Ewa Komander druga na Challenge Gran Canaria

Kolejny weekend z sukcesem polskiej triathlonistki. Ewa Komander zajęła 2 miejsce w triathlonie Challenge Gran Canaria. Wyścig kobiet zwyciężyła legenda długich dystansów Yvonne Van Vlerken NED (40 lat). Yvonne Van Vlerken już od lat zdobywa medale mistrzostw świata i Europy w duathlonie i triathlonie. W 2008 roku zajęła drugie miejsce na Ironman Kona, a także ustanowiła na tamten czas rekord świata ironman w Roth 8:45:48 (już nieaktualny).
Ewa Komander wyszła z wody wraz z Yvonne. Mocny rower szybko zniwelował trzy minutową stratę do liderki po pływaniu. Jednak Yvonne była jeszcze mocniejsza od Ewy i w strefie zmian T2 miała prawie 4 minuty przewagi nad Ewą. Holenderka półmaraton przebiegła o minutę szybciej od Polki. Ostatecznie Ewa Komander ukończyła zawody na drugim miejscu ze stratą 5 min. 4 sek. do zwyciężczyni. Za drugie miejsce Ewa wygrała 8.850 zł i 200 punktów do rankingu Challenge Family.