Joanna Sołtysiak trzecia w kategorii PRO na IM 70.3 Weymouth

Joanna Sołtysiak zajęła trzecie miejsce podczas Ironman 70.3 Weymouth z czasem 4:42:35. Jest to kolejny sukces naszych zawodników na arenie międzynarodowej Ironman 70.3. Przypomnę, że ostatnio w Rugii Łukasz Kalaszczyński także zajął trzecie miejsce. Joanna Sołtysiak trzy tygodnie temu została Mistrzynią Polski na tym samym dystansie. Oprócz Joanny, w kategorii PRO rywalizował Mikołaj Luft, który zajął 10 miejsce. Jak sam przyznaje był to start na „przetarcie” przed Ironman Tajwan, gdzie już aktualnie się znajduje.

Temperatura powietrza w godzinie startu wynosiła zaledwie 10 stopni. Dużym problemem było utrzymanie ciepła przez zawodników, w szczególności na rowerze. Trasa też była wymagająca, stąd wolniejsze czasy triathlonistów. Mikołaj podsumowując powiedział: „Start w Weymouth miał być treningowym spacerkiem, jednak okazał się bardzo ciężki.” Zwycięzcą wyścigu został znany zawodnik James Cunnama RSA. Była to jego kolejna wygrana po Ironman Hamburg i Ironman 70.3 Lanzarote w tym sezonie.

Zachęcam także do przeczytania wywiadu z Joanną Sołtysiak, którego udzieliła dla Akademii Triathlonu tuż po zdobyciu Mistrzostwa Polski na dystansie połowy ironmana. Link do wywiadu