Przedostatni przystanek PŚ Tongyeong

W przedostatnim wyścigu Pucharu Świata ITU w Tongyeong (Korea Południowa) Sylwester Kuster zajął 22 miejsce, tracąc 48 sekund do pierwszego triathlonisty na mecie. Był to w tym roku jego pierwszy Puchar Świata. Sylwester zdobył 99,21 punktów wskakując na 428 miejsce w rankingu. Zawody odbywały się na dystansie sprinterskim w chłodny i mżysty dzień.

Dla Summer Cook (USA) w Tongyeong to już drugie zwycięstwo w PŚ w tym roku. Przypomnijmy, że Summer wygrała także wyścig z serii Mistrzostw Świata WTS w Edmonton. POdczas startu kobiet temperatura wody wynosiła 19,9 stopni, co oznaczało dozwolone pianki. Summer wyszła z wody z 8 sekundami przewagi nad resztą zawodniczek, zapewniając sobie duży komfort w strefie zmian. Amerykanka po długiej walce na biegu pokonała bardzo dobrą biegaczkę Ai Ueda (JPN). Trzecie miejsce zajęła jej rodaczka Renee Tomlin (USA).  Skrót wyścigu:

Wyścig mężczyzn odbył się jako drugi po kobietach, w tym czasie woda zdążyła przekroczyć nieznacznie 20 stopni.  W tej sytuacji pianki były już zabronione. Wśród mężczyzn, po niezwykle zaciętym sprincie, zwyciężył Uxio Abuin Ared (ESP). Hiszpan na 200 m tuż przed niebieskim dywanem rozpoczął sprint, nie dając się nikomu wyprzedzić. Tuż za nim na metę wpadł Matthew Mcelroy (USA) oraz Vladimir Turbayevskiy (RUS).

5. Jaz Hedgeland (AUS) 1:00:24

Już w kolejny weekend odbędą się ostatnie zawody Pucharu Świata na dystansie olimpijskim. Tym razem przeniesiemy się do Japonii. Sylwester Kuster także widnieje na liście startowej.