Lista startowa Polaków – Ironman Kona 2018

Został już niespełna tydzień do rozpoczęcia Mistrzostw Świata Ironman Kona. Tym artykułem rozpoczynamy serię przybliżającą tematykę triathlonu na Hawajach.

Triathloniści z Polski już aklimatyzują się na Big Island. W tym roku na liście startowej Mistrzostw Świata Ironman widnieje aż 27 zawodników z naszego kraju. Jest to znacząca poprawa w stosunku do roku ubiegłego kiedy to wystartowało 11 osób. Wtedy też na starcie stanęła tylko jedna Polka – Alicja Medak. Tym razem kwalifikację zdobyło sześć kobiet i dwudziestu jeden mężczyzn. Dla niektórych to już nie pierwszy start w Mistrzostwach Świata IM Kona. Są też tacy co startują ponownie, lecz już w innej kategorii wiekowej.

W nadchodzącą sobotę starty amatorów odbędą się o: mężczyźni 7:05 (PL 19:05) i kobiety 7:20 (PL 19:20). Trzymamy kciuki za naszą reprezentację.