Wyniki Polaków PRO i Age Group z IM 70.3 Thailand

W zawodach Ironman 70.3 Thailand wystartowało dwóch Polaków w kategorii PRO – Bartosz Banach i Paweł Miziarski. Bartosz zajął 7 miejsce ze stratą 16 minut i 31 sekund do zwycięzcy, Paweł stanął na mecie 10 minut za Bartoszem Banachem zajmując 13 miejsce. Oprócz profesjonalistów w zawodach udział wzięło siedmiu amatorów z Polski. Najwyższe miejsce – 9 zajął Hubert Król z kat. M30-44.

W Tajlandii najtrudniejszą kwestią jest schładzanie i nawadnianie organizmu w wysokiej temperaturze, przy dużej wilgotności. Kolejny czynnik, który miał wpływ na wynik zawodów to otwarty ruch dla samochodów na trasie rowerowej. Dodatkowo organizatorzy w ostatniej chwili zmienili trasę kolarską. Przez to Paweł Miziarski pomylił kierunki. Następnie motor zepchnął Pawła na pobocze, na nierównej nawierzchni wypadły jemu wszystkie bidony, co skutkowało odwodnieniem organizmu. Zaciągnięty dług już był nie do odrobienia.

Na zdjęciu Bartosz Banach i Paweł Miziarski Fot. FB banachbrothers

Zwyciężczyni Ironman 70.3 Thailand Imogen Simmonds SUI, jest przykładem jak może rozwinąć się kariera sportowa amatora. Imogen po raz pierwszy wystartowała w triathlonie w 2014 roku. Do ubiegłego sezonu startowała w kategorii Age Group. Rok temu zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Ironman 70.3 Mooloolaba w kategorii K18-24, a także była drugą amatorką w klasyfikacji generalnej. Od tego roku Imogen postanowiła spróbować swoich sił w kategorii PRO. W zawodach spod szyldu Ironmana zajęła 2 miejsce w Zurych 5150 (zawody wygrała Daniela Ryf). Następnie w sierpniu w Ironman 70.3 Vichy uplasowała się tuż pod podium na 4 miejscu. Kolejna próba miała miejsce podczas Ironman 70.3 Xiamen gdzie zajęła 2 miejsce. Tajlandia okazała się dla niej szczęśliwa. Uzyskują niesamowity czas 4:16:49 zdobyła tam swoje pierwsze zwycięstwo jako zawodnik PRO.

Podobnie sytuacja wygląda u Markusa Rolli, dla którego także rok 2017 jest debiutanckim w kategorii PRO. Wcześniej zajął 2 miejsce w Ironman 70.3 Kraichgau, ustępując jedynie sebastianowi Kienle.