Finał Pucharu Świata ITU Miyazaki

Ostatni wyścig Pucharu Świata ITU odbył się w japońskiej miejscowości Miyazaki. Był to debiut tego miasta w Pucharze Świata. Triathloniści rywalizowali na dystansie olimpijskim (1,5-40-10). Zwyciężył Uxio Abuin Ares (ESP), który tydzień temu także wygrał na sprincie w Tongyeong. Drugie i trzecie miejsce zajęli Joao Silva (POR) oraz Gregory Billington (USA).

W wywiadzie po wyścigu Uxio powiedział: “Robię postępy i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę startował w serii WTS.”

Skrót wyścigu mężczyzn

U kobiet zwyciężyła Ai Ueda (JPN). Japonka była niesiona przez kibiców do samej mety. Ai Ueda w swoim kraju potrafi zdobywać najwyższe miejsca. Podczas serii Mistrzostw Świata WTS w Jokohamie zdobyła brązowy medal. Drugie miejsce zajęła Summer Cook (USA), zamieniając się pozycjami z Ai Ueda z poprzedniego wyścigu w Tongyeong. Trzecie miejsce czyli to samo co przed tygodniem wywalczyła Renee Tomlin (USA).

Skrót wyścigu kobiet

Jedyny Polak Sylwester Kuster nie ukończył wyścigu. Podsumowując w tym sezonie ranking ITU Sylwester zajmuje najwyższe miejsce wśród Polaków – 429. Tuż za nim plasują się Dariusz Kowalski i Mateusz Kaźmierczak.

FinalPucharuSwiataITUMiyazaki1

Żadna z naszych reprezentantek nie startowała w finałowym wyścigu. Najlepsza Polka w rankingu to Agnieszka Jerzyk, która zdeklasowała pozostałych polskich reprezentantów. Zajmuje 46 miejsce z 1946,62 punktami na swoim koncie.