Sabina Rzepka siódma na Mistrzostwach Europy XTERRA

Bradley Weiss RSA i Brigitta Poor HUN wygrali Mistrzostwa Europy XTERRA. Był to 14 a zarazem ostatni wyścig Pucharu Europy XTERRA. Zawody znane jako XTERRA Nordic były rozgrywane w miejscowości Mons Klint w Danii. O tym wyścigu mówi się, że jest to najcięższy, najbardziej dziki i zarazem piękny off-road triathlon. Zarówno Bradley i Brigitta po raz pierwszy zdobyli tytuły Mistrzów Europy. W tym sezonie to drugie zwycięstwo Bradleya Weissa w cyklu XTERRA i aż szóste Brigitty Poor. Nasza reprezentantka PRO Sabina Rzepka zajęła 7 miejsce. Natomiast Krzysztof Kokot nie ukończył wyścigu. Ruben Ruzafa ESP i Helena Karaskova-Erbenova CZE zdobyli największą liczbę punktów w cyklu XTERRA Europe Tour tym samym wygrywając puchar. Dla Rubena to trzecie zwycięstwo w Tourze, a dla Heleny już czwarte. W klasyfikacji generalnej Sabina Rzepka uplasowała się na 30 pozycji.

Pływanie odbyło się w Bałtyku, następnie zawodnicy mieli do pokonania 497 schodów do strefy zmian. Rower prowadził trudnym technicznie single trackiem w Geo Center. Na koniec zawodnicy biegli klifem z przepaścią sięgającą do 128 metrów nad poziomem morza.

Krótki komentarz Sabiny Rzepki
“Czy było warto podążać za marzeniami? OCZYWIŚCIE Xterra Nordic to spełnienie wymagań jakie powinna spełniać kompletna trasa XTERRA Triathlon. Moim celem na ten rok było wejście do 7 najlepszych zawodniczek w Europie i dokonałam tego podczas Mistrzostw Europy Xterra w Danii. Planuj, działaj, osiągaj.”
Facebook Sabina Rzepka Offroad Triathlete

W zawodach wzięło udziało zaledwie dwóch amatorów z Polski. Pomimo małej liczby startujących możemy mówić sukcesie ponieważ Armand Surwiło wygrał kategorię M55-59. Z kolei Grzegorz Wielbiński zajął 16 miejsce w kategorii M40-44.