Mistrzostwa Europy IM 70.3 Wiesbaden

Andreas Dreitz (GER) zwyciężył na Mistrzostwach Europy Ironman 70.3 Wiesbaden. Trzecim zawodnikem był Borys Stein, którego trenuje Piotr Sauerland. Obaj zawodnicy powinni być dobrze znani części czytelników Akademii Triathlonu. Spotykaliśmy ich na treningach w ośrodku na Majorce, trenując u Piotra Sauerlanda. Wśród kobiet najlepszą triathlonistką okazała się Melissa Hauschildt (AUS). Były zawodnik krótkich dystansów ITU Steffen Justus (GER) wyszedł z wody jako pierwszy z przewagą 18 sekund nad resztą zawodników. Po 20 kilometrach roweru na prowadzenie wysunął się Andreas Dreitz. Na 60 km Andreas miał już 3 minuty przewagi nad drugim zawodnikiem. Natomiast Lionel Sanders (CAD) jeden z największych rywali Andreasa tracił z każdym kilometrem na trudnej technicznie trasie. W T2 miał 6:20 sekund straty do lidera wyścigu. Lionel zaczął odrabiać straty dopiero na biegu. Wyprzedzał kolejnych rywali, aż na 14 km uplasował się na drugiej pozycji. Uzyskał najszybszy czas biegu 1:09:20. Andreas Dreitz w tym wyścigu był poza zasięgiem, wygrał z czasem 3:59:05.

Lionel Sanders (CAD) miał już nie startować, aż do Mistrzostw Świata w Australii IM 70.3. Jednak stwierdził, że po ostatnim znacznie skróconym wyścigu IM 70.3 Racine, nie do końca dla niego udanym, potrzebuje solidnego startu przed MŚ. Po tym jak się zapisał na zawody, sprawdził trasę rowerową i okazało się, że to jest jedna z najtrudniejszych pod względem technicznym tras w całej serii IM 70.3. Samo przewyższenie to około 1500 m. Tego dnia Lionel wykręcił średnio 367 watt znormalizowanej mocy, to daje 4,89 W/kg! Jest to jego rekordowy wynik. Poprawił również pływanie, wyszedł z wody ze stratą 2:30 do liderów. Jego czas to 26:23, nieźle jak na osobę, która rozpoczęła naukę pływania sześć lat temu, w wieku 22 lat.

W mistrzostwach brał udział jeden nasz  reprezentant Maciej Chmura. Maciek zajął 53 miejsce z czasem 4:37:09. Jego międzyczasy to: pływanie 24:46, rower 2:43:51 i bieg 1:24:23.

MistrzostwaEuropyIM70.3Wiesbaden1

W wyścigu kobiet Melissa Hauschildt (AUS) wygrała ze znaczną przewagą 5:28 nad Jodie Swallow (GBR). Wyścig zaczęła typowo dla niej. Po pływaniu miała stratę do liderki 3:31. Jej umiejętności na rowerze pozwoliły przeprowadzić mocny atak na długim podjeździe i odjechać na ponad kilometr goniącym rywalkom. Pomimo nie najlepszego pływania zdołała wygrać przy dużej konkurencji, uzyskując najlepszy czas zarówno na rowerze jak i na biegu.

Jest to już drugi europejski tytuł dla Mellisy Hauschildt w tym roku. Miesiąc temu zdobyła mistrzostwo Europy we Frankfurcie na pełnym dystansie Ironman.