brett sutton
Home Aktualności Wywiady Challenge Family organizuje mistrzostwa! Zibi Szlufcik dla AT

Challenge Family organizuje mistrzostwa! Zibi Szlufcik dla AT

poniedziałek, 02 maja 2016 Napisane przez  Łukasz Grass

CHALLENGE FAMILY po 3 latach przygotowań rusza z własnymi mistrzostwami na dystansie 1.9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu! Nie nazywa tego Mistrzostwami Świata, ale THE CHAMPIONSHIP. W zawodach, które odbędą się w słowackim Samorin 3 czerwca 2017 roku wystartują najlepsi z najlepszych zawodników PRO oraz amatorzy, którzy zdobędą kwalifikację w zawodach cyklu CHALLENGE FAMILY. Ale nie tylko poziom sportowy będzie gwarantował uczestnictwo w Mistrzostwach. Szansę na slota mają też ci, których poziom sportowy nie jest na bardzo wysokim poziomie. O tym za chwilę. 

 

2 lata temu spotkałem się z Zibi Szlufcikiem we Frankfurcie. Akademia Triathlonu była na gali sailfish Night of The Year (coroczna gala rozdania nagród w niemieckiem triathlonie), gdzie zapraszani są zarówno organizatorzy cyklu IRONMAN jak też drugiej co do wielkości i ważności organizacji triathlonowej w sporcie amatorskim na długim dystansie CHALLENGE FAMILY. Zibi Szlufcik (CEO CHALLENGE FAMILY) ma polskie korzenie, startował w biathlonie i duathlonie, współpracuje z  Felixem Walchshöferem - założycielem i człowiekiem, który przez lata zbudował rodzinną firmę organizującą zawody triathlonowe, w tym te największe i cieszące się ogromną popularnością zawody CHALLENGE ROTH, gdzie 17 lipca 2016 roku wystartuje aktualny Mistrz Świata IRONMAN Jan Frodeno.  Już wtedy nasze rozmowy obracały się wokół tematu potencjalnych Mistrzostw. 

 

CF-Championship-Samorin-RGB

 

Zibi Szlufcik: "Kiedy spotkaliśmy się we Frankfurcie już wtedy mówiłem ci, że szykujemy kilka zmian w CHALLENGE FAMILY, w tym nowe zawody - te wyjątkowe. Przygotowania trwały kilka lat, ale wychodzimy z założenia, że jeśli coś robimy, to albo dobrze albo wcale. Czekaliśmy długo, ale wydaje nam się, że mamy teraz idealny moment. Razem z centrum sportowym x-bionic® będziemy organizować nasze mistrzostwa. Rozmowy w tej sprawie trwały przez ostatnie półtora roku. X-bionic® to najlepsze centrum sportowe na świecie. Zainwestowano tam 300 mln euro. W Samorin można trenować 27 dyscyplin olimpijskich w tym oczywiście triathlon. Powierzchnia oddana pod infrastrukturę sportową to milion metrów kwadratowych. Centrum usytuowane jest bezpośrednio nad Dunajem. Rzeka w tym miejscu ma spokojny łuk długości 3km, gdzie można uprawiać wioślarstwo. Tam właśnie zostanie rozegrany etap pływacki naszych Mistrzostw. Rowerem można jechać około 50 kilometrów wzdłuż Dunaju, nie przecinając żadnego skrzyżowania!” 

 

x-bionic sphere

 

Grass: Dlaczego nazywasz to Mistrzostwami CHALLENGE FAMILY- THE CHAMPIONSCHIP, a nie Mistrzostwami Świata? 

Szlufcik: Wydaje mi się, że nazwanie tego Mistrzostwami Świata, będzie powielaniem sytuacji z boksu, gdzie mamy mnóstwo federacji i wiele odrębnych tytułów Mistrza Świata. To nie ma sensu. Ale jednocześnie chcemy, aby przyjechali do nas najlepsi. Zapraszamy pierwszą szóstkę kobiet i mężczyzn z Igrzysk Olimpijskich, World Triathlon Series, z zawodów IRONMAN 70.3 i oczywiście z IRONMAN World Championship Hawaii oraz z zawodów ITU. To ma być zupełnie coś innego, różniącego się od wszystkich dotychczasowych zawodów triathlonowych na świecie. Jeżeli wszyscy zawodnicy przyjmą nasze zaproszenia, będzie to ściganie w naprawdę doborowym towarzystwie. Nasz system wyklucza zdobywanie punktów przez najlepszych zawodników PRO. Po prostu ze wszystkich zawodów, które wymieniłem, zapraszamy najlepszą szóstkę kobiet i mężczyzn.
(red. zawodowi triathloniści mają jeszcze szansę zdobyć slota w zawodach z cyklu CHALLENGE FAMILY)


bionic2 maj2016


Amatorzy mają dwie możliwości, aby zdobyć kwalifikację. W każdych zawodach cyklu CHALLENGE FAMILY, w każdej grupie wiekowej (!), jest po sześć slotów dla kobiet i dla mężczyzn. Ale nie ma zasady roll down jak w zawodach cyklu IRONMAN, czyli przechodzenia nieodebranej przepustki na zawodników, którzy zajęli niższe miejsca. Nie chcemy jednak, aby kryterium poziomu sportowego było jedynym. Rozdamy jeszcze 300 przepustek dla tych amatorów, którzy startują często, ale wiedzą, że ich poziom sportowy jest ciut słabszy od czołowych amatorów. Dla tych, którzy wystartują w conajmniej 4 zawodach CHALLENGE FAMILY i wyślą zgłoszenie na Mistrzostwa, przygotowaliśmy 300 takich slotów. 

