Puchar Świata w Triathlonie ITU Lima – Dan Mcintosh odległe miejsce, Maria Cześnik DNF

Po raz pierwszy zawody z cyklu Pucharu Świata w Triathlonie ITU odbyły się w stolicy Peru – Limie. Triathloniści startowali z plaży Playa Agua Dulce, a do pokonania mieli dystans sprinterski czyli 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

W zawodach wystartowało dwoje reprezentantów Polski: Maria Cześnik i Dan Mcintosh. Dan zajął 54 miejsce na 58 triathlonistów, którzy ukończyli wyścig. Jego strata do zwycięzcy Manoela Messiasa BRA wyniosła 4 min. 53 sek. Z kolei Maria Cześnik nie ukończyła zawodów. Powodem zejścia z trasy była słabsza dyspozycja. Maria po przylocie z Japonii przez cały tydzień walczyła z wirusem. Miejmy nadzieję, że osłabienie organizmu przejdzie i w ten weekend, w Santo Domingo na Dominikanie Maria ukończy wyścig w wysokiej formie.

Wśród kobiet zwyciężyła Ai Ueda JPN, która tydzień wcześniej wygrała także Puchar Świata w Miyazaki (Japonia).