ME Ironman Frankfurt – Lechowicz nr 1 wśród amatorów, Sikora na pudle z kwalifikacją na Hawaje!

33 Polaków ukończyło Mistrzostwa Europy Ironman Frankfurt. Liczba ta jest mniejsza o 13 osób w stosunku do roku ubiegłego. Najwyżej sklasyfikowana była Ania Lechowicz, która była najszybszą amatorką w całej stawce triathlonistek. Jedynie 4 zawodniczki PRO miały tego dnia lepsze wyniki. Jednocześnie Ania wygrała swoją kategorię wiekową F30-34 i zdobyła przepustkę na Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach.

Drugie podium dla Polski wywalczyła Julita Sikora, która zajęła 3 miejsce w kategori F45-49. Julita zgarnęła slota na tegoroczne IRONMAN World Championship oraz IRONMAN 70.3 World Championship w Nicei.

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Mateusz Kolański (10:20:15), który zajął 37 miejsce w kategorii M30-34.

Zdjęcie z Facebook Julita Sikora.

We Frankfurcie nie mieliśmy reprezentantów w kategorii PRO. W wyścigu profesjonalistów zwyciężył Jan Frodeno, który obronił tytuł Mistrza Europy. Wiedząc, że na starcie obok siebie stają tacy triathloniści jak Jan Frodeno, Patrick Lange i Sebastian Kienle było pewne, że rywalizacja będzie zacięta.

Niestety Patricka Lange wykluczyła z rywalizacji o czołowe miejsca przebita opona. Zbyt dużo czasu stracił na naprawie. Z kolei Sebastian Kienle borykał się usterką w tylnym kole. Pomimo to dogonił Jana Frodeno jeszcze przed strefą zmian T2. Podczas zmiany ratownik medyczny wyjmował Sebastianowi kawałek szkła ze stopy.

Kienle jeszcze podejmował walkę na biegu i nawet wyprzedził Jana Frodeno, ale ten miał zapas energii, zdołał przyspieszyć, odzyskać i kontrolować swoją pozycję. Niemcy zdominowali podium i pierwszą dziesiątkę.

Wysoka temperatura osiągająca w szczytowym momencie 38 stopni dała się we znaki wszystkim uczestnikom. Kto lepiej poradził sobie z warunkami, ten wygrywał. W dramatycznym wyścigu kobiet PRO Sarah True USA straciła panowanie nad własnym ciałem i upadła zaledwie 750 m przed metą. Pomimo, że prowadziła ze znaczącą przewagą musiała zostać ściągnięta z trasy. Na tej sytuacji skorzystała Skye Moench USA, która jako pierwsza przekroczyła linię mety.