IRONMAN 5150 Poznań: Zwycięstwo Janickiego i Bańbor

Najlepsi zawodnicy zakończyli rywalizację w zawodach IRONMAN 5150 Poznań. Kto zwyciężył na dystansie olimpijskim?

W niedzielę 3 września o godzinie 8:00 w Poznaniu nad Jeziorem Kierskim, do rywalizacji przystąpili zawodnicy IRONMAN 5150, którzy startowali na dystansie 1.5 km pływania, 40 km roweru i 10 km biegu.

Podwójny debiut na medal

Najlepszym zawodnikiem dystansu olimpijskiego w kategorii OPEN, a jednocześnie zwycięzcą kategorii wiekowej M18-24 z czasem 1:59:35 został Karol Janicki. Na drugim miejscu z czasem 2:00:34 ulokował się Tomasz Słupik. Podium uzupełnił Piotr Kurek (2:09:05).

W rywalizacji kobiet z czasem 2:15:45 triumfowała Aleksandra Bańbor, dla której start w zawodach IRONMAN 5150 był podwójnym debiutem. Triathlonistka po raz pierwszy startowała na dystansie olimpijskim oraz na wydarzeniu spod szyldu IM.

Start nie był do końca planowany, ale jak los podsunął to, czemu by nie spróbować. Choć aktualnie wszystko związane ze startem mnie przeraża. Za dużo jest niewiadomych, ale na pewno dam z siebie wszystko – pisała jeszcze przed zawodami.

Drugie miejsce zajęła Martyna Witecka (2:21:42), a brązowy medal zdobyła Monika Jadczak (2:23:05), dla której start w Poznaniu był ostatnim startem w sezonie.