Starty zagraniczne Ewy Komander i Łukasza Kalaszczyńskiego

Łukasz Kalaszczyński wziął udział w trzeciej edycji Challenge Forte Village Sardinia jako zawodnik PRO. Łukasz zamknął pierwszą dziesiątkę z czasem 4:16:22. Na zawodach pojawił się także Boris Stein, który trzy tygodnie temu zajął 7 miejsce na Ironman Hawaii, w Sardynii zajął 4 miejsce.
Po starcie Łukasz napisał na swoim Facebooku.
“Jak zawsze walczyłem o każdą sekundę na pływaniu, rowerze i biegu. Dzisiejsza forma pozwoliła mi wywalczyć 10 miejsce w mocno obsadzonej kategorii PRO podczas Challenge Forte Village Sardinia. Jeszcze “troszkę” brakuje do tych najlepszych zawodników. Obiecuję, że będę walczył i mocno trenował, żeby zbliżyć się do nich.”
Był to zdecydowanie rok przełomowy dla Łukasza Kalaszczyńskiego. Potrafił utrzymać stabilną formę przez cały sezon. Największe sukcesy z tego sezonu to:

StartyZagraniczneEwyKomanderILukaszaKalaszczynskiego1

Łukasz Kalaszczyński w strefie zmian Challenge Forte Village Sardinia.

Ewa Komander z kolei startowała za oceanem, ukończyła Ironman 70.3 Miami 4:29:06 na 7 miejscu i tydzień później podczas Ironman 70.3 Los Cabos zeszła z trasy rowerowej na 80 kilometrze. Ewa planuje w przyszłym roku zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w kategorii PRO. Aby tego dokonać pod koniec lipca musi być w rankingu TOP 50 kobiet. Na chwilę obecną jest na 32 miejscu z dorobkiem 820 punktów. Jest to najwyższe miejsce wśród Polek.
Przypomnijmy, że Ewa Komander przeszła operację stopy w lutym tego roku. W związku z tym miała przerwę od pełnego treningu prawie do maja.