WTS Bermuda 2019 – filmy i wyniki. Pierwsze zwycięstwo Doriana Connixa

Triathlon na Bermudach to pierwszy dystans olimpijski w tym roku (1500-40-10) w serii Mistrzostw Świata WTS. Na starcie stanęła światowa czołówka triathlonistów. Zawody rozgrywały się w umiarkowanych warunkach. Tylko rywalizacja kobiet odbyła się na mokrej nawierzchni po ulewnym deszczu. Temperatura powietrza i wody wynosiła 24 stopnie. Pływanie odbyło się bez pianek. Trasę pływacką podzielono na dwie części 700 m + 800 m. Trasa kolarska była bardzo wymagająca. Na każdej z 10 pętli triathloniści mieli do pokonania podjazd o nazwie “Korkociąg” (Corkscrew Hill).

W wyścigu mężczyzn po raz pierwszy w swojej karierze zawody z serii WTS wygrał Dorian Coninx FRA. Drugi na mecie zameldował się Javier Gomez ESP, który wygrał niesamowity finisz na niebieskim dywanie z Gustavem Idenem NOR. Skrót można obejrzeć w filmikach poniżej. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką tego dnia była Katie Zaferes. Wyścig odbył się bez udziału Polaków.

Bermudy kojarzone są z białymi dachami i pastelowymi kolorami domów. Na wyspach nie ma przemysłu ciężkiego, a głównym źródłem dochodów jest turystyka. Najchętniej odwiedzane są oczywiście piękne plaże. Popularną aktywnością jest nurkowanie na pobliskich rafach koralowych. Na Bermudach mieszka Mistrzyni Świata w triathlonie Flora Duffy.

Kolejny przystanek World Triathlon Series to Yokohama. Link do kalendarza startów.