Ironman 70.3 Middle East Championship Bahrain

W tym roku Mistrzostwa Bliskiego Wschodu 70.3 Ironman w Bahrainie odbyły się bez wręczenia czeku na milion dolarów. Aby zdobyć tą premię należało wygrać trzy wyścigi wchodzące w skład Nasser Bin Hamad Al Khalifa Triple Crown. Pierwszy triathlon, czyli 70.3 Ironman Dubai wygrali Daniela Ryf (SUI) i Jan Frodeno (GER). Jednak podczas Mistrzostw Świata 70.3 Ironman w Australii Daniela Ryf nie wygrała, a Jan Frodeno nie startował, tym samym przepadła szansa na ekstra wynagrodzenie. W 2015 roku taką nagrodę zdobyła Daniela Ryf, wygrywając trzy zawody wchodzące w skład Triple Crown.

Ironman 70.3 Middle East Championship wygrał Terenzo Bozzone (NZL), było to jego drugie zwycięstwo w odstępie zaledwie sześciu dni. Niecały tydzień wcześniej wygrał Ironman Western Australia uzyskując rewelacyjny wynik 07:51:26.

“Tydzień temu wygrałem Ironman Western Australia i dopiero zacząłem dochodzić do siebie parę dni temu.” – powiedział Terenzo Bozzone. “Ze zmęczenia nie byłem w stanie stać na linii startu, tutaj w Bahrainie, ale byłem w stanie wygrać w tym roku.”

Terenzo wyszedł z wody w czołówce, tracąc zaledwie 9 sekund do pierwszego zawodnika. Na 90 kilometrowej, bardzo wietrznej trasie, uzyskał najlepszy czas tego odcinka 1:56:48 (średnia prędkość 46,23 km/h). Po czym pobiegł półmaraton w 1:15:16 (średnia 3:34 min/km). Łączny czas z jakim zatrzymał zegar na mecie to 3:41:32.

“Po prostu dałem z siebie wszystko na rowerze i parę razy miałem myśli, że przycisnąłem zbyt mocno, zbyt wcześnie. Byłem jednak w stanie to wytrzymać i zejść z roweru z solidną przewagą.” – komentuje Terenzo Bozzone.

Steffen Justus (GER) gonił Terenzo przez całe 21 kilometrów biegu. Uzyskał najszybszy czas biegu 1:11:25, lecz to nie wystarczyło, na mecie zabrakło mu 54 sekund do Terenzo.

U kobiet Sara Crowley (AUS) wygrała z czasem 4:10:59, wyprzedzając na biegu Emmę Pallant (GBR), znaną z duathlonów na długim dystansie.Caroline Steffen (SUI) stanęła na trzecim miejscu podium.

Maria Cześnik startowała w kategorii PRO. Niestety nie ukończyła zawodów. Poniżej można przeczytać komentarz, jaki udzieliła po zawodach.

Ironman70.3MiddleEastChampionshipBahrain2

Wśród amatorów najlepiej z Polaków wypadł Jacek Podoba. Zajął 2 miejsce w kategorii M 45-49, czas z jakim przekroczył metę to 04:24:57. Gratulujemy podium!