Tomasz Szala wystartował w egzotycznym Challenge Kanchanaburi

Tomasz Szala zajął 7 miejsce w kategorii PRO podczas Challenge Kanchanaburi. Jego strata do pierwszego zawodnika wyniosła 17 minut i 36 sekund. Trasa zawodów nie należy do najłatwiejszych,  liczyła sporo wzniesień na rowerze i biegu. Widać to szczególnie po czasach najlepszych zawodników. Kanchanaburi to miasto w Tajlandii gdzie znajduje się słynny most na rzece Kwai.

Alexander Polizzi AUS wyszedł jako pierwszy z wody z czasem 24:44. Wraz z nim do T1 biegli Antony Costes FRA i Luke Bell AUS. Tomasz Szala ukończył pływanie w drugiej grupie, ze stratą 1:42 do lidera. W grupie Tomasza znaleźli się zwycięzca Fredrik Croneborg SWE, Evert Scheltinga NLD i Johannes Moldan DEU. Około 60 kilometra Fredrik Croneborg zniwelował stratę z pływania. Jego lekka budowa ciała pomagała mu pokonowyć liczne wzniesienia. Do strefy T2 dojechał na drugim miejscu. Fredrik uzyskał najszybszy czas odcinka rowerowego 2:26:23. Bieg także należał do Fredrika Croneborga, już na 5 kilometrze objął prowadzenie na pagórkowatej trasie. Najszybszy półmatarton 1:23:38 dał mu zwycięstwo.