Paryż: ogromny pech i trzy upadki Taylor Knibb w czasówce!

Nie tak wyobrażała sobie swój pierwszy wyścig na igrzyskach w Paryżu Taylor Knibb. Zawodniczka wystartowała dzisiaj w jeździe indywidualnej na czas, ale na trasie miała ogromne problemy!

Jednymi z pierwszych sportowców, którzy walczyli o medale na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, byli kolarze szosowi. Pośród nich była Taylor Knibb. Amerykanka wywalczyła swoją kwalifikację podczas mistrzostw Ameryki w jeździe na czas. Pierwszego startu nie zapamięta jednak dobrze. Na trasie zaliczyła trzy upadki!

Ogromne problemy na śliskiej trasie

Trasa rywalizacji miała 32,4 km. Rozpoczynała się i kończyła na Moście Aleksadra III, czyli dokładnie tam, gdzie za kilka dni swój start rozpoczną triathlonistki. Trasa zawodów była szybka i płaska.

Warunki były dość trudne, bo w Paryżu mocno pada (co zapewne nieco komplikuje też kwestie pływania w Sekwanie), a Knibb miała pierwszy problem już w okolicach 7 kilometra. Zawodniczka najechała w pozycji aero na próg zwalniający, który prawie wyrzucił ją z roweru. Amerykanka zdołała utrzymać równowagę. To była jednak zapowiedź początku problemów!

Kilka zawodniczek upadło na trasie w Paryżu. Wkrótce Knibb wylądowała pierwszy raz na ziemi. Podniosła się i dosłownie kilka minut później znów przewróciła na bardzo śliskiej trasie.

To był dopiero początek tego koszmaru. Wkrótce zawodniczka upadła trzeci raz i tym razem potrzebna była zmiana roweru. Kiedy jej mechanik próbował dostarczyć jej inny rower, również przewrócił się na trasie.

Problemy na trasie miały też inne zawodniczki. Przewróciły się między innymi Chloe Dygert (zdobyła brązowy medal) oraz Lotte Kopecky. Ostatecznie Knibb na mecie miała 19. czas – 43:30.45.

Złoty medal zdobyła jedna z faworytek Grace Brown. Australijka pokonała trasę w czasie 39:39.24. Anna Henderson zdobyła srebrny medal (41:09.83). Dygert miała czas 41:10.70.

Problem przed zawodami triathlonowymi?

Teraz przed Knibb dwa ważniejsze starty w triathlonie. Nie wiemy, jaki jest stan zdrowia zawodniczki. Pokazała dużą determinację, ale problemy podczas wyścigu mogą się na niej odbić od strony mentalnej i fizycznej.

Amerykanka powalczy o medal podczas wyścigu indywidualnego 31 lipca (start 8:00). Następnie czeka ją jeszcze wyścig sztafet mieszanych (5 sierpnia o 8:00).