Zobacz taniec Haka dla zwycięzców Ironman New Zealand, łzy Joe Skippera i wyniki Polaków

Joe Skipper wygrał zawody IRONMAN New Zealand. Na mecie odtańczono dla niego Hakę – tradycyjny taniec Nowej Zelandii wykonywany przez Maorysów. Wzruszony Skipper nie mógł powstrzymać łez. Wyścig wygrał z czasem 7:54:18, bijąc rekord trasy!

A tak wyglądał taniec Haka dla Joe Skippera.

Pierwsza trójka mężczyzn i kobiet w IRONMAN New Zealand.

Mężczyźni PRO
1 Joe Skipper GBR 7:54:18
2 Mike Phillips NZL 8:01:28
3 Braden Currie NZL 8:04:37

6 Cameron Brown NZL 08:14:35 – 48 lat (zobacz niżej „Ciekawostka”)

Kobiety PRO
1 Teresa Adam NZL 8:40:30
2 Meredith Kessler USA 8:56:04
3 Judith Corachan Vaquera ESP 9:03:22

Joe Skipper pokonał Ironmana w czasie 7:54:18. Odcinek pływacki – 51:59, (średnia na 100m to 1 min 22 sek.) Jazda rowerem – 4:13:03. Maraton – 2:43:07 (średnia 3:52/km).

Wśród kobiet triumfowała Teresa Adam również bijąc nie tylko rekord trasy, ale także rekord odcinka rowerowego! Wyścig ukończyła z czasem 8:40:30. Pływanie – 50:26, Rower – 4:36:12. Bieg – 3:05:19.

W triathlonie wzięło udział trzech Polaków w kategoriach wiekowych. Najwyżej uplasował się, i jednocześnie uzyskał najlepszy czas, Łukasz Skrzypiec, który z czasem 09:28:29 zajął 8 miejsce w kategorii M30-34.

Ciekawostka:

Zawodnik PRO Cameron Brown z Nowej Zelandii 20 razy z rzędu stawał na podium Ironman New Zealand. W tej chwili ma 48 lat. Podczas Ironman New Zealand 2020 zajął 6 miejsce uzyskując niesamowity wynik 08:14:35. Cameron jest najstarszym zawodnikiem w historii, który w wieku 43 lat zwyciężył zawody Ironman. Zawodnik ten zadebiutował w triathlonie w 1987 roku.