Kasa na Kadrę – transparentność

6

Triathloniści to z reguły osoby bardzo uparte. Przynajmniej ten stereotyp dotyczy mnie.

Komentarz Filipa Przymusińskiego odnoszący się do mojego poprzedniego postu był dla mnie zaskoczeniem. Cytuje: ‘Pan prezes od lat nie chę opublikować’ (stwierdzenie to dotyczy na kogo i w na co PZtri przeznacza środki pozyskane z MSiT na kadrę narodową).

Filipie, pan Prezes zgodnie z prawem musi takie informacje przekazać na żądanie każdego z obywateli.

W związku z tym w dniu dzisiejszym sporządziłem i wysłałem do PZtri poniższe pismo.

O treści odpowiedzi oczywiście Was poinformuje.6 KOMENTARZE

  1. Ustawa o dostępie do informacji publicznej określa terminy w jakim czasie trzeba udzielić odpowiedzi więc nie ma potrzeby pisać tego w piśmie.

  2. 3mam kciuki ze bedzie odpowiedź pozytywna (tzn z poządaną inf.) Choc ja mimo iz nie jestem prawnikiem to mam już gotowe 2 uzasadnienia odmowy podania tych danych. P.S. tak na przyszłość dobrze jest też wskazać termin w którym organ ma odpowiedzieć na wezwanie, bo bez tego możemy sobie czekać

  3. Pytanie jest szersze, nie tylko nie wiadomo ile i na kogo, ale tez nie wiadomo dlaczego… tzn nie ma żadnych reguł czy jasnych kryteriów, jeden jedzie, inny nie jedzie, jeden sam sobie płaci innemu stawia związek… Jedni maja stroje narodowe, inni nie… ale kto co jak ile i dlaczego ?????? I uprzedzę już kontrę, że przecież kryteria były podawane… Tak w 2010 przyjeżdżając na start na MP w Szczecinku dowiedziałem się, że dzień wcześniej zapadła decyzja, iż pierwsza trójka jedzie na ME… Ale to i tak był sukces, bo zazwyczaj o tym że było jakiś kryterium, albo start obserwowany to zawodnicy dowiadują się grubo po starcie.

  4. Również jestem za solidnym rozliczaniem ludzi, którzy podobnie jak PZPN lubia korzystać z dotacji państwowych. Ale żeby wykazać na co poszły fundusze to już zasłaniają się różnymi kruczkami prawnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here