 

Grass: Czy to będą zawody rotacyjne, czy stała lokalizacja na wiele lat? 

Szlufcik: W 2017 i 2019 zawody odbędą się w Samorin na Słowacji. W 2018 i 2020 będzie inna lokalizacja, ale nie mogę jeszcze zdradzić, gdzie. Słowacja ma wspaniałą infrastrukturę. Można się do Samorin dostać m.in. z Bratysławy, gdzie jest lotnisko, lub nawet z Wiednia, skąd jest niecała godzina drogi. Zawody tej rangi na Słowacji to także wielka szansa dla polskiego triathlonu. Nasza impreza – Enea CHALENGE POZNAN blisko współpracuje ze słowackimi partnerami – na razie mogę zdradzić tylko tyle, że oprócz mistrzostw szykuje się wspólny polsko – słowacki projekt. Na tym polega właśnie przewaga CHALLENGE FAMILY – na współpracy i synergii korzyści z tym związanej. Poznań i Samorin mogą stać się wkrótce wiodącymi imprezami w tej części Europy.


bionic3 maja2016

 

Grass: Jaka będzie nagroda dla zawodników PRO?

Szlufcik: To nie jest jeszcze zamknięta kwestia. Mamy ustaloną kwotę minimalną - co najmniej 150 tysięcy euro, ale dopiero otworzyliśmy pulę i mamy nadzieję na jej podwyższenie dzięki kolejnym partnerom biznesowym. 

 

Grass: Myślicie, żeby zrobić Mistrzostwa na pełnym dystansie? Może w Roth?

Szlufcik: Chcemy mieć własne Mistrzostwa na dystansie długim, ale nie w Roth. Zawody w Roth sprzedają się w niecałą minutę. Startuje ponad 6 tysięcy zawodników, zawody zabezpiecza ponad 6 tysięcy wolontariuszy, na całej trasie jest około 270 tysięcy kibiców. Tam nie mam sensu już dobudowywać żadnej wartości. Oczywiście chcemy, aby CHALLENGE FAMILY miało swoje Mistrzostwa na długim dystansie, ale na pewno jeszcze nie w 2017 roku. Siła Roth jest olbrzymia. Z początkiem maja uruchomiliśmy wyjątkową promocję – poprzez zapisanie się na tegoroczną imprezę w Poznaniu można będzie zakupić start w Datev CHALLENGE ROTH poza kolejką (red.: Pobierz regulamin). Dodam, że w zeszłym roku impreza sprzedała się w 72 sekundy. Jeżeli ktoś rozważa start w największej imprezie triathlonowej w Europie, warto wystartować w tym roku na dystansie długim lub ½ w Enea CHALLENGE POZNAN, aby zagwarantować sobie możliwość startu w Roth w 2017 roku. To naprawdę wyjątkowa w skali Europy promocja, z której warto skorzystać.


zibi maj2016

Zibi Szlufcik (drugi od lewej)


Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

 

Trasa pływacka i biegowa (po kliknięciu w zdjęcia pobierzesz PDF)

 

 swimrun samorin2016

 

 

Trasa rowerowa:

 

bikecourse samorinmaj2016Łukasz Grass

Łukasz Grass

Współzałożyciel, "Ojciec Dyrektor" Akademii Triathlonu.

wsin


Redaktor Naczelny polskiej wersji serwisu Business Insider


BI POLSKA_LOGO


Dziennikarz Radiowy i Telewizyjny
(TVN24, TVP1, TVP Polonia, Radio TOK FM, Polsat, Discovery Channel) 

 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. E.Piaseckiego w Poznaniu, kierunek trenerski. 

 

Autor powieści biograficznej o Jerzym Górskim pt.:  "Najlepszy" 


Autor książki "Trzy mądre małpy".
 
Triathlonista amator:

Dystans olimpijski = 2:15:38 (Elemental Triathlon Olsztyn 2014)

HalfIronman = 4h 30min (Haugesund 2013)

Ironman = 10 godzin 52 sek. (Dania, Kopenhaga 2014)

Uczestnik Mistrzostw Świata amatorów Ironman 70.3 w Las Vegas w kategorii M35 

 

Zapraszam do dyskusji i kontaktu na portalach społecznościowych:

 

Facebook - profil prywatny 

Twitter

Instagram

 

 

 

4 Liczba komentarzy:

 • ^ Łukasz Grass środa, 04 maja 2016 20:15 Umieszczone przez: Łukasz Grass

  @Arek - zawody cyklu Challenge Family masz na ich stronie wypisane. :-) Samorin - również są zawody odrębne nie tylko Mistrzostwa.

 • ^ Maciek Dowbor środa, 04 maja 2016 12:19 Umieszczone przez: Maciek Dowbor

  Marcin - już są w tym sezonie. SPrawdz Chalenge Family

 • ^ Marcin Punpur środa, 04 maja 2016 09:03 Umieszczone przez: Marcin Punpur

  Fajnie by bylo gdyby Slowacy zorganizowali zwykle zawody w tym Samorinie, by wychodzi na to ze mozna tam roibc niezle zyciowki! :)

 • ^ Arkadiusz Cichecki środa, 04 maja 2016 08:15 Umieszczone przez: Arkadiusz Cichecki

  Dzieje się... zawsze to jakaś alternatywa. Fajnie byłoby gdyby w info były jeszcze wymienione zawody, gdzie można zdobyć wspomnianego slota...

Zostaw komentarz

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką (*).
Dozwolony jest podstawowy kod HTML.

Blogi

Ostatnie wpisy Pokaż wszytkie

stat4u
Website Security Test