Ultratriathlon Bad Radkersburg: Waldemar Konczak wygrywa dystans 3x Ironman!

Rekord świata Sabiny Barteckiej na dystansie 2x Ironman nie był jedynym dobrym wynikiem Polaków podczas weekendowe imprezy Ultratriathlon Bad Radkersburg. Na dystansie 3x Ironman wygrał Waldemar Konczak!

W miniony weekend Sabina Bartecka została rekordzistką świata na dystansie 2x Ironman. Zawodniczka poprawiła rekord Alicji Pyszki-Bazan o niecałe 18 minut. Na mecie w Bad Radkersburg miała czas 22:55:19. Na tych zawodach mieliśmy jednak również inne godne uwagi wyniki Polaków.

Waldemar Konczak wygrywa dystans 3x Ironman

Na pewno zadowolony może być Waldemar Konczak. Zawodnik, który w zeszłym roku zajął 2. miejsce na podwójnym Ironmanie w Emsdetten, tym razem wystartował na dystansie potrójnego IM. Był najlepszy pośród zawodników. Jego czas to 38:40:10.

Polak napisał później w mediach społecznościowych, że spełnił swoje wielkie marzenie, a nie było łatwo, bo zawodnicy startowali przy 32-stopniowym upale.

Spełniłem swoje wielkie marzenie o ukończeniu 3xIM, a zwycięstwo tylko podkręciło smak szczęścia. To było bardzo ciężkie zadanie zwłaszcza przy 32-stopniowym upale, ale udało się. Zadanie wykonane teraz zasłużony odpoczynek. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za wsparcie i doping – pisał zawodnik.

Był to zresztą bardzo udany występ Polaków. Zajęli trzy pierwsze miejsca, bo na podium stanęli też Tomasz Kmuk oraz Andrzej Wijas. Startował też Paweł Wojdyła, który zajął 8. miejsce (54:36:50).

Tomasz Mika 2. na dystansie podwójnego Ironmana

Sabina Bartecka z czasem 22:55:19 zajęła 2. miejsce w klasyfikacji OPEN, ale jeśli spojrzymy na wyniki mężczyzn, to wysoko uplasował się Tomasz Mika. Z czasem 24:5:33 zajął 2. miejsce. Na 7. miejscu uplasował się Tomasz Głębowski (31:33:17). Na 10. miejscu mieliśmy Jarosława Wieczorka (32:14:45), a podwójnego Ironmana do wyścigowego resume wpisze również Kacper Bartoszek (39:54:09). Aż 8 zawodników nie ukończyło tych zawodów.

Ciekawostką jest jeszcze, że duża grupa zawodników startowała w wyścigu 1x Ironman. Tutaj dwa pierwsze miejsca również należały do Polaków. Na mecie triumfował Sebastian Bartosik (10:46:21), a 2. miejsce zajął Grzegorz Pysz (11:40:28). Pełne wyniki zawodów znajdziesz tutaj.