Zapisy Triathlon Energy startują już 1 października

Nowe lokalizacje i pomysły. Promocja i nagrody finansowe. Jeszcze bliżej triathlonistów.A to wszystko z charytatywnym tłem. Sezon cyklu Triathlon Energy startuje już 1 października, w samo południe!

Za Wami debiutancki sezon Triathlon Energy. Jak się czujecie?

Aldona Dybuk: Zmęczeni (śmiech), ale i usatysfakcjonowani. Udało nam się zorganizować trzy imprezy w nowych miastach. Prawie nowych, bo do Starogardu Gdańskiego, gdzie debiutowaliśmy, triathlon wrócił po 30 latach. Odkryliśmy Lidzbark Welski, nie mylić z Warmińskim oraz byliśmy w Bełchatowie.

Adam Greczyło: Usatysfakcjonowani tym bardziej, że wiele razy słyszeliśmy, że to się nie uda. Że na mapie polskiego triathlonu jest już tyle imprez i cykli, że się spóźniliśmy. A tymczasem zaufało nam prawie 800 zawodników. 90 procent pytanych w ankietach lepszytriathlon.pl poleciłoby znajomym udział w naszych zawodach. Wielu zapowiedziało, że chętnie wystartuje w 2017 roku. To cieszy.

 

Zapisy Triathlon_Energy_startuj_ju_1_padziernika1

A jeśli jesteśmy przy 2017 roku. Czy już wiecie co, gdzie i kiedy?
AG: Znamy pięć dat, w których zorganizujemy imprezy oraz trzy miejscowości. Co do dwóch prowadzimy cały czas rozmowy (daty pod tekstem – dop. red.) i dopóki nie dopniemy wszystkiego, to nie chcielibyśmy wyskakiwać przed szereg. Dzisiaj możemy powiedzieć, że zaczynamy cykl Triathlon Energy 28 maja 2017 roku w Gniewinie. Świetne miejsce na Pomorzu, gdzie w 2012 roku przed EURO zatrzymali się Hiszpanie. Piękny akwen żarnowiecki, wymagająca trasa rowerowa z jednym z najbardziej wymagających podjazdów w Polsce oraz świetni kibice. Druga impreza odbędzie się w Starogardzie Gdańskim, 18 czerwca, czyli w długi weekend, po Bożym Ciele. To może być doskonała okazja do rodzinnego wyjazdu zakończonego startem w zawodach. Trzecie znane miejsce to Lidzbark Welski, do którego zawitamy 1 i 2 lipca 2017 roku.

AD: W Lidzbarku będziemy dwa dni, bo planujemy tam w sobotę warsztaty kulinarne, które poprowadzi Malika, jedna z najbardziej charyzmatycznych szefów kuchni. Będą także charytatywne cross kajaki, które po raz pierwszy zorganizowaliśmy w tym roku. Podobnie jak w 2016 roku będziemy chcieli wspierać działania charytatywne. Za każdego zawodnika na mecie wpłacimy trzy złote na wybrany konkretny cel. Planujemy z Fundacją NEGU zorganizować start triathlonisty z niepełnosprawnym dzieckiem. W tym roku mieliśmy „przetarcie projektu”. W Lidzbarku Marek Pałysa wystartował na dystansie 1/4 z pięcioletnią córką. Ciągnął Alę w pontonie, następnie w wózku przyczepionym do roweru, aby na końcu pchać biegnąc. Próba generalna się udała, a teraz trwają przygotowania do zadania głównego.

 

 ZapisyTriathlonEnergystartujju1padziernika2

 

Co jeszcze się udało, a co jest do poprawienia?
AG: Tak jak już powiedziałem 90 procent ankietowanych zawodników poleciłoby nasze imprezy znajomym. To świetny wynik. Wielu także podkreślało świetną atmosferę i zaangażowanie organizatorów. Podobały się medale i pakiety startowe. Przygotowaliśmy specjalne statuetki „Hero” dla najlepszych. Wiele razy słyszeliśmy, że zorganizowaliśmy świetne zawody.

