Wysoka frekwencja Polaków na Ironman Italy – wyniki

85 Polaków ukończyło Ironman Italy w regionie Emilia-Romania. W stosunku do roku ubiegłego nasza reprezentacja powiększyła się o 14 osób. Jest to jedna z najchętniej wybieranych lokalizacji przez Polaków do udziału w Ironmanie. Start odbył się konkretnie w Cervii, która jest zabytkowym miastem i znanym kąpieliskiem położonym nad Morzem Adriatyckim. Tak jak rok temu jedynym polskim reprezentantem w kategorii PRO był Maciej Chmura, który tym razem zajął 15 miejsce uzyskując czas 9:06:35.

Wśród amatorów z najlepszym czasem może się pochwalić Piotr Pernak – 9:31:31. Piotr zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej M45-49. Dwie osoby stanęły na podium: Anna Żychska 10:19:38 na drugim miejscu w kategorii F25-29 i Jarosław Grzelec 10:03:38, który uplasował się na trzecim miejscu w kategorii M55-59.

Komentarz postartowy Macieja Chmury:
“To był długi dzień na IRONMAN Italy. Dużo refleksji po starcie, które z pewnością nie pójdą w las, bowiem było spoko, coraz bardziej spoko, a tu…
Tak bardzo w skrócie fakty i wnioski:

-Pływanie bez pianek w fali PRO, 50’11”, 10.msc. 2.grupa;
-Rower 181km 4h34’29”, 39.8km/h, 7.msc. 2.grupa;
-Bieg 41,5km (T1+T2 długie), regresja 4:05-5:30, spacery.

Na pływaniu po 500m zrobiła się luka i pierwsza grupka stopniowo odpływała. Dyskomfort po poniedziałkowym szlifie powodował, że czułem się po prostu kwadratowy. Wynik mimo wszystko cieszy. Na rowerze pościg, pierwsza runda 40.7km/h (90km 2:13:39), po 100km dojazd po pociągu 13-os. i szarpana jazda. Po 150km posypało się kilka kartek + parę osób odpadło. Ostatnie 30km w 3.os. Runda druga wolniejsza o 6’32” (38.7km/h). Po 10km biegu pogłębiająca się niemoc. W sumie zrobiło się z tego człapanie, po 20km każdy bufet spacerem, pod koniec zafundowałem sobie 5km marszu, no ale ostatnie 1,5km finiszowałem po 5:20.

Cieszę się, że pływanie stoi na dobrym poziomie, a kwestia poprawy oczywista na rok następny. Jeszcze bardziej mnie cieszy rower, gdzie byłem w stanie przetrzymać tempo w pogoni za drugą grupą. Nie cieszy jedynie kwestia słabego biegu. Fakt, zagiąłem wodę i rower, ale nigdy nie biegałem tak wolno, nawet na zmęczeniu. Wytrzymałość po prostu nie ta, więc w cięższych warunkach i mocniejszej rywalizacji poskładało mnie bardziej, niż kiedykolwiek. Nałożyły się na to obicie po poniedziałkowej kraksie, aczkolwiek podczas biegu ciągle winiłem za to źle dobrane skarpetki.

Teraz dłuższa chwila relaksu, tak z 2 dni bez treningu, potem trochę innych aktywności fizycznych, ustalanie celów i założeń na rok następny, no i wracamy do roboty.

Wszystkim dziękuję za doping, ekipie z Gucwa Velo Trainer oraz znajomym również za towarzystwo, a uczestnikom Ironman Italy gratuluję zawodów, bowiem wyścig wczesną jesienią przy 30-32 stopniach nad morzem był naprawdę wymagający!”