Startowali Bugdoł i Adam, Lionel Sanders gwiazdą

Czuć już coraz bardziej nadchodzący sezon. Za nami weekend pełen zawodów na całym świecie. Między innymi wyścig kolarski Paris-Roubaix, WTS Gold Coast z Agnieszką Jerzy i Marią Cześnik, o którym można poczytać na Akademii Triathlonu. Oprócz tego w tą niedzielę startowali także nasi długodystansowcy. Ewa Bugdoł rywalizowała w Ironman 70.3 Texas gdzie zajęła 14 miejsce wśród kobiet PRO, czas jaki uzyskała to 4:27:26.

LionelSandersGwiazda1

Kacper Adam brał udział na Majorce w Triathlon International Portocolom na dystansie 111 km czyli 1 km pływania, 100 km roweru i 10,5 km biegu, gdzie zajął 8 miejsce.

LionelSandersGwaizda2

Największą gwiazdą tego weekendu w triathlonie okazał się Lionel Sanders (CAD), który wygrał Ironman 70.3 Texas z czasem 3:40:30. Zawodnik ten wygrał drugie zawody z serii 70.3 IM w odstępie zaledwie jednego tygodnia. Tydzień temu jako pierwszy przekroczył metę w Kalifornii. W tym roku to już jego trzecie z rzędu zwycięstwo. Lionel nie jest najlepszym pływakiem, w Texasie wyszedł z wody na 37 miejscu z 3 min. i 30 sekund straty do pierwszego zawodnika. W części rowerowej pojechał niesamowicie mocno i uzyskał czas 1:58:09, co daje średnią prędkość 45,7 km/h. Na biegu już nie miał sobie równych, dystans półmaratonu przebiegł w 1:13:09.

LionelSandersGwiazda3

zdjęcie Jason Budd/FinisherPix.com

Jeden z najbardziej znanych amatorów w Polsce też brał udział w zawodach w Texasie. Maciej Dowbor uzyskał czas 4:28:40 i uplasował się tuż za Ewą Bugdoł.