AD: Po każdych zawodach wsłuchiwaliśmy się w opinie zawodników. Na przykład w Starogardzie Gdańskim triathloniści mówili nam, że strefa T1 była za wąska. Już w kolejnych miejscowościach takiego problemu nie było. W Starogardzie także wiele mówiło się o wodorostach podczas pływania. Niestety, m.in. z powodu słabej zimy i braku śniegu, poziom wody opadł o półtora metra. Tego nie mogliśmy przewidzieć, ale już w 2017 roku nie będziemy się oglądać na pogodę i pływanie przenosimy do lepszego akwenu. Zależało nam na jeziorze w Płaczewie, bo 30 lat temu to właśnie tam odbywały się zawody, ale ważniejszy jest komfort zawodników i stąd zmiana lokalizacji pierwszego dystansu. Jest jeszcze kilka elementów do zmiany. Pracujemy nad tym.

 

ZapisyTriathlonEnergystartujju1padziernika33

Jakie jeszcze nowości czekają nas w Triathlon Energy 2017 roku?
AD: Wprowadziliśmy nagrody finansowe dla zawodniczek i zawodników w kategorii open. Uznaliśmy, że to będzie lepsze niż nagrody rzeczowe, które i tak często później są sprzedawane przez triathlonistów. Na dziś w każdym mieście na ten cel przeznaczamy ponad kilka tysięcy złotych. Chcemy jednak, aby stawki rosły. Planujemy także zmiany w nagrodach dla zwycięzców w grupach wiekowych. Już w tym roku szanowaliśmy zawodników i nie wypuszczaliśmy ich ze skarpetkami jako nagroda.

AG: Poszukujemy także dodatkowych atrakcji. Taką będzie m.in. rywalizacja na najszybszy podjazd w Gniewinie. Ponad dwukilometrowy odcinek będzie zmierzony osobno podczas wyścigu rowerowego, a zawodniczka i zawodnik, którzy zrobią to najszybciej otrzymają specjalny, przechodni puchar Stolema i Stolemki oraz atrakcyjną nagrodę. Przed nami jeszcze kilka miesięcy pracy do pierwszej imprezy i chcemy zapewnić, że jeszcze kilka niespodzianek przygotujemy.

 

ZapisyTriathlonEnergystartujju1padziernika4

 

To kiedy startują zapisy?
AG: 1 października 2016 roku w samo południe. Przygotowaliśmy promocję #FIRST50 dla pierwszych zawodników. Dokładnie to można powiedzieć, że 120 osób, bo po 50 na dystansach 1/8 i ¼ oraz 20 osób na połówce. Oczywiście wszystko razy trzy, bo dla każdej miejscowości: Gniewina, Starogardu Gd. i Lidzbarka takie same pakiety. Na dwóch krótszych dystansach jest to opłata startowa po 99 złotych, a na ½ – 149 złotych. W cyklu są to najprawdopodobniej najtańsze pakiety startowe w Polsce. Dodatkowo każdy zawodnik, który zdecyduje się na start w Triathlon Energy na kolejnych imprezach będzie mógł sobie odliczyć 5, 10 i 15 procentową zniżkę od pakietów już w regularnych cenach.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z promocji #FIRST50?
AG: Kto pierwszy ten lepszy. Aby jednak nie tracić czasu warto jeszcze przed godziną zero zarejestrować się w systemie www.timerecords.pl, a po wystartowaniu zapisów skorzystać z kodu, promocji. Mamy nadzieję, że system to wytrzyma.

Terminy imprez Triathlon Energy 2017
Triathlon Energy #1 – 28 maja 2017 Gniewino (woj. Pomorskie)
Triathlon Energy #2 – 18 czerwca 2017 Starogard Gdański (woj. Pomorskie)
Triathlon Energy #3 – 1-2 lipca 2017 Lidzbark Welski – nie mylić z Warmińskim (woj. Warmińsko-Mazurskie)
Triathlon Energy #4 – 22-23 lipca 2017 – trwają ustalenia
Triathlon Energy #5 – 26-27 sierpnia 2017 – trwają ustalenia
Jeszcze więcej informacji www.TriathlonEnergy.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,223FaniLubię
1,258ObserwującyObserwuj
323SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze