Wielcy mistrzowie powiedzieli po Hawajach:

1
14

 Emocje związane z Mistrzostwami Świata na Hawajach powoli opadają. Za chwilę rozpocznie się zwykła, ciężka praca każdego zawodnika, którego marzeniem jest kwalifikacja na Hawaje i/lub zdobywanie mistrzowskich tytułów, ale wróćmy na moment do tej niesamowitej atmosfery jaka towarzyszyła nam kilkanaście godzin temu. Przeżyjmy to jeszcze raz. Frederik Van Lierde tuż po zwycięstwie zmienił zdjęcie profilowe na Twitterze (obok) i napisał tylko jedno zdanie: „Jestem Mistrzem Świata w Ironmanie!  Po czym dodał link do filmu na You Tube, na którym wbiega na metę i udziela pierwszego wywiadu. 

 

 

Triathloniści, którzy brali udział w wyścigu na Hawajch nie zapomnieli podziękować swoim kibicom na portalach społecznościowych i komunikatorach w sieci. Wymieniali się również wrażeniami i gratulowali. Prześledziliśmy dla Was kilka profili najważniejszych zawodników. Oto co napisali w kilka godzin po Mistrzostwach. 

 

Craig Alexander – wielki pechowiec tegorocznej imprezy. 3-krotny triumfator na Hawajach. Defekt i złapana guma spowodowały, że walczył nie tylko z własnymi słabościami i przeciwnikami. Rywalizację zakończył na 23 miejscu. Na Twitterze napisał:

 

craig hawaje

 

Ale zobaczcie ten komentarz na dole pod wpisem Craiga, jak odpisał mu Greg Welch! Klasa sama w sobie. 

 

Mirinda Carfrae, która zdeklasowała rywalki maratońskim biegiem, uzyskując trzeci czas zawodów (!), bijąc o ponad 2 minuty rekord trasy należący do Chrissie Wellington, napisała na Twitterze: 

 

mirinda hawaje

 

 

I dostała gratulacje od Chrissie: 

 

chrissie hawaje

 

Piąta w zawodach wśród kobiet – Caroline Steffen dziękowała za doping na Facebooku i tłumaczyła przyczyny „porażki”:

 

caroline hawaje

 

 

Oczywiście nie samym sportem triathlonista żyje. Słynny Macca zaprasza na Twitterze na imprezę w Kona, informując, że pub, który wybrał, to miejsce gdzie zaczyna się prawdziwy Ironman. 

 

macca hawaje

 

 

Czego i Wam życzymy, bo jak widać roztrenowanie może przybierać różną formę! MIłego poniedziałku! 

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje rekordy życiowe to 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. Od 2016 roku jestem również redaktorem naczelnym Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Miesięcznie czyta go około 6 mln unikalnych użytkowników. W Business Insider i Onet.pl prowadzę program „Na Czasie” W latach 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu.

1 KOMENTARZ

 1. Greg Welch! Klasa,klasa i skromnosc !
  Czlowiek , ktory w triathlonie i duatlonie wygral wszystko co mozliwe .
  W 2004 w Madison, Wisconsin , „zaczepiony” przez mojego kolege , przez 10 min tlumaczyl jak ustawic bloki na butach do roweru.
  Nie musial.
  Zawody w Kona jak wiecie prowadzil Mike Reilly, szalejac na lini mety, a na skrzyzowanu ulic Palani i Kuakini(okolo 300 od mety) z ustawionej tam ambony, robil to rownolegle Greg Welch.
  Wracajac z Kona spotkalem go w samolocie do LA, siedzial w fotelu przede mna.
  Kilka foteli dalej Heater Fuhr, moja inspiracja a jeszcze dalej sama Qeen of Kona, Paula Newby-Fraser

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here