Israman – podia dla trzech Polaków w kategoriach wiekowych

Nicola Spirig SUI złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie wygrała triathlon Israman 113 na dystansie połowy ironmana 1,9-90-21,1. Dodatkowo ustanowiła nowy rekord trasy kobiet, który aktualnie wynosi 04:47:26. Wśród mężczyzn w kategorii PRO po raz trzeci z rzędu wygrał Diego Van Looy BEL, czas jaki uzyskał to 4:30:33.

W Izraelu na dystansie 113 wystartowało pięciu Polaków w kategoriach wiekowych. Najwyżej sklasyfikowanym został Filip Szołowski, który zajął 1 miejsce w kategorii M35-39. Wśród amatorów w klasyfikacji generalnej uplasował się na 3 pozycji. Tuż za Filipem Szołowskim w tej samej kategorii 2 miejsce zajął Emil Wydarty. Ale to nie wszystko bo w kategorii M40-44 Marcin Stępień również stanął na podium, gdzie zajął 2 miejsce. Na dystansie 226 nie mieliśmy żadnych reprezentantów.

Zawody odbywają się w Ejlacie, najbardziej wysuniętym na południe mieście Izraela. Masz do wyboru połówkę Ironmana (1,9-90-21) lub pełny dystans (3,8-180-42). Pierwsza dyscyplina to pływanie w Morzu Czerwonym. Jazda na rowerze prowadzi przez pustynię Negew z wieloma przewyższeniami rzędu 3000 m. Na trasie dają znać o sobie silne wiatry. Z kolei trasa biegowa przez około 10 km jest z górki. Niech to Ciebie nie zmyli, bo ciągły bieg w dół przez znaczną częś trasy potrafi dać w kość.