Sylwetka zwycięzcy Plebiscytu Akademii Triathlonu – Michał Oliwa

Michał Oliwa (21 lat) został wyróżniony w Plebiscycie Akademii Triathlonu jako najlepszy zawodowiec roku 2018. W tym sezonie tytuł Mistrza Polski na dystansie olimpijskim powędrował po raz pierwszy właśnie do Michała. Michał był również klasyfikowany w kategorii U-23. W związku z tym dwukrotnie stanął na najwyższym miejscu podium. W tym sezonie Michał nie miał sobie równych również na dystansie sprinterskim. W sumie zdobył 4 złote medale w kategoriach senior i U-23.
W startach zagranicznych Michał najwyższe miejsce zajął w Pucharze Afryki ATU w Sharm El Sheikh. Tam stanął na 3 miejscu podium. Natomiast Pucharze Świata ITU najlepiej zaprezentował się w Tiszaujvaros, gdzie zajął 14 miejsce.

Klasyfikacja Michała w rankingach międzynarodowych:

ITU World Rankings – 266 miejsce
Continental Cup Ranking – 122 miejsce
Olympic Ranking – 214 miejsce

Wyniki Michała z sezonu 2018:
31.03.2018 – 3 miejsce – Sharm El Sheikh ATU Sprint Triathlon African Cup and Pan Arab Championships
31.03.2018 – 10 miejsce Sharm El Sheikh ATU Sprint Triathlon African Cup and Pan Arab Championships