Challenge Gdańsk: Jadczak i Kuczyński triumfują na olimpijce!

Po uczestnikach wyścigu sprinterskiego na trasę Challenge Gdańsk wyruszyli zawodnicy dystansu olimpijskiego. Najlepsi okazali się Monika Jadczak oraz Krzysztof Kuczyński.

Po starcie na sprincie przyszedł czas na dystans olimpijski. Zawodnicy pokonywali najpierw 1,5 km, płynąc w Zatoce Gdańskiej, następnie mieli do przejechania 40 km na rowerach, a całość kończył bieg malowniczymi ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży. Którzy z uczestników poradzili sobie najlepiej?

Kuczyński ze zwycięstwem!

Po części pływackiej pośród mężczyzn w najlepszym humorze był Rafał Wąsowski. Dystans 1,5 km pokonał w 00:22:16, wyprzedzając Piotra Kalinowskiego oraz Radosława Szatrowskiego, którzy mieli tam niecałe 10 sekund straty.

Wąsowski w dalszej części radził sobie bardzo dobrze, ale czekała go ciężka walka z Krzysztofem Kuczyńskim, który jako jedyny ze wszystkich zawodników zmieścił się w godzinie na rowerze, bo pojechał go w 00:59:59.

Wyrównana walka toczyła się do połowy biegu. Krzysztof Kuczyński po kilku kilometrach odskoczył od rywala i samotnie dobiegł na metę w czasie 02:03:23. Rafał Wąsowski zajął 2. miejsce z czasem 02:04:35. Mateusz Filipiak uplasował się na 3. pozycji, a jego czas to 02:06:00.

Dominacja Moniki Jadczak!

Pływanie pośród kobiet najszybciej ukończyła Weronika Siatecka. Zawodniczka miała ponad minutę przewagi nad Dominiką Stypułkowską i Martą Strzelczyk.

Dalsza część rywalizacji należała już zdecydowanie do Moniki Jadczak, która na pływaniu była 4. W dalszej części wyścigu wypracowała jednak ogromną przewagę, zupełnie samotnie dobiegając do mety. Jej czas to 2:27:28. Miała aż 6 minut przewagi nad kolejną zawodniczką!

Ewa Dębiec zajęła 2. miejsce. Zawodniczka odrobiła kilka minut straty po pływaniu, osiągając świetne czasy roweru i biegu, dzięki czemu stanęła na drugim stopniu podium. Jej czas to 02:33:28. Na 3. miejscu uplasowała się Marta Strzelczyk (02:34:57).