Maciej Bruździak wystąpił w finale Arena Games Triathlon!

W niedzielę w Szwajcarskim Sursee rozegrano drugi z tegorocznych wyścigów Arena Games. Jednym z zawodników, który stanął na linii startu, był Maciej Bruździak. Polak awansował do finału zawodów!

Drugie z czterech tegorocznych zawodów Arena Games Triathlon rozgrywane były w ten weekend w szwajcarskim Sursee. Zawodnicy rywalizowali tam w sprinterskim wyścigu, który jest połączeniem triathlonu oraz e-sportu. Jednym z uczestników był Maciej Bruździak.

Zawody Arena Games Triathlo rozgrywane są w formacie dwóch wyścigów kwalifikacyjnych. Następnie 10 najlepszych zawodników przechodzi do finału, który rozgrywany jest w trzech fazach.

W pierwszym wyścigu (Stage 1) elity mężczyzn zawodnicy mieli do pokonania 200 metrów na basenie, następnie 4 kilometry na trenażerze, a całość kończył kilometrowy bieg na bieżni. Maciej rozpoczął bardzo dobrze, bo wraz z Simonem Westermannem całość ukończył w 00:11:21, co dało mu 1. miejsce. W drugim wyścigu miał nieco gorszy czas, bo 00:11:42. Dało mu to jednak spokojny awans do finału z 3. czasem w tej grupie zawodników.

Finał Bruździak rozpoczął dobrze, bo po części pływackiej był w połowie stawki. Ostatecznie w pierwszej części finału uplasował się na 9. miejscu z czasem 7 sekund gorszym od zwycięzcy.

Schoeman najlepszy w Sursee

Drugi etap finału to start zawodników w dyscyplinach, które tym razem rozgrywano w odwrotnej kolejności. Biegli kilometr, następnie czekały ich 4 kilometry jazdy na trenażerze, a całość kończyło pływanie 200 metrów.

W tej fazie najlepszym czasem popisał się medalista olimpijski Henri Schoeman, który tydzień temu wygrał zawody Arena Games w Montrealu. Maciej Bruździak zajął ponownie 9. miejscu, mając 22 sekundy straty do zwycięzcy. Polak tracił w tym momencie kilkanaście sekund do 6. miejsca.

Całość zakończyła trzeci etap finału, który ponownie rozgrywany był w formule pływanie – rower – bieg. Schoeman potwierdził, że jest w doskonałej formie, bo znów uzyskał najlepszy czas (taki sam jak Maxine Hueber-Moosbrugger). Zwyciężył tym samym w Arena Games Sursee. Maciej Bruździak ponownie znalazł się na 9. miejscu i właśnie na tej pozycji ukończył całe zawody. Jego łączny czas to 00:35:10.

Bardzo mi się podobał (ten format). Myślę, że promuje dyscyplinę mocno i podnosi oglądalność. Całe zawody rozgrywają się w jednym miejscu, wiec też jest to wygodne dla widowni, od której tez jest bardzo pozytywny odzew jak to się ogląda – ocenił zawody Polak, którego poprosiliśmy o krótki komentarz.

Cały finał można zobaczyć poniżej:

Kolejne tegoroczne zawody Arena Games Triathlon rozegrane zostaną 25 marca w Singapurze. Sezon zakończy się 8 kwietnia w Londynie. Tam odbędzie się finałowa impreza. Więcej informacji o Arena Games znajdziesz na stronie Super League Triathlon.