Strava przeprasza użytkowników. Nowe ceny subskrypcji

Zaktualizowaliśmy nasze ceny subskrypcji. Nasze przesłanie było bardzo zagmatwane. Dlatego zapewniamy większą jasność – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej Strava.

ZOBACZ TEŻ: Strava podnosi ceny. Kłopoty finansowe firmy?

Jakiś czas temu Strava wywołała wśród swoich użytkowników niemałe zamieszenie. Firma nieinformujący oficjalnie o podwyżkach cen zmieniła kwoty subskrypcji. Wprowadzone zmiany dotyczyły jednak tylko niektórych posiadaczy kont premium. Strava sama dokładnie nie wskazała kogo obejmą podwyżki, a przede wszystkim jak duże one będą. 

„Ceny mogą ulec zmianie”

Zdenerwowani użytkownicy aplikacji słali pytania do firmy, prosząc o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Strava nie wystosowała żadnego oświadczenia z konkretnymi danymi. Napisała tylko, że: „ceny mogą ulec zmianie, aby lepiej odzwierciedlały nowe funkcje i warunki rynkowe”.

Zmiany cenowe i zachowanie firmy wywołały spore poruszenie wśród społeczności subskrybentów. Wielu z nich deklarowało rezygnację z wersji premium i powrót do podstawowej, darmowej wersji. 

Email Strava
Źródło: DC Rainmaker

„Działaliśmy zbyt szybko”

Po fali krytyki, która płynęła na firmę, Strava wydała oficjalne oświadczenie, w którym przeprosiła swoich użytkowników za wywołaną frustrację i źle przeprowadzony proces podwyższania cen. Jak sami podkreślają, wysyłane przez firmę wiadomości były bardzo mylące. Strava zaznacza, że jej intencją nie było zatajanie zmiany cen, ani nieinformowanie o podwyżce.

Starając się wprowadzić aktualizacje cen naszej subskrypcji, popełniliśmy błąd, nie dostarczając wystarczających informacji bezpośrednio naszej społeczności. Szczerze przepraszamy za zamieszanie i zaniepokojenie, jakie wywołało to u wielu naszych cennych subskrybentów. Naszym zamiarem nie było ukrywanie tych zmian cen, po prostu działaliśmy zbyt szybko – możemy przeczytać w oświadczeniu firmy. 

Cena subskrypcji 

Na swojej stronie internetowej Strava informuje, że przechodzi na stałą cenę subskrypcji według kraju. Oznacza to, że wszyscy subskrybenci w danym kraju zapłacą tę samą miesięczną lub roczną cenę. 

Subskrybenci otrzymają wiadomość e-mail 30 dni przed datą odnowienia ze zaktualizowaną ceną, którą zapłacą oraz z instrukcjami aktualizacji subskrypcji.

Na stronie znajduje się również informacja mówiącą o tym, że w Polsce za miesięczną subskrypcję użytkownicy będą musieli zapłacić 7.99$, natomiast za roczna 59.99$.

ZOBACZ TEŻ: Rosjanin przeciwko wojnie. W proteście pomaga Strava

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,223FaniLubię
1,258ObserwującyObserwuj
323SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze