Terenzo Bozzone poważnie potrącony przez ciężarówkę

Zawodowy triathlonista, Terenzo Bozzone (33 lata) został potrącony przez ciężarówkę podczas treningu kolarskiego. Zdarzenie miało miejsce na przedmieściach Auckland w Nowej Zelandii. Media informacyjne w Nowej Zelandii podają, że triathlonista doznał poważnych urazów, aktualnie znajduje się w szpitalu Auckland City Hospital a jego stan został określony jako stabilny.

Świadek zdarzenia powiedział, że kierowca ciężarówki początkowo zatrzymał się, po czym uciekł z miejsca wypadku. Kiedy sam zobaczył człowieka leżącego na drodze od razu pośpieszył mu z pomocą. Jak się okazało Terenzo był na wpół przytomny a jego rower został przełamany na dwie części.

Terenzo Bozzone w marcu tego roku wygrał i ustanowił rekord (7:59:57) triathlonu Ironman New Zealand. W tym sezonie zdążył jeszcze trzy razy zwyciężyć w zawodach na dystansie Ironman 70.3, w Argentynie, Meksyku i Australii. Jego największym marzeniem było zajęcie pierwszego miejsca podczas Mistrzostw Świata Ironman Kona, którego jeszcze nie zdążył spełnić. W ubiegłym roku zajął tam wysokie 6 miejsce. Terenzo jest członkiem Bahrain Endurance Team. Podczas swojej kariery 47 razy stawał na podium międzynarodowych triathlonów z czego 33 to dystans Ironman 70.3.

Terenzo jest niezwykle utalentowanym i wytrzymałym zawodnikiem. Warto przeczytać o jego odległych podróżach i występach na najwyżyszym poziomie w tym artykule Terenzo Bozzone człowiek z prawdziwego żelaza