Ola Bańbor mistrzynią świata AG na dystansie supersprint! Monika Małecka i Grzegorz Zgliczyński na podium

Ola Bańbor została mistrzynią świata AG na dystansie supersprint! Polka nie tylko wygrała swoją kategorią wiekową, lecz także była najlepszą zawodniczką overall! Na podium World Triathlon Championships Finals stanęli również Monika Małecka i Grzegorz Zgliczyński.

Od 22 do 24 września w hiszpańskim mieście Pontevedra rozgrywane są zawody World Triathlon Championships Finals. Do rywalizacji o tytuły mistrzów świata stanie ponad 50 age-grouperów z Polski ścigających się na dystansach standard aguabike, standard triathlon oraz supersprint triathlon. W piątek, 22 września, jako pierwsi wystartowali zawodnicy dystansu supersprint (300 m pływania, 6.4 km roweru, 1.6 km biegu).

Mistrzostwo świata na pożyczonym rowerze

Pierwszy dzień rywalizacji w hiszpańskim mieście Pontevedra rozpoczął się od fenomenalnego występu Oli Bańbor. Polka z czasem 00:26:23 zwyciężyła w kategorii K25-29 i jednocześnie osiągnęła najlepszy rezultat spośród wszystkich zawodniczek overall.

Nowa mistrzyni świata tytuł zdobyła… na pożyczonym rowerze. Bańbor nie mogła użyć swojego sprzętu, ponieważ został on zniszczony przez przewoźnika linii lotniczych. Po starcie Polka przyznała, że na wyścigu: „pomimo kilku wpadek wypracowana przewaga była na tyle duża, że pozwoliła jej na utrzymanie pozycji lidera”.

Komplet medali Polaków

Wicemistrzynią świata została natomiast Monika Małecka. Polka zajęła 2. miejsce w kategorii wiekowej K30-34. Trasę zawodów World Triathlon Championships Finals pokonała w 00:28:25.

Komplet medali uzupełnił Grzegorz Zgliczyński, który w kategorii wiekowej M55-59 zdobył brąz.

Miejsca w TOP 10 swoich kategorii zajęli również Karol Nivette oraz Piotr Zwadlo, którzy ulokowali się kolejno na 5. i 9. pozycji w kategorii M20-24. Wśród kobiet 6. miejsce w kategorii M40-44 zajęła Monika Ożarowska.