotem listę rzeczy, które potrzebujesz. Następnie przed pakowaniem rozłóż wszystkie rzeczy z listy na łóżku lub na podłodze i sprawdź, czy masz już wszystko. 


Pakowanie roweru to oddzielna kwestia. Nigdy nie za wiele dodatkowej ochrony w postaci rozciętej, przemysłowej otuliny na rury, gąbek czy innych wypełniaczy. Na lotniskach często walizki nie są traktowane z należytą ostrożnością. Szkoda, aby drogi sprzęt uległ zniszczeniu, a nasz obóz lub zawody legły w gruzach. Trzeba mieć ze sobą wszystkie możliwe do spakowania narzędzia, pompkę i zapasowe dętki do roweru. Przed wyjazdem sprawdź, czy w pobliżu znajduje się sklep rowerowy. Pamiętaj, aby wszystkie torby były podpisane, jeśli nie ma miejsca na twoje dane, dołącz do torby zawieszkę. Najlepiej owiń całą torbę folią, zamki czasami nie wytrzymują uderzeń i rozrywają się. Trzeba pojawić się wcześniej na lotnisku z niewymiarowym bagażem takim jak walizka rowerowa. Odprawa raz pójdzie sprawnie, a innym razem możesz utknąć nawet na godzinę i więcej z takim bagażem.

 

Na poniższym filmiku możesz zobaczyć jak pracownicy lotniska potrafią traktować bagaże.

 

https://youtu.be/BPloIzDa6bg

 

Do bagażu podręcznego koniecznie spakuj wszystkie najważniejsze rzeczy, które pozwolą Ci przetrwać przez dzień lub dwa, kiedy zdarzy się sytuacja zgubienia bagażu.
Jeśli już znajdziesz się w takiej sytuacji, że przewoźnik zgubi twój bagaż, a ty jesteś już na miejscu obozu lub zawodów, dobrym pomysłem jest mieć ze sobą okularki i kąpielówki (strój kąpielowy) w bagażu podręcznym. Zajmują bardzo mało miejsca, a nie będziesz sfrustrowany tym, że nie możesz trenować.


Do samolotu zabierz ze sobą zatyczki do uszu, skarpetki kompresyjne i poduszkę. Przyda się także coś ciepłego do ubrania, w samolocie potrafi być naprawdę chłodno. Suche powietrze na pokładzie powoduje szybkie osuszanie naszej skóry i śluzówki nosa. Wysuszony nos nie stanowi wystarczającej bariery dla wirusów i bakterii krążących po pokładzie, więc nawilżaj swój nos specjalnym sprayem lub wodą morską. Nie zapominaj o piciu, a będziesz się lepiej czuł po wylądowaniu. Przed każdym posiłkiem używaj żelu dezynfekującego do rąk.

 

Na koniec jeszcze jedna sprawa:

 

Elektronika - dowiedz się, czy nie potrzebujesz adaptera do wtyczek. Jeśli posiadasz urządzenia na baterie, weź ze sobą zapasowe.

]]>
Publicystyka Mon, 13 Feb 2017 06:08:00 +0000